Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимати, положението е критично !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    gollum написа
    За Грей - уви, ако го обвиним той може да ми върне услугата - нали му партих лично съобщение да го попитам за триумвират, когато още не бях наясно с неговите подмолни действия и с величината на опасността от партите.

    Е, едно предложение към римски сенатор за триумвират не е като да заговорничиш с партския цар, варварин, за предаването на републиката и помощ за разбиването на други римски граждани.
    Ще измислим някое божествено пророчество да обясним защо си предприел такива мерки - нима ако боговете са ти го диктували, някой може да каже нещо ?
    "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
    Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

    Comment


      #62
      Оставете,Хана на мен аз ще имам грижата всеки ден я обработвам icq.Може да се каже че,в момента аз диктувам политиката на този народен трибун,както казах пратих шпиони и в македония и при моя зет Кайзера,ще видим какво ще излезе за момента няма да тръгна срещу него.Да и аз мисля че,увлечени с грей изпускаме другите играчи,това е грешка едва на 2ри ход сме в момента.Нека да затегнем обръча срещу грей но засега да си мълчим.Най-малкото сме в удобна позиция,все пак имаме 2 легиона в галия и консул,винаги можем да наложим власта си в рим.Ако се наложи,но да не изпускаме останалите играчи от поглед е важно.Незнам те какво кроят.

      и едно малко допълнение,в следващия ход мисля да започна покоряването на остатъка от иберийския полуостров,освен ако не се случи нещо фрапантно,или се измени основно баланса в играта.
      Last edited by Aliendreamer; 13-04-2005, 16:34. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      bulgaria on three seas

      Comment


        #63
        Хана ми предостави правото следващият ход да се разпореждам с гласа й (ще е възпрепятствана да участва в дискусиите).

        По повод на Грей - имайте предвид, че вероятно той разполага с четирите републикански легиона и може би с още един-два. Така че със сила не можем да се разправим с него.

        Comment


          #64
          Хм. По-скоро бих ти предложил или да се опиташ да прикоткаш Кайзера или да си траеш. И нали знаеш: целта ни не е да разпръскваме информация, а да я събираме. Не за друго, а защото към другия лагер мисля изтича информация за нашите планове. Така че - просто се старай съотношението между твоите и чуждите информации при преговори да не е в наша вреда. Надявам се, че ме разбираш.

          Не ми е ясно как така Грей разполага с легионите на Републиката?
          Last edited by messire Woland; 13-04-2005, 16:36. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #65
            Ааа, не знам, лично аз много искам да видя как Алиен обработва Хана и дори ръководи политиката й Сигурна съм, че той, човек с много опит ще се справи лесно с нея и ще манипулира този играч без проблем.
            "Pressй; fortement sur ma droite, mon centre cède, impossible de me mouvoir, situation excellente, j'attaque."
            Осмелих се. Осмелявам се. Докрай. И си плащам за това. Не се пазаря.

            Comment


              #66
              Не ми е ясно как така Грей разполага с легионите на Републиката?
              Ами даде Есенции заповед и ги получи, ти не заяви нищо в този смисъл и получи каквото той заповяда, сега под твое ръководство е един нормален легион и един новобрански легион, предоставен ти от частно лице и си на стан в Галия Циспаданска на маневри. Разбирам, че е неочаквано за теб, но разпоредбите принадлежат на консулите, а те се разбират на колегиален принцип помежду си!
              Като не могат, да питат понтифекса! Това е положението сега, дал си му предимство :1087: !

              Comment


                #67
                А не ги ли е взел към Балканите? Аз останах с подобно впечатление.

                Comment


                  #68
                  Не съм дал заповеди в тоя смисъл, нито съм дал заповеди да се отдалечавам от Рим. Нали? Нито сър Грей се е разбирал нещо с мен в този смисъл. Единствено на ЛС сме се разбирали аз да остана в Рим.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #69
                    Да, два легиона са вече там от този ход, 1 е в Италия, по негово разпореждане...

                    Comment


                      #70
                      von Danitz написа
                      Ами даде Есенции заповед и ги получи, ти не заяви нищо в този смисъл и получи каквото той заповяда, сега под твое ръководство е един нормален легион и един новобрански легион, предоставен ти от частно лице и си на стан в Галия Циспаданска на маневри. Разбирам, че е неочаквано за теб, но разпоредбите принадлежат на консулите, а те се разбират на колегиален принцип помежду си!
                      Като не могат, да питат понтифекса! Това е положението сега, дал си му предимство !

                      Да, два легиона са вече там от този ход, 1 е в Италия, по негово разпореждане...
                      Това се нарича информационен хаос. Така че, питам:
                      1. Не би ли трябвало да имаш съгласието и на двамата консули за да местиш легионите?
                      2. За да преместваш моята "фигурка" по игралното поле не би ли трябвало аз да съм издал заповед за това?
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #71
                        messire Woland написа
                        Не съм дал заповеди в тоя смисъл, нито съм дал заповеди да се отдалечавам от Рим. Нали? Нито сър Грей се е разбирал нещо с мен в този смисъл. Единствено на ЛС сме се разбирали аз да остана в Рим.
                        И както винаги в историята, по-активният издава заповед и взима легионите, добре, че е постъпил държавнически и ти е оставил легион... ако не си в Галия, там командва син на Калдии, на невръстна възраст!

                        Comment


                          #72
                          Според мен Влад ракул ще гласува с нас ...но това е само усещане .... Деймос е опитен играч с него трябва да сме по-внимателни
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            #73
                            Не ми отговори на въпросите?
                            И освен това ти самия нарушаваш правилата - нали поне единия консул трябва да е в Рим? А аз не съм давал заповед за местене. Кое е вярно? Кое къде се намира?
                            А какво щеше да се получи, ако с Грей бяхме издали заповеди, които си противоречат?
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #74
                              Не ми отговори на въпросите?
                              И освен това ти самия нарушаваш правилата - нали поне единия консул трябва да е в Рим? А аз не съм давал заповед за местене. Кое е вярно? Кое къде се намира?
                              А какво щеше да се получи, ако с Грей бяхме издали заповеди, които си противоречат?
                              Отзад-напред: ако си противоречахте, щях да питам, ако не се стигнеше до споразумение, щяхте да командвате самостоятелно...
                              По въпроса за консулите, в Рим, такова правило в правилата няма, това вие го казахте, аз помня Кана, там и противоречия е имало, и двамата са били извън...
                              За твоето местене, добре, заблуден съм бил, но ти казвам, че ако не решиш да си там, пълководецът е невръстен, това не е дилема, просто реши!

                              Comment


                                #75
                                Ей това вече е нонсенс ... конуслът издава заповед, която на никого не е известна, 4 легиона напускат рим без на никого да му е известно ....изведнъж на всички става известно че четири легиона са присвоени от консула и отпътували за незнам си къде.
                                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                                请您死在地狱般的阵痛
                                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                                きさまはしんでくださいませんか
                                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                                Comment

                                Working...
                                X