Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бихте ли участвали?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Одзава, разгледах правилата и има някои общи неща, които ми се иска да отбележа/питам:
    1. Като описание на света мисля че играта се справя много добре, засегнати и описани цифрово са май всички възможни аспекти.
    2. Като международна политика как се изграждат договореностите? В смисъл дали следваме модела на Ултиматория 1 - преговори по поща/скайп, като след това официалните договорености се дават на посредника. +има ли някакво наказание за нарушаване на спогодби? Да си имаме ли обособен външен министър?
    3. Как точно смяташ да се провеждат сраженията, защото те изискват наличие на 2-3 адмирала + посредник в реално време доколкото виждам.
    4. Единственото нещо което сериозно ме притеснява в играта е това, че изчисленията които трябва да правиш са ужасно много и искат време - дано имаш помощници+хубави екселски таблици
    5. Моля да се съставят отборите и форума поне 1-2 седмици преди началото на играта, за да може да се сработят хората и да се направят някакви статегически планове.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #47
      Пилот написа
      Одзава, разгледах правилата и има някои общи неща, които ми се иска да отбележа/питам:
      1. Като описание на света мисля че играта се справя много добре, засегнати и описани цифрово са май всички възможни аспекти.
      Засегнати са всички, за които съм се сетил или решил да включа. Ако има други съществени с удоволствие ще ги допълня.

      Пилот написа
      2. Като международна политика как се изграждат договореностите? В смисъл дали следваме модела на Ултиматория 1 - преговори по поща/скайп, като след това официалните договорености се дават на посредника. +има ли някакво наказание за нарушаване на спогодби? Да си имаме ли обособен външен министър?
      Идеята е вие да си водите преговорите, а мен да информирате за резултата. Ако получа две идентични копия на международен договор, ще приема, че той е влязъл в сила. разбира се ще има в началото на играта и действащи договори. Например Англо-Японския от 1902 г.
      Конкретно аз няма как да ви накажа за неспазване на даден договор. Имате право да се лъжите, мамите, да си спазвате договорите и т. н. Отговорността за вашите действия си е ваша. Но има елементарна целесъобразност, която не следва да се забравя.
      Давам един прост пример - ако Англия развали договорът си с Япония и се сдуши със САЩ и Германия трите страни имат голям шанс да победят Японците в икономическа, военна или каквато си искат надпревара. Но тогава Англичаните рискуват да получат след това съюз САЩ и Германия срещу себе си. А и английската баница е по-привлекателна за дележ.
      Според мен ще трябва четирите страни да действат така, че да извличат за себе си максимална полза, а не да се впуснат в патакламата още от първия ход. "Мери, режи ..." имаше нещо там
      Както вече написах разпределението на ролите е ваше решение. Ако искате можете да отделите специален човек не само за външен, но и за Търговски министър, или да назначите командири на флотилиите миноносци. Решението е ваше. Аз там няма да се бъркам.

      Пилот написа
      3. Как точно смяташ да се провеждат сраженията, защото те изискват наличие на 2-3 адмирала + посредник в реално време доколкото виждам.
      Сраженията (морските) ще изискват 1+1 адмирали (разбира се и посредник) в реално време. Може и в нереално да се отиграе сажението, обаче тогава се губи прелестта на тактическото маневриране. Всичко зависи от това доколко ще успея да автоматизирам таблиците.
      Сухопътните сражения (сраженията във въздуха са част от тях) ще се развиват като операции (походово). За тях няма да е необходимо да се отиграват в реално време.

      Пилот написа
      4. Единственото нещо което сериозно ме притеснява в играта е това, че изчисленията които трябва да правиш са ужасно много и искат време - дано имаш помощници+хубави екселски таблици
      На второто разчитам. Надявам се, че ще успея да автоматизирам нещата до там, че да не се губи време повече от необходимото за вкарване на изходните данни.

      Пилот написа
      5. Моля да се съставят отборите и форума поне 1-2 седмици преди началото на играта, за да може да се сработят хората и да се направят някакви статегически планове.
      Опитът е показал, че отборите поддържат високо ниво на интерес 1-2 месеца след обявяване началото на играта, независимо дали тя започва или не. Мисля 1 месец за приемлив срок. Но този 1 месец ще започне да тече след като съм си направил всички таблици. Засега е готова само тази за въздушните сражения и метеорологията. Така, че ще имате време за достатъчно сработване. Отделно да си кроите заверите.
      Обаче идва ваканцията и активността през лятото по правило спада.
      Има нещо, което ми се иска да предложа - ако искате при сформиране на отборите всеки Главнокомандващ да си избере страна, чиято стратегия подхожда на манталитета му. Ако например агресивен играч си избере Англия, мисля че до десанта в Померания ще мината 2-3 хода. Нещо което самите англичани и не са сънували. Или ако някой пасивен вземе САЩ ще има да чакате покани за Вашингтонската конференция. :tongue5:
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #48
        Тогава най-добре опиши в 2-3 изречения какъв профил трябва да има всеки главнокомандващ + каква е политиката на страната му (да не е нещо определящо, просто да даде някакви насоки за ролята).

        Иначе за нарушаване на договори имах предвид следното - примерно Япония и Англия са съюзници, Англия нарушава договора, след което търпи някакви индиректни последици - примерно търговията с неутрални държави страда.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #49
          Пилот написа
          Тогава най-добре опиши в 2-3 изречения какъв профил трябва да има всеки главнокомандващ + каква е политиката на страната му (да не е нещо определящо, просто да даде някакви насоки за ролята).
          Това ще стане като опиша самите държави и техните интереси. Знаем кое клати феса. А иначе основните разлики ще са в това, че за разлика от европеидната раса в Япония народа си няма идея какво е това да протестираш. Ако остане гладен ще коли спекулантите, но правителства няма да сваля. В Европа и САЩ обаче не е така. Там за всичко са виновни управляващите.

          Пилот написа
          Иначе за нарушаване на договори имах предвид следното - примерно Япония и Англия са съюзници, Англия нарушава договора, след което търпи някакви индиректни последици - примерно търговията с неутрални държави страда.
          Не, такива последици няма да има. Но ще има съвсем директни последици в отношенията с Япония. Най-малкото част от английския флот ще трябва да се премести в Азия. Идеята ми е сами да си регулирате отношенията. Например ако Англия откаже да продава на Япония нефт, обаче Японския държавен глава е ултра пацифист и вместо да си осигури нефта по "друг" начин си нарязва излишните кораби. Тогава САЩ инвестират здраво, подкупват управители в японската зона в Китай и доходите в Япония намаляват. Обаче Микадото е преродения Ганди и вместо да стовари 1-2 армии да внесят ред, както би се очаквало в контекста на 20-те години, съкращава японската армия. И така малко по малко Япония губи средства за защита и влияние. И когато се опита да каже "Ама и ние искаме място под слънцето - бият я през пръстите. Е, кой ще иска такъв съюзник?
          Примерът е доста схематичен, но горе-долу така си представям нещата.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #50
            А за да има време за развитията които говориш, мирновременното отношение реално време:игрово време какво ще бъде?
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #51
              Пилот написа
              А за да има време за развитията които говориш, мирновременното отношение реално време:игрово време какво ще бъде?
              Мисля, че съм го написал в правилата:
              1 мирновременен ход = 1 година игрово време (реално до 1 седмица)
              1 военновременен ход = 1 месец игрово време (също толкова реално)
              1 ход по време на морско сражение = 6 мин игрово време (реално ще гледам да е 10-15 мин)
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #52
                От днес 18.07.2008 г. можете да си избирате страни:
                Игрови са Англия, Япония, Германия и САЩ. Благодарение на von Danitz има и сайт - Вариант 1922-бис. Отборите могат да съдържат N броя играчи. Имате възможност за си избирате каквито искате роли.
                Кратко описание - ще имате възможност да отигравате действията на армията, флота, авиацията, дипломацията, шпионажа и икономиката на всяка от игровите държави. За останалите ще се грижа аз, както и за общественото мнение във вашите страни. за картите - можете в началото на играта да ползвате всяка карта на света от 1918 г. с поправка на това, че Камерун и Германска Източна Африка са все още немски.
                На 20.08.2008 г. живот и здраве, ще си получите началните файлове на страните и ще стартираме ход - 1. За въпроси можете да ми пишете на ЛС или на пощата.
                Успех на всички, които пожелаят да се пробват. А на мен ми стискайте палци

                Записали се:
                Япония - von Danitz, Пилот, BulSodier
                Англия -
                Германия - Deimos
                САЩ -Imperial
                Last edited by Odzava; 18-07-2008, 15:46.
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #53
                  Лорд Ветинари си заплюва отново Източната империя (тоест Япония), там поне няма проблеми с общественото недоволство и ще мога да водя страната накъдето си искам
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #54
                    И аз изразявам интерес към Япония.Не си правете илюзии че е съвпадение че сме с пилота, това си е чист заговор от наша страна.

                    The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                    The 2 minute war - FallOut

                    Comment


                      #55
                      Брей, с даниц вече сте трима японци. И това ако не е наговорка
                      Само да ви кажа, че се хващате с най-трудната част. Япония 1922 не е като Япония 1941
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #56
                        За това, че сме малкият брат - така е, явно ще трябва дипломация до дупка... Всъщност може ли да отворя тема тук за въпроси към играта от общ характер?
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #57
                          уфффф, щях да се пиша японец, пък то там вече настанала бутаница. другите пък един от друг повече и повече не ми се играят - Германия със своята суша, Англия с морето, а САЩ с претенциите си...
                          Да видим къде какви ще са играчите и ще преценя
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #58
                            Ехей, супер! Почна да се събира компанията. но до 20 август няма да почнем както и да го гледате. Трябва да топна ... банския в локвата. Пък после да видим. но пък вие можете да си проведете Вашингтонската конференция. Бирата - от Импереца, картофите - от Деймос, от японците - ината и т. н.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #59
                              Sir Gray написа Виж мнение
                              уфффф, щях да се пиша японец, пък то там вече настанала бутаница. другите пък един от друг повече и повече не ми се играят - Германия със своята суша, Англия с морето, а САЩ с претенциите си...
                              Да видим къде какви ще са играчите и ще преценя
                              Ела при нас, и без това според мен под 4 души отбор трудно биха контролирали без някой от тях да живее с играта...
                              А и япония си е най-трудна като ниво икономика и ресурси, тоест ще трябва материалното да се компенсира с мислене.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                #60
                                Sir Gray написа Виж мнение
                                САЩ с претенциите си...
                                Айде айде, заповядай, може да помагаш на албирео да носи голямата тояга

                                Одзава, ако сме 1922 ще трябва да доставям алкохола контрабандно
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X