Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимати, положението е критично !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Договорът, както споменах в тази тема, е мое дело, а и аз изпратих дъщеря си при вожда на германите, така че не ми е ясно точно за какво става въпрос.

    Comment


      #92
      Един от едиктите на триумвирата не трябва ли да е и ратифицирането на мирния договор ?
      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

      Comment


        #93
        Мисля поради някои причини, които ще запазя за себе си, да изчакаме с този акт. Нека поне да изчакаме обобщението на хода от Даниц и тогава да решим (да преброим кои е оцелял ). Да не говорим, че имам подозрението, че сър Грей няма да се подчини на триумвирата .

        Comment


          #94
          ...

          добре извинявам се,бях подведен от божията намеса.Значи поне в тази част промени няма.а как ще процедираме от тук нататък гледам и решенията са обявени.
          Е ние това си го очакваме за сър греу.Но пък може да му приготвим приятна изненада
          Last edited by Aliendreamer; 13-04-2005, 19:15. Причина: обновение
          bulgaria on three seas

          Comment


            #95
            А какво гласеше всъщност тази "божия намеса"?

            Comment


              #96
              ами да деиствам и че,консула ни е мъртъв,и информацията за положението в галия.Изведнъж се оказах с 3 легиона .А и си признавам че,малко се обърках кои ,кои е вече с никовете и римските имена,доста объркано е.Аз вече прая сметки кои може да е починал имам двама фаворити ще видим.
              bulgaria on three seas

              Comment


                #97
                Чакай малко, защото "с три легиона"?

                Comment


                  #98
                  е то не е вече таина,имах 2 тайни легиона от нулевия ход.А сега след божията намеса и смърта на консула,според боговете легиона в галия също минава под моя контрол.Така че както казах спокоино в следващия ход можем да стоварим три легиона във рим ако се наложи.1 римски и 2 новобрански пък може и 3 новобрански ако се наложи.Но засега няма да правя нови.
                  bulgaria on three seas

                  Comment


                    #99
                    Е, то доколкото схванах, в Рим в момента би следвало да има един римски легион.

                    Comment


                      Да кажем, че и аз може да помогна с един
                      "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
                      Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

                      Comment


                        е този римски легион беше пратен в галия,този ход и сега със смърта на консула е прехвърлен на мен аз така разбрах фон данитц във icq неска,като говорихме.
                        bulgaria on three seas

                        Comment


                          Хъм. Не би следвало да е така, защото никой не го е пращал в Галия. А и доколкото разбрах, Грей е взел със себе си два легиона в Ахея, един е останал в Рим, и един (четвъртият) е евентуално този в Галия, над който си поел контрол. Абе наистина информационният хаос и неяснота по някои въпроси са прекалени.
                          Да, два легиона са вече там от този ход, 1 е в Италия, по негово разпореждане...
                          това е написал Даниц и за този един легион в Италия пиша. Над него незабавно поема контрол триумвиратът.

                          Comment


                            Ок, аз се оттеглям от играта, т.е., семейството ми с всички авоари и флота отпътува в нейзвестна посока - вероятно за да търси америките .

                            На практика - действията на водещия през този ход ни лишават от възможност да обвиним Грей в предателство - много удобно се оказва, че разни други опасности са изникнали от нищото, а не заплахата от Партите, която явно бе лъжлива и използвана умело от Грей (свалям му шапка за умението в интригите ).
                            В резултат на това сме изправени пред гражданска война, в която вероятно водещият ще наклони народа на Рим към противниците ни (все пак сега вече не можем да докажем обвиненията си). Самият Грей със сигурност разполага с еквивалента на най-малко 4-ири редовни легиона, неговите помощници по партия - вероятно на още един или два. На всеки ход те могат да добавят към това еквивалента на още три редовни легиона.
                            НИе от своя страна имаме еквивалента на три и половина легиона и беглата възможност да вдигаме по още два редовни на ход. Аз самият не бих могъл да се включа в това преди края на третия ход, когато вече ще е късно.
                            Нямаме особени шансове, а и поначало персонажът ми не се стремеше към гражданска война в Рим. А и както се казва, срещу боговете не се рита . Още по-малко ако си понтифекс.
                            Но най-вече - нещо много ми се увеличиха ангажиментите в работата, та не вярвам да мога да отделя на играта достатъчно време. И така ще е поне за три седмици...
                            Last edited by gollum; 14-04-2005, 09:23.

                            Comment


                              Абе докато ченохме новините с Воланд много се смяхме особенно на:

                              ВОЖДЪТ АРХЕОПТЕРИКС

                              ОБКОВАНИТЕ В ЖЕЛЯЗО КЕТИ

                              ПЛАТЕНО СЪОБЩЕНИЕ: НЕОНДОРИХ СКОРЦЕНИ, ВОЖД НА ГЕРМАНИЯ И ГАЛИЯ, ИЗГОДНО ПРЕДЛАГА ГАЛСКИ РОБИНИ НА ЦЕНИ ПО ДОГОВАРЯНЕ!

                              ВЕРОЯТНО ИМАЙКИ ПРЕДВИД ТЕЗИ СЪБИТИЯ, КОНСУЛЪТ ЕСЕНЦИЙ БЕ ПОРЪЧАЛ НА СВОЯ КОЛЕГА ДА ЗАЕМЕ С ВОЙСКИ ОБЕДИНЕНИТЕ ПРОВИНЦИИ НА РИМСКА ГАЛИЯ. СЪОБЩЕНИЕТО, ИЗГУБЕНО ПО ПЪТЯ, А И ВЕРОЯТНО ОСТРИТЕ ДРЯЗГИ МЕЖДУ ПОПУЛАРИ И ОПТИМАТИ, ПРЕДИЗВИКАХА СЪРДЕЧНИЯ РАЗРИВ И ГИБЕЛТА НА ПОЧТЕНИЯ ДЕЦИМ.

                              МОЖЕ БИ ТЯ Е БИЛА ПРИЧИНЕНА ОТ НЕНАДЕЙНАТА ПОЯВА НА ДУХ, ЗА КОЙТО ВСИЧКИ ГОВОРЯТ С УЖАС. КАЗВАТ, ЧЕ ДОРИ РОБИТЕ-ФИЛОСОФИ СЕ ЗАПИВАЛИ ОТЧАЯНО, КОГАТО ЧУВАЛИ ТОЙ ДА БЪДЕ СПОМЕНАВАН. СТАВА ДУМА ЗА ПРИЗРАКА НА КАТОН, ЗА КОГОТО СЕ ГОВОРИ, ЧЕ СЪВЕТВАЛ ОПТИМАТИТЕ ВЪВ ВРЕДА НА СЕНАТА И НАРОДА.

                              И най вече:

                              ТЪЙ ЧЕ СЕ НАЛАГАЛО… ЦАРЯТ НА ПАРТИТЕ ДА БДИ, ЩОТО РЕПУБЛИКАТА ДА НЕ ПРЕТЪРПИ НИКАКВИ ВРЕДИ.
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment


                                изпадате в крайно деликатно положение, след прибързания триумвират, Рим ще бъде в ръцете на популарите, единствените ви воиски са на север, действайте или за разбирателство, или за военно координиране, все пак наистина имате войски и ровинции под ваш контрол, все сте разчитали на нещо, като сте замисляли призоваването на Есенций от армията му в Рим!

                                Comment

                                Working...
                                X