Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вариант на криптохристиянството?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Кухулин написа Виж мнение
    = декларация. Това казвам, в тукашните дискусии такива "декларации" се възприемат като лично мнение с едно "според мен" отпред по подразбиране. И ти си така, и аз съм така, и 90% от потребителите са така.
    По принцип не отричам че декларативността в отделни случаи е факт, но не и в този случай. В случая имаме твърдение 1. за криптохристиянство и 2. за християнски вярвания.
    по 1. фактът, че някой мюсюлманин извършва действия, които са в разрез с догмите на религията не означава априорно че е крипохристиянин. По тая логика и Ататюрк можем да обявим за криптохристиянин щото е обичал чашката (но не с кафе или шербет). Криптохристиянство е термин с много ясно съдържание.
    по 2. 3 от 4 описани действия нямат нищо общо с християнството.

    Comment


      #17
      На практика приемайки исляма тези хора са се отрекли от Христа. Просто повече е нямало смисъл да практикуват християнството.

      Comment


        #18
        Mishok написа Виж мнение
        На практика приемайки исляма тези хора са се отрекли от Христа. Просто повече е нямало смисъл да практикуват християнството.
        Ти наясно ли си, че ислямът смята така нареченият от теб Христа за един от пророците на религията? Или си по-католик от Папата?

        Comment


          #19
          templar1307 написа Виж мнение
          Ти наясно ли си, че ислямът смята така нареченият от теб Христа за един от пророците на религията? Или си по-католик от Папата?
          Да знам че смятат Христос за пророк, но не за Божий Син, Какъвто е. Аз не съм католик, аз съм православен.
          Какво общо има за какъв смятат Христос мисиуманите, като при тях всичко е различно ?

          Comment


            #20
            Малко въпроси от фетви ...
            В: Мюсюлманинът Зейд говори и се държи като неверник. Той бил поканен да се покае, но отказал. Ако този Зейд упорито продължава да се придържа към неверничеството, то трябва ли спрямо него да се приложат разпоредбите за вероотстъпничество ?
            В: Ако мюсюлманинът Зайд върши непристойни неща и някой го запита: "Защо правиш така", а Зейд отвърне: " По-рано бях немюсюлманин, а сега вече съм правоверен - затова!
            В: Неверникът Зейд е приел исляма. След като Амр стане пълнолетен, при положение че тогава се откаже от ислямската вяра, как трябва да се постъпи с него ?
            В: Ако християнката Хиид, която е приела исляма, не дай боже, стане вероотстъпник, как трябва да се постъпи с нея ?
            В: Ако неверникът Зейд с хитрост е вкаран в исляма, но след това се отрече от мюсюлманската вяра, как трябва да се постъпи с този Зейд ?

            Comment

            Working...
            X