Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вариант 1922-бис

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    По всяко твое изречение може да се спори цяла нощ, но това не е обективно, естествено, а по-скоро проблем на отиграването. Но, ако ще се опитваме да сме близо до действителността, ще дам пример:
    "Недостатъчно големи" бомби ако не ме лъже паметта точно през 1925 са удавили цял трофеен дреноут в реалността и са издухали пагоните на един полковник на име Уилям Митчъл
    Бомбите специално накрая са били по 1000 кг. А корабът нито се е движел, нито е пуцал, нито се е борел за живота си.

    ние през 1925 се оказахме с нефтени находища открити в реалността през 1968
    Това да приемем че дойде от игровата реланост, но ако е било за нас удобно, за вас е било дваж по необходимо да си пазите района. А в Аляска вече се е работило по темата, транспортът е бил проблем, но ЖП линия и пристанищтни мощности също са се правели имено в епохата, а не като е била Сара Пейлин пеленаче. Друг е въпроста, че по едно време половината население на Аляска бяха наши хора, както сполучливо се пошегува Пилотът. А за двестата души... хм, аз пак ще подема темата, за туй как се прекарват 200 самолета от ЖП работници - 10?! от Николаевск до Чита и от там до Китай, с малки летища..
    Непрекъснатото и развиване щеше да е друга фантасмагория. В реалността за която толкова ми опяваш, пред Пърл щяхте да сте без гориво. Пак справка с реалността - през 1940 г. по тия причини Германия си губи 1/3 от крайцерите.
    Работехме по въпроса, мислехме за снабдяване, имахме и плаваща база, а се замисляше и малко пристанище наблизо, нещо снадено, но да крие танкери.

    Comment


      Aми вместо да спорим, дайте да си намерим водещ и да си поиграем пак. Истината там ще си проличи. Верно ако пак решим да играем се надявам да не остана без отбор точно за началото на веселото.

      Това да приемем че дойде от игровата реланост
      Хубаво, пак от там щеше да дойде и нашия стратегически бомбардировач
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Ами мисията до Панама си беше еднопосочна, това не мисля че някога е подлежало на дискусия. Пращаме 200 души с експлозив и британски документи из тях и каквото излезе. Имаше още 2 операции срещу канала за всеки случай

        А ако за Хаваите имаш ескортни изтребители с обсег 900+км, предай моите почитания на сащиянските конструктури.

        Крайцерите не съм ги смятал да се движат с 36 възела а с 30 като разчет А и бяха презаредили на Маршаловите, отсечката е само към 1000 км където трябва да са скоростни. После имаше 2 конвоя за снабдяване + мъкнехме танкери със самолетоносачите. Логистиката беше доста на ръба, но гледах да сме подсигурени поне по 3 пътя.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          Одзава защо не се обажда?...
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Ами с няколко промени в плана може да го помолим учтиво (и с помощта на няколко сопи) да сметне операцията за Хаваите
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              Imperial написа Виж мнение
              Одзава защо не се обажда?...
              Oбади се само, за да каже че следващите 2 месеца ще е зает и няма да може да води и за това играта замря
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                E, щеше да има поне 2 крайцера способни да стигнат, да се пошматкат, да дигнат 30 възела и да си тръгнат от моя страна. И с прилична артилерия на борда (по 6 броя 234 мм). Другите ми нямаше да са способни да го направят. За японските не знам. Отделно че щяхме да разполагаме с около 30-40 изтребителя от самолетоносачите, тъй че нямаше да сме съвсем безащитни. Отелно че щяхме да се движим в няколко групи и т.н.

                Comment


                  ОК. Аз предлагам да оставим какво щяло и нещяло и да обсъдим правилника, да внесем нужните корекции и да си почнем нова игра. Всъщност аз не смятам да играя, а да бъда водещ/ко-водещ ако Одзава все пак има време, но само ако правилника бъде опростен значително, и разбира се той трябва да се съгласи, защото правилата са си негови. Давайте мнения.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Ами има ли игра да знаете, че японски адмирал разузнавач на свободна практика си търси работа

                    Иначе може да хванем Одзава за да разиграе поне 1-2 по-големи битки за да видим как действа системата. Това като тест, не е задължително да е част от игра. Например Хавайската операция дали щеше да се получи, въздушен удар по корабите пред Ню Йорк и т.н. за да видим кой крив кой прав според калкулатора.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      DeepBlue написа Виж мнение
                      E, щеше да има поне 2 крайцера способни да стигнат, да се пошматкат, да дигнат 30 възела и да си тръгнат от моя страна. И с прилична артилерия на борда (по 6 броя 234 мм). Другите ми нямаше да са способни да го направят. За японските не знам. Отделно че щяхме да разполагаме с около 30-40 изтребителя от самолетоносачите, тъй че нямаше да сме съвсем безащитни. Отелно че щяхме да се движим в няколко групи и т.н.

                      На изток ли това?

                      До тук виждам само, че съм изтървал един самолетоносач, обаче пък в изтребители се е очертавало да имам към 50% превъзходство, а при благоприятна ситуация на сушата е можело да имам и по-голямо.

                      Ей така от либоф към спорта - държахте ли САР (Combat Air Patrol), не че това би променило ситуацията(просто далечната охрана щеше да си запретне маневрени боеве с патрула, докато ударните машини кротко се изнизват покрай патакламата) при двойно превъзходство, липса на помощ от сушата(щото 3 изтребителни ескадрили вършеят из тамошните ви летища) и липса на радар за въздушно търсене за добро управление на патрула.
                      Ако ли пък сте си кръжали над корабите, кашата се е очертавала пълна (корабната ЗА е имало да се чуди по какво точно да стреля), чак ме доядя че Одзи е зает.

                      А ето с какво щяха да се срещнат останалите 2-3 английски крайцера(верно с 30 възела имаха шанс да офейкат)
                      BB-42 Idaho
                      BB-41 Mississippi
                      BB-40 New Mexico
                      BB-35 Texas
                      BB-34 New York

                      Иначе да знаете, че ако има друга игра и американски адмирал, поддръжник на морската авиация и подводниците си търси работа по специалността

                      Давайте мнения
                      На първо място давай да изритаме корабния калкулатор и да си ползваме спрингшарп поне за бойните кораби. Авиационния също се нуждае от някои промени
                      Last edited by Sailor_Malan; 15-01-2009, 23:11.
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        това е все едно генерал - поддръжник на подводниците

                        Comment


                          von Danitz написа Виж мнение
                          това е все едно генерал - поддръжник на подводниците
                          Карай, така и така ми се налагаше да съм и генерал на моменти и предполагам и още щеше да ми се налага
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            Имам и друго предложение - вместо световна суперигра, да правим отделни сценарии на сражения. Мисля че дори ще е по-забавно.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Импириъл, ние даже си имаме готови сценариите от тази игра
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                Sailor_Malan написа Виж мнение
                                На изток ли това?

                                До тук виждам само, че съм изтървал един самолетоносач, обаче пък в изтребители се е очертавало да имам към 50% превъзходство, а при благоприятна ситуация на сушата е можело да имам и по-голямо.

                                Ей така от либоф към спорта - държахте ли САР (Combat Air Patrol), не че това би променило ситуацията(просто далечната охрана щеше да си запретне маневрени боеве с патрула, докато ударните машини кротко се изнизват покрай патакламата) при двойно превъзходство, липса на помощ от сушата(щото 3 изтребителни ескадрили вършеят из тамошните ви летища) и липса на радар за въздушно търсене за добро управление на патрула.
                                Ако ли пък сте си кръжали над корабите, кашата се е очертавала пълна (корабната ЗА е имало да се чуди по какво точно да стреля), чак ме доядя че Одзи е зает.

                                А ето с какво щяха да се срещнат останалите 2-3 английски крайцера(верно с 30 възела имаха шанс да офейкат)
                                BB-42 Idaho
                                BB-41 Mississippi
                                BB-40 New Mexico
                                BB-35 Texas
                                BB-34 New York

                                Иначе да знаете, че ако има друга игра и американски адмирал, поддръжник на морската авиация и подводниците си търси работа по специалността


                                На първо място давай да изритаме корабния калкулатор и да си ползваме спрингшарп поне за бойните кораби. Авиационния също се нуждае от някои промени
                                Планираше се самолетоносачите да се използват именно за прикрите от разузнавателни самолети. Колкото до крайцерите - целта им щеше да е да ви изненадат да гръмнат няколко пъти по летищата отдалечко, че да не може лесно да се разлетите и да бегат. А пък линкорите нека да идват, нали за това бяхме подкарали сумарно къде 16-17 ЛК и ЛКР. Само се чудехме как да ги изкараме на открито.

                                Абе плановете са едно, какво ще стане - съвсем друго.

                                Comment

                                Working...
                                X