Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Международна арена на "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    предизвикано извън-игрово обяснение

    (извън играта)
    Крылов написа
    Ако погледнеш постовете или картите, то съм убеден че няма как да свържеш Австрия, Германия и Швеция в едно. Докато оголените граници на Австрия и Германия може и да говорят за някакъв вид споразумение, но поне аз не виждам каквито и да било индикации за съвместни действия на Германия и Швеция, камо ли Австрия и Швеция, но ако все пак успееш да ми ги посочиш, с готовност ще си призная че не съм бил прав
    Уф, Крылов, вече ти писах, че времето ми е кът, а ми е ясно, че и да ти обясня, пак ще продължиш. Та за да спестя време (а и на теб), давам еднократно обяснение и повече няма да се занимавам с този въпрос. Всеки да съди сам за себе си.

    Обяснение на журналистическата гледна точка

    Напомням, че "започнах" кариерата си във вестника от трети брой, т.е. тогава и погледнах с "други очи" към нещата. Разгледах нещата назад и какво виждам (как се роди идеята за "Оста" или "Централните сили"):

    Швеция/Германия (Русия, Великобритания)
    за Швеция изглежда "нормално", да се насочи към Норвегия (при този "сетъп" просто си плаче за завладяване - супер лесно "глътване" на 43 лири, главно защото столицата й е на границата и на практика не се охранява (особено ако погледнем положението в останалите независими държави). Логично (поне за мен като страничен наблюдател) звучи в нейната "сфера на влияние" да попада и Дания - столицата е достъпна само по море, на практика е на "прага" и е следващото (и общо взето единствено достъпно) "нормално разширение", т.е. такова, което не засяга пряко игрова държава (индиректно - да).
    Второ, опасността за Швеция директно идва от три държави: Германия, Русия и Великобритания, т.е. с тях може да има преки териториални спорове. При текущото състояние (ход 0) Великобритания не представлява никаква директна опасност, защото има само флот, който може да "направи нещо", но няма никакви смислени сухопътни сили в позиция за атака в рамките на 3 до 4 хода.
    Същото, общо взето, важи и за Русия - силите й са твърде далеч. Но всяка от тях може да бъде опасна, ако е в съюз с някоя от другите (е, Русия и Великобритания на първо време представляват най-малка опасност заедно, докато всяка от тях с Германия - значително по-голяма).
    Германия, от друга страна, е значително по-опасна и то още от ход 2. Защо? Защото има превъзходство във флота (10 към 4 ББ и то могат да блокират морето още на първи ход). Второ, има две до три армии (зависи от това дали ще се договори с Русия), които още на ход едно могат да излязат в "десантна позиция". Бих казал, че това е ключовия момент - немски десант в М44 е просто "червена лампичка" за Швеция, защото следващия ход може да се десант в нея.
    Какво се случва на ход 1 (аз гледам нещата ретроспективно, защото влязох в тази позиция на ход 3)? Точно в М44 излизат две пълни немски армии, плюс 5 ББ. 5 ББ са достатъчни, за да не позволят на четирите шведски да ги изместят от М44, а за двете армии няма и да коментирам. Швеция по това време има в позиция една-единствена пълна армия, при това - тя на следващия ход очевидно ще удря Осло. Другите са горе - към Русия по-скоро.
    Поглеждам международният раздел, за да видя "вой" от страна на Швеция към немската заплаха. И какво виждам? Нищо. Единствено обявление от страна на Швеция какво смята за свое (само Норвегия - за Дания нито дума) и на Германия - за Дания и Холандия.
    Какво ми говори това? Швеция не казва нито думичка за най-опасното за нея нещо и очевидно се отказва от Дания без думичка да пророни. Същевременно, войската й е ориентирана по-скоро срещу Русия. Очевидно е, че между Швеция и Германия има тайна договореност. Трудно е да кажа каква е, но най-вероятно е съюзна, защото нищо по-малко не обяснява подобно единомислие.
    Като погледнах разменените между Швеция и Русия съобщения около Нарвик се обяснява и позицията на шведската армия. Логично е, че ако има някаква форма на двустранен таен съюз между Швеция и Германия, то неговите "адресати" са най-малкото Русия, вероятно Великобритания (другата страна, чийто интереси се въртят около Дания и евентуално Норвегия (биха били при друга конфигурация, разбира се - сегашния "сетъп" просто не й дава шансове).
    Какво се случва на следващия ход? Голямо морско сражение в най-"чувствителните" за Швеция (и Германия, ако гледаме от нейна точка) морски провинции. И единодушен хор на възмущение от страна на двете държави срещу Великобритания, чийто флот побеждава и държи М44. Забележи - Швеция не казва нито думичка срещу немското "владеене" на това ключово за нея море, но виж срещу Великобритания - веднага рев. Хем Швеция в случая не е пряко засегната, засегната е чувствително Германия. Това засилва извода ми от събитията от предишния ход - между двете държави има тайна договорка, вероятно съюзна. Още повече, че щом е тайна това поражда допълнителни въпроси (явната ясно очертава нещата и другите трябва да съобразят поведението си с нея; тайната, от своя страна, позволява много по-голяма гъвкавост в игра като "Дипломация", където много зависи от заблудата).
    Следващия ход е още по-интересен от тази гледна точка. Положението рязко се променя - Германия вече има само 6 ББ, докато Швеция вече има 8 ББ (купува си нов и получава трите норвежки). Бих казал, че това е идеалният момент да "заяви" правата си над М44, като този път Германия ще е в положение за защита. Евентуално (ако няма съюз между тях), аз бих преминал и към следващата стъпка - второто "лакомо парче" - Дания. Който владее М44, той може да се бие за Дания. Още повече, че при правилна дипломация може само Германия да е против, но сега вече тя не може да оспорва тази провинция).
    Какво виждаме на картата. Ха, странно нещо. Немският флот е в Амстердам, т.е. напълно се е отказал от опити да владее М44, което е логично към момента, но не е и в позиция да защити немското крайбрежие. Още по-интересното е, че Швеция въобще не се възползва от това, за да предяви своите права. Това затвърждава убеждението ми - Швеция и Германия трябва да са в таен съюз.

    Германия/Австрия
    Тук нещата също са интересни. Поглеждаме нулевия ход. АУ има идеална позиция да удари по Сърбия и почти идеална (много по-добра от другите, във всеки случай) за Румъния и Албания. Напомням, че пир тази игра ключова е възможността за директен удар по столицата без обявяване на война (аз си имам своите съмнения и за мотивите на Германия в случая с Дания, но както и да е, това не е въпрос за обсъждане тук). Същевременно, АУ е в доста неприятно положение, защото директно граничи с Русия, Италия и Германия. За нея е задължително да е в съюз с поне един от съседите си, в идеалния случай - с двама от тях. Най-опасна е Германия, която директно "надвисва" над Австрия, при това - в състояние е не само директно да удари още на първия ход, но и на втория-третия да създаде реална заплаха за двата важни арсенала и доходни провинции - Будапеща и Виена. Плюс това, най-доходните австрийски провинции са по границата с Германия.
    Русия също е сериозна заплаха главно заради конфигурацията на провинциите, не толкова по друга причина, защото нейните сили са на голяма дълбочина и при съществуващата система е много скъпо и трудно да се придвижат до границата, за да създадат заплаха. Тя може да бъде опасност някъде на 3-4 ход.
    От друга страна, война срещу Русия не е кой знае колко практична, защото нейните провинции са многобройни, но с много нисък доход. Провинциите на Германия, от друга страна, са много доходни, но както вече посочих - тя е много по-силна и в идеална позиция за атака или отбрана. За АУ е от първостепенна важност най-малкото да се подсигури откъм Германия, а в най-добрия случай да бъде в съюз с нея.
    Как стоят нещата с интересите? Германия няма интерес който да дели с АУ, т.е. няма независима държави, за които и двете да се борят. Разбира се, аз на мястото на Германия може би щях да се изкуша от богатите провинции на АУ и добрата възможност за удар на първия ход (идеален блицкриг, между другото), но за да бъде реализирана трябва съюз или с Русия, или с Франция. Или поне сигурен договор за неутралитет и разделяне на сферите на влияние. Нещата с Швеция ги изясних по-горе - с Германия имат много какво да делят и то или трябва директно да бъде договорено, или да се търси съюз с Русия или Великобритания срещу Швеция.
    С Италия нещата стоят малко по-инак. Отново, както и в случая с АУ, нейните богати провинции са на границата с АУ, т.е. могат да бъдат "грабнати". Противно на случая с Германия обаче Италия и АУ имат какво да делят - Балканите. Най-вече Албания. Гърция също е добра, но на АУ й е далече. Принципно може да се използва договорка по тази линия (Албания срещу подкрепа за Гърция (логично - срещу Османската империя, другия претендент за Гърция). С Русия също имат какво ад делят - Румъния. Но това може да се използва като разменна монета. Показателно е, че нито АУ, нито Италия са в добро положение да започват война по общата си граница от началото. Трябва им време за подготовка и съсредоточаване.
    Какво показва картата през следващите два хода? На ход 1 имаме размествания - очевидно е, че Германия задържа възможността си за атака в северна АУ, но за сметка на това отстъпва Бавария (която има арсенал!) и е достъпна за директен удар от към АУ. По-интересното е, че австрийската армия, която пази Виена се придвижва към руската граница, т.е улеснява още повече немски блицкриг в Австрия. Ако нещо е очевидно, то е че има договореност между АУ и Германия. Трудно е да се каже каква е, освен че е тайна (тук пак светва лампичка както в случая с Швеция).
    От друга страна, какво показва пре-ориентацията в рамките на ходовете? Германия очевидно се ориентира към война с Франция и отбрана откъм Русия. Същото прави и АУ в достъпните й възможности.
    След това, забелязва се явно "дърлене" между Германия и Франция (може да се очаква при тази диспозиция), в което обаче се включва и АУ. Т.е. двете "работят" общо взето заедно на международната сцена и се преориентират срещу едни и същи противници.
    Замислям се по въпроса и ми "светва" - след като Германия се отказва от най-удобната си цел за "блицене" (Франция далеч не е толкова удобна, освен ако не се работи срещу нея с Испания, обаче веднага се забелязва, че няма такова нещо) и се избира за таен съюзник АУ (много вероятно), който не може да помогне пряко срещу Франция... освен, чакай, ако Италия, която принципно може да работи и срещу Франция, не е вече с Франция? Тогава АУ може и да помогне срещу Франция и то доста добре.
    След това събитията потвърждават схемата - АУ се ориентира срещу Италия щом хваща само една от достъпните си цели на Балканите (това е странно - даже не прави опит да вземе Румъния или Албания, заради която се скарва с Италия). Това означава, че въпреки предпазливото отношение на Германия и АУ към Русия (вижда се на картата), поне Русия и АУ изглежда да се успели да се договорят (същото после се вижда и по линията Швеция и Русия).
    Умишлено не намесвам ОИ в цялата схема, за да не изкривявам нещата със собствените ми мисли като играч. Но там отстрани се вижда, че има някаква договореност с Русия (естествения противник), а на международната сцена се вижда, че ОИ почти не се изявява, но изглежда да няма проблеми по отношение на Балканите. След това се вижда обаче, че Русия оставя някакви сили на границата си с ОИ, както и обратното в някаква степен. Противоречива работа, но ОИ така или иначе е в ъгъла.

    Швеция/Германия/Австрия
    Това е въпрос на логика, наистина, няма директни податки, освен вече изброените по-горе. Първо, изглежда Германия и Швеция са в таен съюз, от една страна, и Германия и Австро-Унгария са в таен съюз, от друга страна. Да забелязвате някакви прилики? Може ли това да са отделни съюзи? Може, но е по-вероятно да има някаква общност, още повече, че към този момент на играта (ход три) се вижда, че Франция, Испания и Великобритания, вероятно и Италия, играят заедно. Логично е да се потърси сигурност в общ съюз, още повече, че имаме вече очертали се (картата не го предполага задължително, т.е. можеше и да е иначе) общи потенциални противници - Великобритания и Франция за северната част на съюза, Италия само за южната част и Русия - потенциален общ противник. Защо мисля, че Русия ще е противник? Защото ако имаме сближаване на Швеция, Германия и АУ, то Русия остава напълно изолирана и в сериозна опасност. Логично е да потърси контра на това от другата страна, т.е. при Франция, Великобритания и останалите.

    Това е моята логика. Можех да изложа всичко това като статия, но вестникът предполага по-къс формат, а моя "журналистически стил" е различен. Що се отнася до "шизофреничните тенденции", мисля че горе-долу умея да се справям с това. Още повече, че за вестниците се налага да се пише малко по-различно. А имам опит както като играч и вестникар, така и само като вестникар.

    Това е. Всеки може сам да прецени дали има логика или няма, дали съм смесил двете роли или не. След това обяснение, за което загубих около час, не възнамерявам да се занимавам повече с този въпрос. Дийп и Спелбрейкър - няма смисъл да пишете дали вие сте възприемали нещата така или не - аз не знам как мислите в играта и прочее, като вестникар се осланям на собствената си преценка и "поставяне" на мястото на съответния играч. Ако има смесване между ролите, то е, че когато преценявам тези неща, аз реално се поставям като играч на мястото на всяка от страните, т.е. мисля като играч (без връзка с моята държава). Може да греша и прочее - нормално е, не твърдя, че съм кой знае колко добър в тази игра или като журналист. Но не съм смесвал това, което знам като играч (т.е. моята кореспонденция) с ролята си. Е, поне съм се опитвал да не го правя съзнателно.
    (/извън играта)

    ПП Извинявам се на останалите участници в играта, могат да игнорират напълно този пост, ако решат.
    Last edited by gollum; 10-04-2013, 11:04.

    Comment


      #92
      Ммм, АУ-Германия не мога да не се съглася, но според мен по отношение Ш-Г по-скоро действаш по принципа взимаме твърдение, а след това търсим как да го докажем. Действията на Швеция по-скоро намирисват на неутралитет. Дори в конфликта в морето около Дания, Швеция не е толкова загрижена от това че някой контролира морето, явно расчита да се реализира по суша (също като мен - мразя мокрото), колкото от заявленията на Англия че ще защитава неутралните държави, подкрепено с дейстивя. Последващите открити преговори за извеждането на английките кораби срещу унищожаването на норвежката флота, още веднъж показват че в този момент Швеция въобще не набляга на марината. Нататъка може да се види че Швеция реално е единствената страна от предполагаемата Ос която се насочва към Русия. При това Австрийската граница с Русия практически празна (от което и се възползва РУсия в четвърти ход). От тук е по-логично да се предположи че Швеция и Австрия като минимум не споделят отношенията си с Русия. Ако Швеция е решила да води война 1 на 1 с Русия то Германия , която в този момент вече е в пълен блок на френската граница и австрия оголена от към Русия са най-безполезните съюзници за нея. И по логично е Швеция да има договорка с Анлия, която така бързо си итегли флотата от датското море и реално единствената страна която може да заплаши Швецияв гръб при една Руско-Шведска война. В случая че Германия и Швеция бяха с пълен съюз, то те биха били доста по-ефективни срещу Английската флота в датско море, собенно след като с норвежката флота те получаваха числено превъзходство, така че действията на Шведската флота са по-скоро неангажирани отколкото съюзнически по какъвто и да било начин. По- скоро Швеция е просто решила да не влиза в конфликт с Германия и затова е оставила мечтите си за Дания (ако въобще е имала такива), насочвайки се изцяло към доктрината "Война с Русия". Аз не съм особен тактик, но според мен праволинейност на Швеция към Русия и пълен нейтралитет в европейските дела са много по-очевидни отколкото един съюз с Германия например, освен естествено ако играчът не разполага с друга информация от вътрешна кореспонденция. Но тъй като въпроса по-скоро философски не очаквам да достигнем до някакво единно решение. Благодарен съм обаче за труда който си вложил в расписването на своето виждане на нещата
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #93
        Нека се отбележи и официалната позиция на Великобритания - ние не разбираме защо излишно сме въвлечени в това континентално безумие.
        Нашата единствена официална позиция беше да гарантираме помощ на малките независими държави Дания, Холандия и Норвегия.
        За проблематиката с Норвегия, макар и все така актуална, сме уверени, че ще се намери мирно решение, особено предвид отзивчивостта на Швеция и вече започнатите дипломатически совалки по върпоса.
        За разлика обаче, Германия не прояви никакво желание за мирно регулиране на конфликта и нашият отговор бе неминуем, предвид дадените гаранции и съюзните ни отношения с Франция. Но Великобритания няма никакъв интерес в тази продължаваща континетална война.

        А доколкото Австро-Унгария ни обвинява в необявена война срещу нея поради наличието на два английски броненосеца в Адриатика - това няма как да е по-далеч от истината. Не е тайна, че с рязкото влошаване на ситуацията в Европа, Германия реши да не изпълни вече договорената и платена сделка с Османската империя за два чисто нови броненосци, чиито турски екипажи дори били веч разквартирувани във Вилхемсхафен, според клюките и най-неотговорно реквизирала корабите за служба в германския северен флот.
        Но Негово Величество, реши да решаншира Високата порта, като и предостави съвсем благородно двата кипърски броненосеца. И тези кораби сега са напълно и съвсем под османско водене и нямат нищо общо с Великобритания, моля ви се! За доказателство - снимката по-долу!
        ( Гръмогласните опасения на британските моряци за някои, хм, доста интрузивни османски сексуални забавления не бяха взети предвид )
        Click image for larger version

Name:	large.jpg
Views:	1
Size:	90.6 КБ
ID:	531993
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #94
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #95
            Sir Gray написа Виж мнение
            А доколкото Австро-Унгария ни обвинява в необявена война срещу нея поради наличието на два английски броненосеца в Адриатика - това няма как да е по-далеч от истината. Не е тайна, че с рязкото влошаване на ситуацията в Европа, Германия реши да не изпълни вече договорената и платена сделка с Османската империя за два чисто нови броненосци, чиито турски екипажи дори били веч разквартирувани във Вилхемсхафен, според клюките и най-неотговорно реквизирала корабите за служба в германския северен флот.
            [ATTACH=CONFIG]19497[/ATTACH]
            Великобритания май ни бърка със себе си. Германия не е договаряла кораби с Турция, още по-малко е задържала техни в своя флот, което съвсем не съм сигурен че се отнася и за Англия. Да не би да страдате от гузна съвест?

            Comment


              #96
              След като с дипломатическата поща пристигна последния брой на The Times съдържащ изявлението на Уайтхол за "приватизираните" от Кайзера турски броненосци в канцеларията на Негово Императорско Величество казаха "Уаааууу кви са се навъдили на запаад" и отидоха да разбъркат кафето, да не загори и да сложат малко ванилия, че очакваха посланника Кахвези бей да намине за следобедна партия табла
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #97
                Френските клюкавини

                fr3.pdf

                Comment


                  #98
                  От днешния брой на Стамбул Сеир Хаберлер
                  Султана се пенсионира! Посланика в Петербург Кахвези Паша определен за наследник на трона! Аллах здраве да дава на новия падишах на всички правоверни!
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #99
                    Германия приветства новият Премиер министър на Швеция и се надява при неговото управление да надделее разума пред страха от империалистическия Шесторен съюз. Германия смята че заедно със Швеция биха могли да се възправят пред заплахата за народите на Европа и призовава за бързо установяване на дипломатически отношения.

                    Comment


                      Из кафенетата на Стамбул тия дни усилено се говори дето Премъдрия Падишах, Слънцето на Правоверните (Аллах здраве да му дава!) Явруз Кахвези Ефенди, бил възложил на омбашията на западния аскер Мустафа Кадаиф Паша, бързичко да приключва с Адриатика и да стегне няколко табора строители и да ги прати до Мюнхен да вдигнат една голяма джамия за прослава на Аллаха, пък и да помогнат на московците бързо да си довършат строителната работата из Германия, че идел мор от север според ходжите на Айа София
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Смяната на правителството отприщи бурни и отдавна таени емоции в спокойното Шведско-Норвежкото общество които до момента северният стоицизъм държеше под похлупак. Ние не можем да останем безучасни когато света е полудял. Прекрасна империя обединител на различни култури като Австро-Унгария е нападната от вероломните си съседи. Срещу всеки австрийски художник, архитект, или композитор са застанали по трима турски гавази и трима руски хусари(единият от които трезвен).

                        Най-влиятелният руски генерал прие исляма, изрърпя сюнета, само и само за да се снабди с личен ибрикчия и да заеме трона в Истанбул.

                        Англия толерира един абсурден съюз, но се надяваме че далечната и цел е отново да внесе разум в този побъркан континент.

                        Единствено Германия е запазила достойнство и здрав разум в тази вакханалия която с уважение наричахме Европа.

                        Вестниците на полуострова са изпълнени с големи заглавия: "Спрете Лудостта!", "Спасете Тевтонските ни Братя!" и "Помнете Полтава!".

                        За това шведският парламент гласува за сключване на съюз за взаимна защита с Германия.

                        На закрито заседание беше решено и да се обяви война на Русия като основен инициатор на кризата в Европа. За да запазим шведската чест и принципи ненакърнени, Русия беше уведомена своевременно за обявяването на война по дипломатически канали по-рано днес преди публичното изявление на Премиер Министъра. Ако се борим с варварите с техните методи и нападаме без предупреждение, то и ние бихме се превърнали във варвари.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Русия просто послуша съвета на френските окултни специалисти за бъдещето и се е нагърбила с нелеката задача да издири всички лица подали документи да следват за художници във Виена и да ги ликвидира. Макар и светът все още да не осъзнава случващото се, това е една изключително хуманитарна мисия.

                          С голямо прискърбие Русия трябва да оповести, че започва мисия към принуждане към мир на Швеция.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            Научавайки, че шведите са зажаднели за ласки последния ибрикчия на империята, стария бай Рахат Ефенди, въпреки преклонните си 150 години чевръсто отиде да си стегне багажа и помоли жена си 100 годишната Баклава ханъм да напише от негово име едно прошение в Стамбул да се позволи на бай Рахат Ефенди да пътува с аскера щот Стокхолм е далече пък бай Рахат е вече възрастен и току виж кат стигне Стокхолм на Карл Густав вземе та му не ареса и вземе та стане сакатлък, та да се наложи да идват московците. А в Гюлхане Премъдрия Явруз Кахвези Ефенди като получи прошението на бай Рахат драсна отгоре едно Позволявам! И пътьом реши да поръча да изковат една специална позлатена сабя и да я проводят в Петербург армаган на руския цар щот реши, че ако бай Рахат не успее в тънката си мисия ще се наложи казаците да умиротворяват у Шведско
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              Днес с Наша височайша заповед за командващ групата армии във Венеция беше назначен фелдмаршал Бенито де Калцоне.

                              В тази връзка, по молба на сеньор де Калцоне, Ние (Наше Величество крал на Италия, император на Етиопия, крал на Албания и крал на ... още нещо) правим официално запитване към Негово Величество Падишаха, дали ще му е удобно да назначи за командващ армиите си по адриатика Первез Кара Калъч Паша.
                              Настоящето се налага поради старото приятелство между сеньор де Калцоне и Калъч Паша от времето, когато е бил аташе в Истамбул, а също и заради обещанието на Пашата да черпи турско кааве в Каринтия.

                              Comment


                                Фермана за назначаване на Первез Кара Калъч Паша за омбашия на аскера в Адриатика вече е подписан и пашата е спешно командирован за Новопазарския санджак да си поеме щаба със специален ятаган от дамаска стомана подарък за Краля на Италия, Абисиния и още нещо и поръчение подаръка да бъде проводен заедно с едно инкрустирано джезве, три кила кафе от специалния султански запас и две кила кадаиф и баклава приготвени от Шекер Бей, личния сладкарин на Падишаха
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X