Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бихте ли участвали?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Благодаря, Голъм.
    "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

    Comment


      #32
      Само дето този път няма да се взимат пленници, защото всичко е бааааанзаааай...


      Comment


        #33
        няма да взимаме пленници! ще ползваме тарани! особено срещу хамерички търговски кораби!
        Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

        Comment


          #34
          Пленници не ни трябват, но товарите на търговските кораби ще са ни нужни. С пиратство - линкор се постига!
          "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

          Comment


            #35
            Какъв линкор, ще видите вие като извадя отново стандартаризиран флот от есминци от по 1001 тона И след това почваме да ги сглобяваме по 3 за 1 ден...
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #36
              Пилот написа
              Какъв линкор, ще видите вие като извадя отново стандартаризиран флот от есминци от по 1001 тона И след това почваме да ги сглобяваме по 3 за 1 ден...
              А, в 1922-бис икономиката ви няма да я контролирате толкова. По-скоро аз ще ви я водя. А за вас ще остане да се борите за ресурси
              Рънъта шъ прай борбътъ. :rock:
              А, да - и за пазари :nut:

              П. С. В правилата наистина има опция "таран" Някой да не надзъртал през рамото ми?
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #37
                Одзава, сложи и опция малки кораби пълни с експлозив да се да се блъскат в други... (твоите хора на Окинава май го бяха мислили като идея).

                Или тараните ще са като в случая с някакви британски есминци и немски тежки крайцери 1940?

                П.П. Внимавай, щом има пазари има и пиратство, щом има пиратство моя зъл гений се развихря и почва да прави някакви безкрайно сложни планове които са невъзможни за изчисление... тоест ако може играта да е така направена, че да ни ограничава и да не позволява да те затрупаме с 1001 команди и наставления за всеки кораб от флота.
                Last edited by Пилот; 02-04-2008, 21:18. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #38
                  Пилот написа
                  Одзава, сложи и опция малки кораби пълни с експлозив да се да се блъскат в други... (твоите хора на Окинава май го бяха мислили като идея).
                  Ами при мен те се наричат "торпеда". Но за "Ал Кайда" ще почакате :mhehe:

                  Пилот написа
                  Или тараните ще са като в случая с някакви британски есминци и немски тежки крайцери 1940?
                  Може. Разрешава се от правилата. Но като гледам артилерията реализацията на тази идея е ... мммм ... крайно съмнителна. Вероятно ще е прецедент, както цитирания случай. Обаче таран на собствени кораби по време на маневриране - според мен ще е много по-често

                  Пилот написа
                  П.П. Внимавай, щом има пазари има и пиратство, щом има пиратство моя зъл гений се развихря и почва да прави някакви безкрайно сложни планове които са невъзможни за изчисление... тоест ако може играта да е така направена, че да ни ограничава и да не позволява да те затрупаме с 1001 команди и наставления за всеки кораб от флота.
                  А, давайте си каквито искате заповеди. Резултата е за ваша сметка. :mhehe: Поради несъвършенните средства за комуникация 1922 г. 1001 заповеди за кораб ще доведат до объркване на командира, около 999 няма да бъдат получени, и на края капитана може да реши да си прави каквото реши :1087:

                  Но всяка инициатива се насърчава.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #39
                    Погледнете дали са ясни примерите за използване на корабите в играта.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #40
                      Правилата за играта са готови - ето ги тук:


                      Ще се радвам да ги обсъдим преди да започна да правя калкулаторите, и ако се налага промяна да не ги преправям наново.

                      И не се плашете от размера им. На практика около 75-80% няма да ви влезе в работа, а се отнася за водещия :clown:
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #41
                        Много ми харесва фазата за общо планиране, и възможността да се избира между три проекта за кораб, както и икономическия модел в областта за колониалните стокии и концесиите, което би трябвало наистина реално да представи необходимостта от морска експанзия и обратно, от нейната защита. Морската част е великолепна, остава да сработи.Направо съм фен. Но не разбрах, то вероятно си предвидил, де, колко ще са участващите отбори или играчи, и защо страните няма да са си реалните имена?

                        Comment


                          #42
                          von Danitz написа
                          Много ми харесва фазата за общо планиране, и възможността да се избира между три проекта за кораб, както и икономическия модел в областта за колониалните стокии и концесиите, което би трябвало наистина реално да представи необходимостта от морска експанзия и обратно, от нейната защита. Морската част е великолепна, остава да сработи.Направо съм фен. Но не разбрах, то вероятно си предвидил, де, колко ще са участващите отбори или играчи, и защо страните няма да са си реалните имена?
                          Механиката на играта и съставянето на отборите е следното:
                          1. Всеки отбор има Главнокомандващ, командващи родовете сили и командващи съответните подразделения. Запълването става от горе надолу. Разпределението на ролите става вътре в отбора.
                          2. Всеки играч ще си предава заповедите, когато се касае за изпълнителни заповеди, т. е. такива които трябва да се изпълнят. Заповедите от Главнокомандващия до Командващия 107-ма Далекоизточна и особено отделна британска пехотна дивизия ме интересуват информативно Въпросът е какво предприема командира на дивизията. Ако не изпрати ход - няма резултат от заповедта на Главнокомандващия.
                          3. Както съм написал отборите са 4.
                          А защо страните да не са с реалните си имена. Написъл съм, че всяка прилика с действителни имена и събития е случайна, защото нямам претенциите да моделирам и изследвам алтернативни канали на историята. Всичко тук е за забавление. Затова. Иначе Япония ще си е Япония, САЩ-САЩ и т. н.
                          ЗА корабите - ако играчите искат и по 5 проекта ще им давам - н. п.

                          И пак да кажа - стремил съм се да има обективност повече в последователността на процесите и зависимостите, а не на конкретните стойности. Затова ще моля да не бъда критикуван за това. ТТД на самолетите и корабите са реални. За армиите съм ги стандартизирал, като някои страни имат повече дивизии от реалността (но не много повече) поради по-големия им състав. И за да не се оплета в сметки съм стандартизирал всичко което може. Разликите съм свел на количествено ниво.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #43
                            Извинете за отклонението, но имам един въпрос. По принцип тези игри са непознати за мен, но определено предизвикват интерес. Та въпросът е - има ли някакъв начин да се следи развоя на играта отстрани, без да се участва?

                            Comment


                              #44
                              То такъв шум се вдига, че направо и да не искаш, пак я следиш отстрани Не бях прочел всичко съвсем, та имам още въпросчета: военноморски бази ще могат ли да се строят? И ако да, както предполагам, много ли време ще отнема, ще може на далечни, нцивилизовани места, един вид тайни предни упорни пунктове - нещо ала Тринкомалии в Цейлон или Алта фиорд на германците?

                              Как стои въпросът с изкуствените морски пътища - най-важните, особено? И всичко ли ще може да мине през тях?

                              Comment


                                #45
                                kocetu написа
                                Извинете за отклонението, но имам един въпрос. По принцип тези игри са непознати за мен, но определено предизвикват интерес. Та въпросът е - има ли някакъв начин да се следи развоя на играта отстрани, без да се участва?
                                Разбира се. Когато бъде готова страницата и т. н. (а местенце за форум на "1922-бис" дали ще се намери под слънцето) ще можеш да следиш всички замилси, планове, кроежи, караници и прочие.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X