Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хопла :))

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хопла :))

    Добре, драги съсенатори, какви са целите на партията ни? за кои постове ще се борим и как? Вер го цанихме май вече Понтифекс, аз си мисля дали да не се пиша трибун, че да има кой да саботира неудобни закони Няма да е лошо да имаме и (поне) един консул обаче

    ПП: Смених името, щото видях, че се вижда на заглавната страница под "най-нови теми"
    Last edited by Sir Gray; 01-04-2005, 12:55.
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    #2
    Ключът към нашият успех е единството ! Трябва да сме в тесен контакт , да
    съгласуваме действията си - да имаме общи позиции . Целта е ясна - борим
    противниците / пък после ще му мислим ! / . Подкрепям Одзава за понтифекс , а теб
    сър Грей за народен трибун . Аз обаче , мисля да се въздържа да кандидатствам
    за пост , поне за първият ход . За сметка на това ще продължа да бъда
    силна лоби опора за партията в Сената !

    Comment


      #3
      Малка промяна-отказах се от длъжността понтификс, защото това ще намали броя на гласовете ни в сената, но пък преброихме дивите зайци. За съжаление всички извън Популатите са срещу нас-факт.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #4
        Мда, ще трябва да разчитаме на повишен авторитет (и оттам тежест в гласуванията) от влиянието ни сред плебса. Всъщност ако водещите отчитат реалното социално напрежение тогава, то това че сме малко би трябвало още повече да ни повиши влиянието - при подходящите речи и действия от наша страна плебса би могъл да ни приеме за единствените му защитници пред сената, а тъкмо плебса е големия политически играч, сенатът губи държавническо влияние с огромни крачки по това време. А пък и конниците определено не биха харесали проектите на Голъм за общ бюджет (което ще им отнеме традиционното право те да събират данъците), което би ги набутало и тях в нашия лагер. С две думи оптиматите сами се загробват с тия законопроекти (ако гледаме тогавашната реалност де, ще видим в играта как ще се развие )
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #5
          Загробват или не-давайте да си съгласуваме позициите.
          Да приемем законопроект за разпределение на провинциите, иначе доходите ще са мизерни. И да назначим поне 1 оптимат за консул.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #6
            Ако ме изберат консул ще форсирам нещата - за първия ход ще раздам напосоки провинции или ще прокарам бързо закон в сената.

            Одзава, как може да подкрепяш закона на Голъм? Значи ако водещите донякъде поне се водят от тогавашния социален модел, то такъв закон е обречен да вдигне революция и то от всички съсловия едновременно. Затова аз не ща да обвържа моя герой с него, ако трябва ще излеза на Ростата и ще призова народа към защита на древните ни закони
            Last edited by Sir Gray; 06-04-2005, 18:32. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #7
              Споко Сър,
              Знам че е така. И ако предизвика революция закона кого ще помете тя-всички нас, но преди всичко оптиматите. С този закон се опитвам с техните камъни по техните глави. Ако се приеме че понтифекса и консулите нямат право да гласуват законите, то тогава трябва да го подкрепим. Иначе сме против.
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #8
                А защо консулите и понтифекса да не гласуват?
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #9
                  Ами просто защото лелеяното от теб равенство ще отлети в небитието.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #10
                    Sir Grey , сьс закьснение ти честитя консулския пост ! Всьщност малко поизоста-
                    нах , но в никакьв случаи не сьм загьрбил нашата , популарска кауза !

                    Comment


                      #11
                      Само така!!!!
                      Сега обаче ще се наложи да напусна Рим и остава на вас да поддържате фронта тука. Но се надявам след това ми отсъствие да сме натрупали достатъчно престиж пред плебса, че да се чува по-силно думата ни в сената.
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #12
                        Сър Грей - благодарско за подкрепата на кандидатурата ми за Сицилия ! Одзава -
                        моля , ти също гласувай за мен ! Предприех тази стъпка , защото инак ние , популарите , ще имаме прекалено малко влияние в провинциите ! Пък и не мога да
                        допусна оптиматите да контролират всичко . Що се касае до партите и германите-
                        ако питате мен те са нашият шанс - нека подклаждаме войни и да извличаме в хаоса
                        по-големи облаги ! Без да допущаме тотален хаос , де . Какво ще кажете ?

                        Comment


                          #13
                          Аз се зачудих малко защо не се кандидатира по-рано и то за някоя по-така провинция, например Галия.
                          А иначе естествено, че ще гласувам за теб Даже се чудя кой още може да придърпаме, може би ще навия мелиса и тя да гласува за тебе. А и ти пробвай тук и там
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #14
                            ОК А за теорията ми за войната ? И апропо , мелиса да не се обръща
                            срещу оптиматите ? След това нейно вето ... възникват въпроси

                            Comment


                              #15
                              Не, тя просто иска да направи от африка частен имот. Но определено не е особено "тясно" свързана с оптиматите
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment

                              Working...
                              X