Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За хановете

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Araslan написа
    Ами обяснявам(за кой ли път) че под тюрки трябва да се разбира конни племена а не расов признак.А Западно тюркутския хаганат си е Западно-тюркутски хаганат а не ТЮРКСКИ хаганат.А българите наистина не са класически конен народ като монголците да речем.За това приемаме че са полууседнали.

    Приемаме ний, приемаме...

    Наш кво четох в една кратка книга за будизма писана от един професор по история и религия? Забележи: от север се задават полу-номадски конници, които се заселват в Северна Индия и създават свое царство. Те въвеждат финни философки спекулации и пишат книгите на Ведите...
    Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

    Злобата крепи човека, а мързела го грози!
    (собствен патент)

    Comment


      #32
      Да аз съм чел подобни работи в една книга на Константин Каменов.Да де в една от частите на "Небето помни" изказва теза че български племена стоят в основата на индуската цивилизация.А не мога да разбера защо във форума пишеш по един начин а на ЛС съсем на книжовен български ми говориш?!
      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

      Comment


        #33
        Araslan написа
        Да аз съм чел подобни работи в една книга на Константин Каменов.Да де в една от частите на "Небето помни" изказва теза че български племена стоят в основата на индуската цивилизация.А не мога да разбера защо във форума пишеш по един начин а на ЛС съсем на книжовен български ми говориш?!
        Не съм сигурен да ти кажа, но ще се замисля по въпроса. Сигур, щот съм гузен или срамежлив по природа...
        Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

        Злобата крепи човека, а мързела го грози!
        (собствен патент)

        Comment

        Working...
        X