Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Униформите

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Айде моля ти се все пак като си голям патриот, поуважавай Българския език (пък и форумния правилник между другото) и пиши по-грамотно. За втори път ти правя забележка.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Трети път няма да моля. Всяко следващо неграмотно писане ще бъде трито.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        :fire: Защо не спреш да се заяждаш с мен като съм нов и трябва да да се дразним,така ли е ? :sm186:

        Търся памучни Соц ръкавици от военното училище за офицери,каква е цената им и има ли възможност за размяна
        Last edited by ротмистър; 30-10-2007, 18:16. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
        ЗА славата на бъларската армия(за почест) :salute: :bulgaria:

        За вражеските армий(по 5 на нож,изколете ги)
        :sm229: :beatdeadh :fire:

        Comment


          Ето ми ги новите придобвки за днес
          ЗА славата на бъларската армия(за почест) :salute: :bulgaria:

          За вражеските армий(по 5 на нож,изколете ги)
          :sm229: :beatdeadh :fire:

          Comment


            трудовак написа

            И морския пехотинец във Вашингтон с българското знаме

            Знам ли може да им е дошъл акъла в главата и са решили да станат българи,а не македонци! :lol:
            ЗА славата на бъларската армия(за почест) :salute: :bulgaria:

            За вражеските армий(по 5 на нож,изколете ги)
            :sm229: :beatdeadh :fire:

            Comment


              Тя и цацата е риба както бе казал един колега
              направо:днес ми подариха една флотска,белгийска рубашка в комплект с фуражка,резевна яка и само 1 пагон

              снимки
              Last edited by ротмистър; 10-12-2007, 21:45. Причина: За да се чудите
              ЗА славата на бъларската армия(за почест) :salute: :bulgaria:

              За вражеските армий(по 5 на нож,изколете ги)
              :sm229: :beatdeadh :fire:

              Comment


                Тази снимка на баща ми е правена през 1948-ма, малко преди уволнението му от казармата. Не мога да разбера каква е тази каска. Кой да се сети,че
                да го пита. Той почина преди три години. Ако някой знае обяснете!
                Attached Files

                Comment


                  Без да съм експерт, но камуфлажът ми прилича на такъв от германски щурмови части на Западния фронт през 1918г - оранжеви, кафяви, зелени и светлобежови петна с дебел черен кант. Самата каска ми прилича на М1915 ...

                  EDIT: Июлстрация на германски щурмоваци от "Osprey Warrior 012 - German Stormtrooper 1914-1918" - илюстрация.
                  Last edited by Burdokva; 07-03-2008, 16:17.

                  Comment


                    Да, но тя нама тази ясно изразена чупка всрани и козерка около врата!
                    Освен това през 1948-ма - немска каска мод.1915-та и то в комунистическа България!
                    Last edited by еМГето; 13-03-2008, 19:10.

                    Comment


                      Каската си е българска, мод 1936 или вариант. Просто има немски чохъл отгоре. Не съм виждал до сега!? А униформата е с т.н. "риза тип туристическа" въведена през 1942 г.
                      Знаеш ли къде е служил?

                      Comment


                        Да! Дай ми малко време.
                        Знаеш ли нещо за тази паласка на гърдите му?
                        Last edited by еМГето; 13-03-2008, 20:06.

                        Comment


                          Не сам съвсем сегурен!? Чувал съм различни версии- футляр за моливи, за фенерче или за превързочен пакет. Последното ми се вижда най-убедително.

                          Comment


                            Гранични войски.
                            Исках да намеря снимка, но напразно - в къщи е такъв хаос.
                            Показах тази снимка на доста хора, които са служили по него време. Много от тях познават баща ми лично. Нищо! Никой никога не е виждал подобна каска! Твоето обяснение като че ли най ми харесва.
                            Last edited by еМГето; 14-03-2008, 06:36.

                            Comment


                              Преди няколко дни попаднах на една книга "Поучения за войника-гражданин" издадена през 1928 г., Шумен, печатница "Спасъ Спасовъ". За една бройка да отиде на боклука. Веднага разбрах, че това е нещо като Учебник за младия войник.Късмет,че настоях пред майка ми да видя какво изхвърля.Има неща за сканиране, но засега ще постна само това, ако някой се интересува.
                              Last edited by еМГето; 17-03-2008, 02:50.

                              Comment


                                Аз се интересувам - сканирай я цялата и я давай за библиотеката, ако може
                                We don't see things as they are, we see them as we are
                                ---Anais Nin----

                                Comment

                                Working...
                                X