Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Девалвира ли българската археология?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    High-Stakes Tourism: Vampire Hunters Descend on Bulgaria
    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
    ---H. L. Mencken---

    Comment


      Археологическото лято 2014 едва ще докрета до есента
      Създават се исторически мистификации, само и само да се намерят пари за разкопки
      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

      Comment


        Това съобщение по-скоро трябва да е в графата "новини". Иначе не е вторият, а третият печат от Южна България - има един и от района на Пловдив, но определено находката е много интересна.
        Интересна е и съдбата на Русокастро - през 1982 г. крепостта е била буквално изравнена с будозери от военните във връзка с учение на Варшавския договор.

        Comment


          Този фетиш към Перперикон дразни дори мен, простия страничен наблюдател...

          Жилищата в Перперикон - първообраз на родопската архитектура
          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

          Comment


            аз пък единствено се чудя кой е по-дразнещ - овчарчето, бат Бойко или журналистката, просто чупят скалата на тъпомера, колективно и поединично

            Comment


              С напредването на жегата, някои хора все повече губят разсъдъка си. След като Б.Д. обяви, че на база на най-новите находки от Созопол ще съди Р. Македония, сега пък Н.Овч. му се привиждат шамани.
              Професор Николай Овчаров е категоричен, че голяма част от прабългарите са били последователи на шаманизма... Прочетете цялата новина тук на Vesti.bg

              Comment


                След като вчера медиите гръмнаха, че при разкопки в Голямата базилика П. Георгиев е открил гробът на Енравота, днес истината излезна на яве и се оказа, че това е твърдение не на проучвателя, а на до болка познатия ни Б.Д., а самата структура е "открита" преди 30 години.

                Към момента няма никакви преки доказателства, че археологическият обект, открит днес в Плиска, е гроб на българския княз Баян Енравота. Все още няма доказателства и за това, че изобщо става дума за гроб. Това каза за "Дневник" археологът доц. д-р Павел Георгиев, ръководил разкопките.


                "Откритието" на Б.Д. въобще не е изненада предвид намерението му да окепази и Голямата базилика. Сега с нетърпение очакваме какво ще намери Н. Овч. Б.Д. много вдигна мизата с Енравота и "уникалните" неща, които Н.Овч. преди няколко дена откри в Урвич, на тоя фон са си най-обикновен скрап. Но сезонът сега започва, може би до дни на Перперикон ще намерят гробът на Никита Ремесиански.

                Comment


                  Да открием наддаването по тазгодишния "археологически сезон":



                  "Открихме уникални находки от Перперикон. Намерихме оръжие от тракийската епоха – двурък меч, който се нарича ромфея. С него траките са рязали хоботите на вражеските слонове в битка. Това заяви по БНТ археологът проф. Николай Овчаров. "
                  We don't see things as they are, we see them as we are
                  ---Anais Nin----

                  For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
                  ---H. L. Mencken---

                  Comment


                    Горкият, и на него жегите не му се отразяват добре.

                    Comment


                      Слегка изогнутые мечи, похожие на серпы, назывались копидами, ими рубили хоботы слонов.
                      Квинт Курций Руф





                      А ромфея е това:



                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        По повод поредната тъпотия изръсена от Б.Д. - за фрагментите от "дестилационен" съд от 11 в. открити в крепостта Лютица

                        1. това, че Б.Д. знае за само още два такива съда открити в българските земи, съвсем не означава че наистина са само два.
                        2. според последното изследване, публикувано на чист български език в сборник, издаден от НАИМ, тези съдове, предвид особеностите им и най-вече по паралели от 19 в., са били използвани за източване на течности от делви.
                        3. и не на последно място, каквито и да са тези съдове, те със сигурност не са българско откритие, а свързани с византийците. Не случайно се появяват през 11 в.

                        Но както е добре известно на Б.Д. човек вяра не трябва да има.

                        Comment


                          Базилика като колизей и други чудеса в Плиска
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            С готвените промени в Закона за културното наследство вече не става въпрос за девалвация, а за унищожение. И не само на археологията, а и въобще на недвижимото културно наследство:
                            http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2016/..._ulesneniia_v/

                            Comment

                            Working...
                            X