Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общи въпроси около играта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Възстановка на битката от 1444!

    Да, само това ще е промяната. Впрочем, съвсем скоро ще видите .

    Comment


      Абя май само аз запазвам високо ниви на ентусиазъм май, трябва някакъв бонус да получа за което. Сега по същество: в какъв вид ще се отчита опита на подразделенията? Ще има ли разни организационно-комуникационни бонуси, в смисъл бонуси получавани при добра организация и комуникация на частите, като дойчовците в началото на ВСВ.

      Comment


        Съжалявам, просто последните две седмици съм толкова натоварен с работа, че не ми остава никакво време за играта . Надявам се нещата поне малко да се променят, защото инак не би ми оставало време да водя играта, дори и когато бъде завършена.

        Да, Гоги, ще има "бонуси" - всъщност, основата на военния модел (а както вече споделих именно той ми е най-интересен) е именно оперативна симулация. В този смисъл, ключови ще са не въоръжението и екипровката (макар и те да имат своето значение), а доктрината, организацията, морала и оперативното изтощение.
        Бойният опит, както и бойната подготовка, ще се отчитат на ниво съединение в сухопътната армия и авиацията и на ниво кораб във флота. Като бойната подготовка се извършва по схема, обща за целия войскови род (това е част от доктрината), а бойният опит позволява да се развива тази схема съобразно реалностите на войната.

        Comment


          Аз имах предвид точната система и показател, дали ще е по точки опит и с тях разни рангове:зелен, ветеран, гвардеец? или нещо друго.

          Comment


            А, това са подробности . Да, нещо такова ще е, макар че чак с цветове не мисля да ги обозначавам .

            Comment


              еее цветове, зелен=новобранец. Един ентусиаст е останал и се бъзикаш с него :evil:

              Comment


                да бе, един ентусиаст, полската кавалерия се спука от маневри

                Comment


                  хъхъ, да не стане като в легендите от ВСВ в които същата атакува танкове? 8)

                  Comment


                    Е и аз съм все още ентусиаст не ми е паднал духа, е само като почне играта това да стане че тогава какво ще правя :lol:

                    Иначе какви видове спортове ще има в ССИ?

                    Ето спортовете които предлагаше Крилов:
                    - бягане 500м
                    - маратон - 40 км
                    - стрелба с лък
                    - мятане на ядро
                    - мятане на диск
                    - мятане на копие
                    - плуване - 100м
                    - плуване - 500м
                    - висок скок
                    - дълъг скок
                    - овчарски скок
                    - бягане с препятствия - 500м
                    - спортна стрелба
                    - конно поло
                    - конни надбягвания - 5 км
                    - колоездене - 40 км
                    - фехтовка рапири
                    - фехтовка саби

                    От тези ще махнеш ли някой и ще сложиш ли нови?
                    И кажи за сега кои държави са се записали за Олимпийските игри и кои за Олимпиадите по научните предмети.
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      Добре де, само аз ли се чуди колко ще са безсмислени тея олимпийски игри? Много ми е интересно как ще се определят победителите в дисциплините.
                      По моя преценка съм обективен.

                      Comment


                        определено не си сам


                        Dark Galaxy ---> GoodKnight

                        Comment


                          не добавих ли, че занятията на маневрите са отработване на взаимодейсвието между ескадрон, бронеизтребителни ескадрили пикировачи и батареи фау-3, както и стрелба от коня с гранатомет

                          Comment


                            Ще се състоят само Олимпиади, по следните предмети: математика, физика, химия, философия, история, класическа литература.
                            Предполагам победителят ще се определи от степента на развитие на образователната система и рандъм фактор , всичко това от водещият.
                            Иначе аз поемам разходите по транспорта и пребиваването на участниците, няма ограничение за броят на представителите от всяка страна. Награди ще получат първите тримаот всяка дисциплина (стойността на наградата като уточним икономическите параметри) допълнителни награди също ще има, това ще са стипендии за обучение в Британски учебни заведения (такива награди ще получават участници без ограничение на националността), а щях да забравя ще има олимпиадата ще е само за ученици. Като съпътсващи мероприятия ще се състоят конференци по математика, физика, химия, биология, икономика, за най-високо оценените доклади също ще бъдат отпуснатои стипендии за развитие на разработките.

                            Comment


                              бих желал да поема за моя сметка част от наградния фонд.

                              Comment


                                А какво ти пречи да си наградиш твоите си хора допълнително?

                                Comment

                                Working...
                                X