Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Статия за Бойна Слава

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Guy de Mont Ferrand написа Виж мнение
    А, стига бе, може ли по-конкретно относно въпросните "огромни приноси" на акад. Гюзелев?
    Кавичките и скобите показват, че изразът е на акад. Гюзелев, който в интервю скоро след избора си за академик изрази недоумението си от това, че с въпросната "наука" се занимават и професионални историци.

    Моята реплика е към докладчика, който изобщо не отваря дума за "огромните приноси" в параисторията тъкмо на такива професионални историци, защо?

    Comment


      #17
      проф. Добрев написа Виж мнение
      Кавичките и скобите показват, че изразът е на акад. Гюзелев, който в интервю скоро след избора си за академик изрази недоумението си от това, че с въпросната "наука" се занимават и професионални историци.

      Моята реплика е към докладчика, който изобщо не отваря дума за "огромните приноси" в параисторията тъкмо на такива професионални историци, защо?
      Аха, "чатнах" Но...според мен професионални историци, ако изключим, разбира се, прословутият д-р Ганчо Ценов, рядко се замесват в чак такива идиотщини. Може би някои наистина имат известни "забежки" в тази насока, но,*********, не са ли такива неща в границите на нормалното? Искам да кажа, че не смятам, че трябва да генерализираме въз основа на една или няколко грешки отричането на цялата работа на един или друг учен; дори в някои случаи грешките са оказвали градивно влияние. А що се отнася до докладчика, то той според мен е споменал главните действащи лица, напр. Йордан Вълчев и Кръстьо Мутафчиев, но...да не задълбаваме, че тук сме имали яко проблеми точно по тия въпроси...
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        #18
        проф. Добрев написа Виж мнение
        защо?
        Проф. Бакалов е достоен за уважение човек, допринесъл много по различните направления в историята. Никой не може да си позволи да го псува публично, макар позициите му по конкретния проблем да са подходящи за псуване. Просто всеки си има някаква фикс-идея, заради която дрънка глупости

        Comment


          #19
          Кухулин написа Виж мнение
          Проф. Бакалов е достоен за уважение човек, допринесъл много по различните направления в историята. Никой не може да си позволи да го псува публично, макар позициите му по конкретния проблем да са подходящи за псуване. Просто всеки си има някаква фикс-идея, заради която дрънка глупости.
          Не само че не псувам никого публично(!!!), но дори и не съм споменавал имена!

          Защо ли имам предчувствието, че от тук може пък да излезе "тлъсто съдебно обезщетение"?
          Last edited by ; 12-03-2012, 21:35.

          Comment


            #20
            проф. Добрев написа Виж мнение
            Защо ли имам предчувствието, че от тук може пък да излезе "тлъсто съдебно обезщетение"?
            Ааа, да заповядат

            Comment


              #21
              айде стига вече!



              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment

              Working...
              X