Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къзълбашите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Ей, сега се подсетих, че не съм отговорила. Така въпросът е "имали 7-стенни тюрбета извън територията на източна България, дай ми някой пример от 14-15-16-17-18 в.?" . Отговорът не бива да се дава така еднозначно, както направи проф. Любомир Миков.

    Comment


      #47
      добре дай ми тогава по-малко еднозначен отговор, но все пак отговор де

      Comment


        #48
        Няма други, такива текета, защото всички останали на Балканите, не са в автентичния си вид.

        Comment


          #49
          аха, а данни, че някое е било седемстенно, но после е станало осемстенно има ли? не се ебавам, питам сериозно, дай малко по-подробно след като твърдиш нещо, което изглежда е известно само на малък кръг хора.

          Comment


            #50
            Имам някаква теория по въпрос. Мисля, че осемъгълните тюрбета се появяват при Синан и неговите последователи ( има само едно осемстенно от периода преди него). Но дали това важи и за текетата, мога само да предполагам. Ако трябват конкретни примери ще "представя", но това е основната ми теза ( за сега).

            Comment


              #51
              Арслан написа Виж мнение
              Имам някаква теория по въпрос. Мисля, че осемъгълните тюрбета се появяват при Синан и неговите последователи ( има само едно осемстенно от периода преди него). Но дали това важи и за текетата, мога само да предполагам. Ако трябват конкретни примери ще "представя", но това е основната ми теза ( за сега).
              Да ти кажа взе да ми писва от глупости. Ако имаш нещо за казване - кажи го. Моето твърдение е просто - няма седемстенни тюрбета извън територия на източна България. Просто, ясно, факт! Ако не мислиш, че е така (а ти уж не мислиш) дай ми факт, който оборва горното твърдение. В замяна от септември месец до сега ми пишеш куп глупости, които и с гугъл могат да се проверят, но нищо по същество, т.е. факт йок. Тук въпросът не е за произходът на осемстенните тюрбета (или по-точно как ти виждаш нещата), а има или няма 7-стенно тюрбе извън дн. България? Ако обичаш вземи се в ръце и пиши по същество, 5 месеца мисля си, че е достатъчен период да те почакам да си формулираш тезата и да "представиш" конкретни примери (както се изравяваш). Ако решиш, че си изръсила глупост (както се случва на всеки), казваш едно пардон и толкова, ама повече глупости не ми се слушат.

              Comment


                #52
                Трябва ли да се правя на модератор или ако имате нещо да изяснявате помежду си ще го направите на лични съобщения?
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  #53
                  dibo написа Виж мнение
                  Трябва ли да се правя на модератор или ако имате нещо да изяснявате помежду си ще го направите на лични съобщения?
                  Не, поизпуснал съм се, извинения, за което. Въпросът не е за лични, защото е пряко свързан с темата и е "дискусия", която тече вече доста време.

                  Comment


                    #54
                    интересна тема, жалко , че пропуснах последните две страници, тъй като ми стана байгън от разпри.

                    та, през есента на 86 (имах за доизслужване 3 месеца задръжка ) от поделението в което служжех тогава под шапката на Ген Щаба на варш. договор, сега под шапката на Об.щабове на ОТАН, ни натовариха на едни камиони и ни стовариха в едно трудовашко поделение във Велинград. Времената бяха тежки - възродителния процес беше към приключването си . Половината поделение ние, другата половина - мюсюлмани, разправии нямаше по между ни, но се усещаше някаква дистанция, не си общувахме
                    Обикновено след вечерна проверка излизахме по барчета в града и се прибирахме към 10-10.30.
                    Една вечер в спалнята заварихме едно от "турчета" много свестно и читаво момче, бяха го смляли неговите, оказа се , че бил "казълбаш" разправя ни , че имало разлика между него и останалите, но тогава и така не разбрахме, що за различия са имали, че така го бяха помлели.....
                    ама като гледам сега и в сирия, че войната е точно на религиозна основа, и как се колят и избиват, разбирам, че ония тогава е извадил луд късмет, че сме били там, иначе до сутринта нямаше да е жив.

                    Comment

                    Working...
                    X