Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правила - алфа версия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    ДОбре, горе-долу разбрах, ще прочета правилата, когато се върна от София - на 25-ти вечерта, и отново ви питам - проблем ли е играта да започне от 26-ти нататък?

    Comment


      #92
      Предполагам, че не е проблем да започне тогава играта. А ти би ли казал тогава защо задаваш въпроси по този начин, след като дори не си си дал зор да погледнеш правилата?
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #93
        Ето отново всичките данни и правила:

        Единици:

        Правила:

        Доктрини:

        Мисии:

        Заповеди:

        Наука / открития:

        И един списък с възможните добавки (дивизион САУ и танкови батальони)

        (как се стига до тях е описано в науките)

        Двата варианта на картата, по-голям:

        и по-малък:


        Списък на държавите и техните ресурси:

        същото в детайли:


        Модификации тук съм правил единствено в науката.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #94
          Всички правила, отново

          Нещо не ми излизат единичките само бяла страница и май не е при мен проблема та може да провериш линка...
          <<..........>>

          Comment


            #95
            Пробвай пак, сигурно си пробвал, докато качвах там още нещо и е станал проблем. Сега ги пробвах пак - работят си.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #96
              Държави, които имат по две науки и две доктрини и трябва да си ги изберат лично:
              (напомням, че нещата трябва да са последователни, не можете да си изберете направо наука/доктрина, която изисква нещо, което нямате)

              Албания, Белгия, България, Гърция, Дания, Естония, Ирландия, Латвия, Литва, Норвегия, Португалия, Румъния, Словакия, Унгария, Финландия, Холандия, Швейцария, Югославия.

              Държави, на които съм избрал по една наука и доктрина (изброил съм ги надолу). Също трябва да си изберете допълнително по две науки и доктрини сами:
              Испания:
              доктрина: 6, наука: а1.2
              Италия:
              доктрина: 9, наука: а1.1
              Полша:
              доктрина: 8, наука: а1.2
              Турция:
              доктрина: 4, наука: а1.2
              Швеция:
              доктрина: 26, наука: а1.1

              Държави, на които съм избрал по две науки и доктрини (изброил съм ги надолу). Също трябва да си изберете допълнително по две науки и доктрини сами:

              Великобритания:
              доктрини: 17 и 22, науки: а1.1 и а2.6
              Германия
              доктрини: 5 и 23, науки: а1.2 и а2.3
              СССР:
              доктрини: 2 и 24, науки: а1.2 и а2.5
              Франция:
              доктрини: 6 и 17, науки: а1.2 и b1.2


              Толкова от мен, сега вие сте на ход.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #97
                Решенията си ги изпращайте на водещия, не ги публикувайте тук!
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #98
                  Добре, значи ще очаквам от всеки отговор до понеделник включително за доктрините и науките.

                  Допълнение:[/siz]
                  Част от науките и доктрините имат изисквания за да се стигне до тях.
                  Например: за да достигнете до наука b3.2 "Самоходна противовъздушна артилерия", трябва да разкриете науки b1.1 и а2.3. Тези изисквания са написани под името на всяка наука.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #99
                    Ще постна скоро образец по който да се правят ходовете...
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Всъщност, ще има отделна страница, нещо като мини-форум, където ще може всеки да се логва и да си чете само своята страница, там ще пише всичко за държавата си. Воланд ще има специална страница откъдето ще вижда всичко. Така е най-ефективно според мен.

                      Не казах по-рано, щото още уча php-то, обаче сега вече ми е ясно как се прави и в момента я разработвам.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Ptay , ako neshto moga da ti pomogna za programirane

                        Comment




                          Имам един въпрос относно научно-докртиниия обмен. В правилника се казава, че науките могат да се обменят и че страната получател (ако не бъде договорено друго) заплаща стойността на трансфера, който е в размер на 10% от стойността на съответната наука. На кого го заплаща? На страната която я предоставя тази наука, или просто заминават някъде в небитието тия 10%. И втория ми въпрос. Могат ли по същия принцип да се обменят и доктрини. Това е за сега.
                          .....
                          Ааааааа, и докато не съм забравил.. Волни, някъде към края на седмицата ли ще почваме? И преди се говореше за някаква пробна игра, дето ще трае една-две седмици. Това тя ли ще е? Или направо запшочваме серизоното гамене и корекциите и промеинте ще се правят по време на екшъна. Ако което мнение има някакво знчение, то аз гласувам за пробна игра. Да преточим, един вид, нещата и да изчиситим "дтските болести" докато е рано.
                          Мисля че това наситина е всичко :tup:
                          "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                          Comment


                            Wolland, в страничката с науките липсва наука е1.1 към която има препратки - за танковете става въпрос!
                            knowledge is power

                            Comment


                              Не мен ми е на място е1.1. Обаче грешката в наука е3.2 още я виждам (там с TDA вместо TDB). Освен това при доктрините, където си дописал пояснения най-горе, си сбъркал това за доктрините - където едната измества дургата - там си написла "примерно 4 беше досега, но вече е изместена от 4" нещо такова беше май.
                              20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
                              "Иване, сега кръв ще се лее!"

                              Comment


                                За сега това което изграждам ще е доволно просто - няма да има никакви улеснения за играча от сорта на вградени правила и пр., просто няколко полета където ще си въвеждате разните работи в чист текст. Евентуалната втора версия може да бъде доста разширена.

                                Идеята е да го приключа до понеделник (то при вас вече е понеделник всъщност...)
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X