gollum написа
Виж мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Щеше ли да успее операцията "Морски Лъв"?
Collapse
X
-
Е, те май нямат в строеж тежки крайцери по това време, нали? А и каквито и изменения в програмата за строеж да направя , т.е. акцент към флота, те няма да дадат отражение за една година (срокът за строеж на подводница е около година, ако правилно си спомням, за големите кораби е доста повече).
Comment
-
gollum написа Виж мнениеЕ, те май нямат в строеж тежки крайцери по това време, нали?
Comment
-
Операция Морски лъв би успяла , само при по-дълга подготовка минимум година , при която през това време перманентно се унищожава флота и авиацията на Англия , и се повече се блокира острова , стяга се обръча с флот около него , и се изолира от останалия свят . Острова неможе без доставки на ресурси от вън .
Както и да се отклоняват воиски и техника от Япония през това времена в Тихоокенския ТВ .
Германия да не води никакви други операции по това време , и изтощителни воини . Мирен договор , и договор за ненападение с СССР .
И Италия и другите съюзници на Оста да успяват да отблъсква атаките на Англия и неините съюзници в Африка.
САЩ да не се намесват . Което значи поне Япония да не ги напада .
и Директния Морски десант да се извърши в Ирландия или Шотладия с които сепаративно да се търсят споразумения .
Comment
-
Рамщайн написаи Директния Морски десант да се извърши в Ирландия или Шотладия с които сепаративно да се търсят споразумения .
След това, ако за ОКМ и ОКЛ е на практика невъзможно през 40-та да "затворят" или поне осигурят донякъде десанта през Ламанша, то за десантна операция до Шотландия или Ирландия въобще и дума не може да става - ще ги попилеят далеч преди да са стигнали, а нямат и никакъв шанс да снабдяват силите си там. Т.е. проблемите се увеличават в пъти.
Рамщайн написаОперация Морски лъв би успяла , само при по-дълга подготовка минимум година , при която през това време перманентно се унищожава флота и авиацията на Англия , и се повече се блокира острова , стяга се обръча с флот около него , и се изолира от останалия свят .
Рамщайн написаКакто и да се отклоняват воиски и техника от Япония през това времена в Тихоокенския ТВ
Рамщайн написаИ Италия и другите съюзници на Оста да успяват да отблъсква атаките на Англия и неините съюзници в Африка.
Рамщайн написаГермания да не води никакви други операции по това време , и изтощителни воини . Мирен договор , и договор за ненападение с СССР .
Comment
-
gollum написа Виж мнениеШотландия не е самостоятелна държава към този момент - какви "споразумения"?..... какво прави Сталин. Мирен договор нямат и няма нужда още - не са във война. Имат договор за Ненападение и търговско споразумение, но там имат куп неразрешени проблеми, които и водят до война между двете държави, за която се готви Германия в ТР.
От изброеното от мен , както и от повечето от останалите както и ти , се вижда , че тия неща трябва да са изпълнени за даима шанс тая операция , това се опитвах да кажа о това съм написал .
Като допълнение към предните , Германия би разчитала на такава операция ако САЩ стоят неутрални , както и СССР , но техния неутралитет е невъзможен по много причини .
1.Нещата са сходни като през ПСВ , САЩ небиха оставили съюзниците си Англия ( Британската Империя ), Австралия и т.н. защото в наи добрия случаи на за Германия би бил да завладее Цяла Европа ( и Англия острова ) както и Цяла Африка и Близкия Изток , САЩ не биха загупили тези огромни пазари и територии с суровини , защото ще остан в Изолация , в която биха окупирали двете Америки . И светът би изглеждал разделен на 5 , 4 Империи ( Германска , Американска , Японска , СССР, ) , и 5 част - вече много малко независим свят Южна Азия и някои Острови в Индииския и Тихия Океан ( Като Австралия бива Окупирана от Япония , или остава независима ).
2.Ako така се раздели светът то разно или късно Германската Империя и Япония биха си разделили СССР , както малкото останал независим свят , и последно Америките . Което много добре го разбират СССР и САЩ и биха деиствали в посока да не го позволят .
Приблизително може да се разгледа пълномащабен военноморски и военновъздушен конфликт между Германия и Англия , ако се вземе някаква година и период от 1940 до 1945 ( 1941 , 1942 1943 , 1944) , преди да се започне операция по десант .
Тъи като и двете държави имат икономики които са поставени на военни начала и работят почти на ръба на възможностите си .
Да се извадят с каква на вид и брои авиация и флот разполагат , и ПВО, както и производствените мощности колко и какво са произвели през тези военни години , без външните фактори ( друг военни кампании , доставки от трети страни , ленд - лиз и др.)
Тези неща се знаят и са документирани , като се знае към всеки месец колко самолети са произведени и колко кораби и т.н.
И да се опита да се види как би изглеждал такъв конфлик , като използват там някви съотношение , примерно 3 към 1 за нападени или др. , както може и едно 1 към 1 , и квото остане там да се определя победител .
И чак след успешна победа на Германия по въздух и вода , може да има шанс ( но само шанс ) за десанта операция , или при загуба на на Германия по въздух и вода , такава десанта операция няма и да започне .Last edited by RAMMSTEIN; 19-05-2015, 23:18.
Comment
-
Ако ги разбираш, защо ги пишеш (написаното звучи така, сякаш не разбираш)? Шотландия и Ирландия са нереални и неудобни варианти, т.е. и двата са много по-сложни от десант направо на Острова. Нещата са прости: за да успеят да осигурят десант директно на острова през Ламанша на немските въоръжени сили им трябва да постигнат по-малко, отколкото за да могат да направят десант в Шотландия или Ирландия. Второ, дори да направят десант на едно от тези места, ще е много по-сложно да проведат сухопътната операция (ще трябва да са серия от операции с повторни десанти), затова и е безсмислено да се разглеждат.
Има смисъл да се разглежда темата, ИМХО, ако се отговори на въпросите:
1) Как Германия ще успее да проведе успешна въздушна кампания, така че да неутрализира цялата въздушна мощ на британците поне в Южна Англия.
2) Как Германия ще успее да проведе морската си кампания, така че да неутрализира повечето британски морски сили и да затвори канала за времетраенето на операцията.
Comment
-
gollum написа Виж мнение..... , ако се отговори на въпросите:
1) Как Германия ще успее да проведе успешна въздушна кампания, така че да неутрализира цялата въздушна мощ на британците поне в Южна Англия.
2) Как Германия ще успее да проведе морската си кампания, така че да неутрализира повечето британски морски сили и да затвори канала за времетраенето на операцията.
Друг въпрос е какво би правила с огромната си сухопътна армия през времето на подготовката на десантната операцията .Може би да я насочи към Северна африка и Гибралтар ( вместо към СССР ) .
Comment
-
RAMMSTEIN написа Виж мнениеЕдин от начините е да се опита да създаде ефективна стратегисеска авиация , нещо което не прави , с която да може да унищожава заводи за самолети и корабостроителници , и т.н. на острова .
Comment
-
За стратегическата авиация на Германия е интересен въпрос - нека запознатите да кажат. Не съм сигурен защо да не може въобще да стане - въпросът е колко бързо може да има някакъв резултат. Аз имам чувството, че май трябваха поне една-две години за да разработят и приемат на въоръжение нещо ново и сигурно поне още една година, за да произведат някакво количество, да обучат екипажи и прочее. Хайде да ги намалим на две години - това означава, че ако започнат средата на 40-та, ще са готови за сериозна въздушна кампания средата на 42-ра. А има го и другият момент - опонентите не спят, т.е. правят своите контраходове.
Така или иначе, ако тръгнат по пътя на подготовка за десант, това означава да продължат сериозно въздушната война, т.е. ще разработват двумоторни и може би четиримоторни бомбардировачи: по-здрави, по-бързи, с по-добра защита и по-голям бомбен товар. Проблемът е, че заедно с това трябва бързичко да разработят и ефективни ескортни изтребители.
Рамщайн написаДруг въпрос е какво би правила с огромната си сухопътна армия през времето на подготовката на десантната операцията .Може би да я насочи към Северна африка и Гибралтар ( вместо към СССР ) .
Що се отнася до "накъде да я насочат": за десант ще им трябват 30-40 съединения, т.е. те, заедно с окупационни сили (да речем - 50 съединения) ще бъдат разположени във Франция и Северна Германия и ще се подготвят и тренират. още 20-тина ще изпълняват окупационни задължения на други места, плюс още поне 20-30 ще пазят срещу СССР за всеки случай. Т.е. остават 20-тина за други задачи, за тях и можеш да се чудиш какво ще правят.
Гибралтар - това е много ограничена операция - едва ли ще трябва повече от една дивизия с много специализирани подразделения (сапьори и обсадна артилерия). Вероятно ще подготвят една специални егерска дивизия, с няколко сапьорни батальона и мощна артилерия. Ако Франко нещо се дърпа, вероятно ще подготвят бърза група в състав 10-12 съединения, за да го вразумят.
В Северна Африка проблемите не са свързани с липса на хора, а в логистиката. И да отделят малко повече бързи съединения, няма как да ги снабдяват ефективно. А и въпросът е какво ще се съгласи да приеме Италия - там те са решаващ фактор. Т.е. всички тези паралелни Средиземноморски операции едва ли ще изискват повече от 10-12 дивизии на първо време - дори това може да се окаже много.
Comment
-
Гоги е прав в известна степен, ако не беше смъртта на Вебер през 1936 г. програмата за стратегическа авиация на Райха щеше да се развие в съвсем друга посока (или въобще щеше да я има, можем да кажем).
"Уралбомбер" програмата, в която се съревноват Do-19 и Ju-89, не се знае какво щеше да роди, ако не беше прекратена през 1936 г. Иначе самите характеристики на тези два "стратегически бомбардировача" от 30-те години са твърде лоши - далечина на полета и бомбеният им товар са дори по-скромни от тези на He-111 и Ju-88, които се водят "средни бомбардировачи" и участват в битката за Британия реално. Срещат и големи трудности при разработката - двигатели, бомбени прицели. Но за периода до войната са можели да напреднат, ако това е било поставено като приотитет. В ТР не е било.
това означава, че ако започнат средата на 40-та, ще са готови за сериозна въздушна кампания средата на 42-ра."No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."
(Richard III - William Shakespeare)
Comment
-
Динаин написаТо точно така става.
Разликата с ТР е, че ако и да се появяват към 42-ра някакви стратегически бомбери, те са малко и не кой знае какви като възможности. Това, което липсва са ескортни изтребители т.е. изтребители с добри характеристики и с много голям обсег.
Comment
-
Ако Германия създаде страт.авиация , и успее да извади от строя военни заводите и авиацията и флота в голяма си част на Островна Англия , то възниква въпросът да ли ще е нужно вообще десант , които ще е съпоставим с Съюзническия през 1944 в Нормандия Д-ден , които е с голяма загуба на жива сила , и които би бил отказан от генералите и общественността на Германия , при такава ситуация .
А oт брега на Англия до Лондон са 100км.
Comment
Comment