Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възстановка на битката при Върбишкия проход

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    А аз сабята . Че бая ромеи ще насека
    IN VINO VERITAS !!!

    Comment


      #62
      kiosev написа
      Кастинга за помощните войски в Свищов ли ще е ?
      Щото аз имам мерак да ида ама доста далече ми се пада от Пловдив
      А за Върбищкия проход ще кандидатсвам за пушечно месо
      Да, то и при мен пътят от София няма да е лек, но в събота съм там.
      sigpic

      Comment


        #63
        Я да се уточним:
        Парабелум ще го играе българска тежка пехота.
        kiosev - както разбирам от думите му, ще е също от "нашите"..

        Май ще сте от една страна на... ъъъ.. в горска засада..

        .
        ..И кажи ми ти страннико,
        чувал ли си звук,
        по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

        Comment


          #64
          е тогава дано те изберат и през юни да те гледам
          мене почти сигурно няма да ме изберат .
          иначе ако беше в Пловдив или поне София веднага отивах
          IN VINO VERITAS !!!

          Comment


            #65
            kiosev написа
            А аз сабята . Че бая ромеи ще насека
            Колега вие се кандидатирахте за "пушечно месо", само по себе си това означава само едно-византиец.
            В тази игра те ще мрат.
            Аз умирам в другата игра наречена "Доблест и Слава"-там играя лош еничарин, когото убиват накрая. :twisted:
            В тази игра, ще съм добър

            kiosev написа
            иначе ако беше в Пловдив или поне София веднага отивах
            От къде е Ваша милост?
            Last edited by Parabellum; 18-03-2008, 23:02. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #66
              Абе я вижте заглавието на темата - половината говорят за римската възстановка през юни с кастинг през март в Свищов, другите за върбишки проход през юли....

              Comment


                #67
                Аз се кандидатирах за пушечно месо и затова ще ходя при Ватерло
                Не искам да съм ромей щото накрая ще се окаже че ромеите ще бият :p

                а моя милост е от Пловдив
                IN VINO VERITAS !!!

                Comment


                  #68
                  Византия
                  Културно-исторически очерци

                  Шарл Дил
                  Алфред Рамбо

                  стр 57

                  Comment


                    #69
                    По въпроса за облеклото - ако не се лъжа, май първите "уеднаквявания" между славяни и прабългари ги въвеждаше Крум с налагане на аварско облекло. Такова е носел и Владимир Расате и синът на Симеон- Боян, който твърдо, нагло и упорито отказвал да приеме християнството и носил "шалвари". Става дума за останалата "цветна" и не толкова елитна част от войската на Крум... щото все пак не всички са войници, и не всички са българи или славяни, пък има и жени... с една дума само да не сте с маратонки или джапанки, другото се нагажда.. образно казано, де

                    Comment


                      #70
                      Благодаря,Алиенор!
                      Би ли пуснала мнението си с подробности(ако е възможно) и тук:
                      Domain for Sale. Traditsia.com. Request Price. What Are the Advantages of a Super Premium .Com Domain? Increased Traffic. Search Engine Ranking. Brand Recognition. Immediate Presence. Higher Profits. Great Investment. #1 in Premium Domains. 300,000 of the World's Best .Com Domains.
                      Пази ме,Боже,от приятели,от враговете сам ще се пазя!
                      http://ivan-rendakov.blogspot.com/

                      Comment


                        #71
                        А може ли някой да ми даде малко подробности-с Лично Съобщение
                        Не на религията

                        Comment


                          #72
                          Подробности не могат да бъдат дадени, тъй като сведения за уеднаквяване облеклото на славяни и прабългари по времето на Крум не съществуват.
                          Това, за шалварите на Расате също е доста интересно.
                          И в двата случая става дума за една доста свободна и необоснована интерпретация.

                          Тезата за възприемането на аварската мода от Крум и уеднаквяването на облеклото е на Златарски. Тя е изградена въз основа на едно сведение в "Свидас лексикон". Но в сведението нито се казва, че някой е наложил принудително тази мода, нито възприемането и се свързва по някакъв начин с името на Крум. Нито пък се споменават славяните. Ето впрочем какво пише в Свидас Лексикон:
                          "БЪЛГАРИ.
                          На българите се харесала носията на аварите; те заменили своите дрехи с техните и досега ходят така облечени. При император Юстиниан Ринотмет Тервел, предводителят на българите, бил на върха на благополучието..."
                          Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 09-04-2008, 16:57. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                          "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                          It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                          Comment


                            #73


                            Има поне три типа костюми.
                            А как са се обличали славяните. Дали не са следвали същата мода.
                            Last edited by ; 10-04-2008, 13:19.

                            Comment


                              #74
                              Кой по-добре,кой по-зле екипиран,ще се видим на 25,26 и 27 юли до "Златната църква" във Велики Преслав.Който е мераклия,нека дойде.Ще се постараем да не ви разочароваме,пък каквото сабя покаже!
                              Пази ме,Боже,от приятели,от враговете сам ще се пазя!
                              http://ivan-rendakov.blogspot.com/

                              Comment


                                #75
                                Комитет "Крум Страшний" ще участва в събитието.

                                Нищо , че някой се мъчи да провали събитието! И да провали труда на много хора, които обичат да казват - БЪЛГАРИЯ В СЪРЦАТА НИ!
                                И за това му пращам една шегичка


                                КАЗАХ!

                                Comment

                                Working...
                                X