Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси, свързани със симулаторите, компютрите...

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    е взех си най-накрая някакъв джой...



    добър или лош не знам ама определено е по добър от този с който бях


    Dark Galaxy ---> GoodKnight

    Comment


      #92
      HELP. ИЛ2АЕП не ми разпознава джойстика!!!!!!!
      GeniusF23- тествах го, калибрирах го и неще и неще.
      някой сблъсквал ли се е с такав проблем.
      първо скоростта на нета, сега джойстика, :x :x , ве4е незнам :x
      I love fucking army
      and she loves me, fucking me.

      Comment


        #93
        Аз съм с win2k3 server и Genius F23. Проблеми нямам.

        Ти с каква операционна система си? Win Me? :lol:
        Пробвай да си преинсталираш драйвера на джойстика - деинсталираш и след растарт, инсталираш наново. След това пак рестарт. Има специални драйвери на F23, които можеш да свалиш от интернет. Не си спомням от къде го дръпнах този драйвер, но мога да ти го дам. Той е за ХР и за 2к.
        Погледни за някой скъсан кабел, вътре в джойстика. Ако имаш такъв, знаеш как да ме намериш за помощ.
        Утре, обаче съм дежурен и няма да съм на полети. :cry:

        Дано съм успял да помогна.
        =VNVV=Shilo
        Въздушните на Негово Величество Войски

        Comment


          #94
          Пробваи да дадеш Add от там Costume и задаваш примерно 2 оси и 8 бутона пишеш някакво име и триабва да стане поне така мисля моя правеше така в началото но след като го инсталираш и го разпознае трябва да е ок.УСПЕХ!!! :tup:
          =VNVV=Shmitza
          Днес съм вихър и стрела,
          владея царство без предел
          и съм със разперени крила
          и със сърцето на орел.....
          _______________________________________
          Въздушните на Негово Величество Войски

          Comment


            #95
            Друго за което се сетих е ако си го вадил от USB-то и си го мушнал в друго а не в първоначалното от където е разпознат въобще няма да го разпознае,пробвай ако изобщо не го разпознава да смениш USB-тата.
            =VNVV=Shmitza
            Днес съм вихър и стрела,
            владея царство без предел
            и съм със разперени крила
            и със сърцето на орел.....
            _______________________________________
            Въздушните на Негово Величество Войски

            Comment


              #96
              10x за помоща, но проблемът се оказа доста травиален.
              просто към ИЛ2 има един Ил2сетъп. от него се определят разделителна способност,звук и т.н.
              та там има една отметка за джойстик и трябва да се отметне 4е искаш да играеш с джойстик.
              е оправих това тъпо недоразумение и по4нах да летя на ИЛ2 АЕП
              и разбрах 4е не мога да изляза от мисиите- пилота умира, играта не свършва. "ЕСК" не работи, само "Ctrl +alt +del"
              I love fucking army
              and she loves me, fucking me.

              Comment


                #97
                сега пък друг проблем
                откакто сложих 2.0 не мога да летя на ХЛ всеки път тъкмо си избирам смолет и ме дисконектва като дава че е пинг таймаут, няколко сервера пробвах ама все същото хем ги подбирах да са с поне 3 зелени черти и малък пинг
                някой има ли същия проблем???


                Dark Galaxy ---> GoodKnight

                Comment


                  #98
                  Аз го имах подобрен проблем,дори когато някой от ескадрилата хоства,но от 2-рия или 3-тия път заспиваше....незнам каква е причината,но аз смятах че е кофти връзката защото имаше моменти в които нямаше никакъв трансфер........(момент да напсувам ЛАН доставчика си)Явно при АЕП го има този проблем защото като го махнах всичко е ок.
                  su27 AKA =VNVV=Stoyanov
                  ______________________________
                  "Ще се видим във Валхала!"

                  Comment


                    #99
                    сега пък ми се загуби звука @!%!@$%$#@%#@$%^@#%^!
                    преинсталирах всичко от... до... и като пускам играта дори в офлине нямам грам звук
                    идеи?


                    Dark Galaxy ---> GoodKnight

                    Comment


                      Бихте ли ми казали, приблизително какъв трафик се прави за един сеанс(вечер) онлайн. За мен въпроса е от първостепенна важност, защото съм на фиксиран трафик и не знам дали ще ми стига....
                      Само 500 мб са... :roll:

                      Благодаря предварително

                      =BgAF= Bulgarian Air Force

                      Comment


                        @ Vereshagin
                        аве има един сетъп, дето определя настройките на ИЛ-а без да старираш играта( може да зву4а като лайк- ам сори), може там да е проблема. от нег си изклю4ваш интрото, настр. джойстика,звука,видеото и т.н.
                        I love fucking army
                        and she loves me, fucking me.

                        Comment


                          Момчета, помогнете. Изчетох цялата тема и не успях да се спра на конкретен модел джойстик. Очевидно е че всеки джой има предимства и недостатъци.
                          Бях решил да си купувам Genus F23. Но днес го видях и го пипнах. Определено не останах впечатлен.
                          Затова моля дайте ми някаква конкретна идея за модел в рамките на 50-тина лева. Със сигурност имате повече опит и по-задълбочни наблюдения в това отношение.

                          Очаквам с нетърпение отговорите Ви

                          =BgAF= Bulgarian Air Force

                          Comment


                            Здравейте момчета!Моля ви и аз за съвет.Моя джойстик е Лоджитех винг ман екстреме 3 д и съм горе долу доволен и известни забележки ма за 30 долара и тва е доста добре!Иска ми се само някак да вържа още два канала с потенциометри и да вкарам там задкрилки и стъпка на витлото обаче изобщо не съм в час може ли и как да стане.Пробвах с втори джойстик просто за проба но не става-опознава само един.Говорих и с някои баш компютраджии но и те идея си нямат как да стане -всеки вика дай схема и готово!Сега задрилките са ми в скролера на мишката -пак е нешо ма не е много удобно!Благодаря ви предварително!

                            Comment


                              Dobromir написа
                              Пробвах с втори джойстик просто за проба но не става-опознава само един.Говорих и с някои баш компютраджии но и те идея си нямат как да стане -всеки вика дай схема и готово!
                              Тъй като не става ясно втория джойстик кой не го разпознава - операционната система или в играта, съвета ми е:
                              1. ако ОС е различна от Win98 можеш да добавиш от стандартните които са на разположение - напр. 2 оси и 2 бутона (за Game port Joy) или да провериш драйверите (за USB Joy), като може да ти се наложи да деинсталираш всички драйвери и отново да ги сложиш в обратна последователност.
                              Ако втория Joy е без драйвери (нормално за Game port Joy) сложи го първо него и след това другия.
                              2. В самата игра се разбира дали имаш втори Joy, като отидеш на настройките за осите (най-долу на менюто Controls) и след щракане с мишката върху желаната ос се върти съотвтния потенциометър (ако се окаже после, че посоката е обратна, потаря се същото но движениато е в противоположното направление).
                              Така се прави и за останалите оси.
                              Мога да ти дам и схема за Game port Joy, но този порт толкова лесно се влияе от шумове (понякога е достатъчно индуцираното напрежение по кабела на Game port Joy-я), че после в играта дори и с филтрирането не можеш да се справиш (да не говорим, че в самата кутия но РС-то има доста високи нива на шумове от шините) и затова не ти го препоръчвам .
                              Все пак, ако беше по-конкретезиран проблема съветите можеха да бъдат по-точни :o . Дано съм познал все пак нещо :lol: .
                              Salute!

                              Comment


                                Според мен идеята на Dobromir е да добави към схемата на този джойстик още 2 потенциометъра. Ако джойстика не е с АЦП може и да стане. Но трябва да се види от някой аналогичен джой схемата на свързване. Ако е цифров обаче каузата е загубена(за съжаление). А уидноуса наистина не позволява да има включени повече от 1 джойстик. Независимо дали са включени в портовете или не. Казава че за да се активира 2-рия трябва да се махне настоящия. Това го мъчих и на ХР и на 98. Все същия резултат.

                                =BgAF= Bulgarian Air Force

                                Comment

                                Working...
                                X