Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Произход и история на древните българи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Всъщност славяните не са загубили своята бойна сила. Това че са уседнали, не ги прави по-миролюбиви и по-малко боеспособни. Общо взет в тези векове, човек за да изживее е било необходимо да притежава малко или много и определени военни и ловни умения. Стрелбата с лък е разпространена и в двата етноса. При прабългарите е разпространен двойно-рефлексния лък. Той е по-малък и може да се ползва от коня. Славяните също ползват лъкове, но те са по-големи и подобни на келтските и английските. И двата етноса познават някой обсадни техники и морски умения. Особенно славяните, които достигат до остров Крит. Двата етноса се познават от години и след 7-ми век, сливането им върви сравнително еднакво в Мизия и в Македония(Куберовите българи). Славянските племена, останали извън държавата още два века са обект на завладяване, както от българската държава, така и от империята на ромеите. А тези около Белград и Браничево се дърпат и следващите векове.
    По отношение на писменоста, моето мнение е, че прабългарите са имали писмени знаци, които обаче не са получили разпространение каквото има кирило-методиевата азбука (глаголица) и по-късния и Климентов(кирилица) вариант. Писменоста на прабългарите е ползвана от религиозните им вождове - колобрите. Та е била вероятно пазена в тайна и до нея са имали достъп само тесен кръг посветени. Не случайно такива писмена се ползват за описване на звездите, боговете и надгобните камъни. Има такива в днешните румънски земи.
    Кирилицата, а от там и славянския език се налагат над прабългарския език и писменост, поради факта, че се използват в упражняването на християнската религия, наложена от Борис ². Така за съществуването на новия култ, са произведени няколко хиляди ученици, които са и свещеници. Те ползват т.нар. "църковно-славянски език", за което Константин-Кирил Философ успява да извоюва легитимност пред единствения религиозен авторитет по онова време - папата. Този език е формиран на базата на говоримите славянски наречия и в него има много малко прабългарски заемки. Той се налага и е в основата на съвременния ябългарски език. И как тогава ще намерим в него много прабългарски думи. Те просто са забравени или влезли като синоними. Както бе посочено по-горе. Това е моята хипотеза. Да не вземете сега да ме разпъвате на кръст! :nworthy:
    Ето едни работи които са май прабългарски!
    Attached Files
    От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

    Comment


      #77
      Защо някой да те разпъва на кръст, танкисте? Всъщност, написаното от теб звучи съвсем разумно. Аз не съм специалист по тези епохи, а и са малко встрани от интересите ми. Освен това, главното за онези времена е, че липсват сведения, всъщност, няма почти нищо достоверно и съответно (както се вижда малко по-назад в темата) всеки може да си гради колкото си иска невероятни хипотези.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #78
        Това за кръста е алегория. :twisted:
        Хипотезата ми се гради на "известно" познаване на изворовия материал и на историческите коментари от по-умни от мен глави. А в последно време започнаха да се появяват такива.
        Преди много години когато учех история в СУ и дума не можеше да се издума по тия проблеми. Тогава влязох в един много-странен спор, с един доцент по Българска история от Киевския университет. Беше дошъл с няколко студенти на разменни начала и обикаляха нашите исторически забележителности. И ме хванаха, аз да го заведа на Асеновата крепост. И го мъкна по чукарите и се потя с моя прекрасен руски език, та да ме разбере какво му говоря. А той ми се надува, щото аз студент ² курс, а той доцент, демек великан.
        :wall: Търся аз Асеновия надпис, тичам по камънаците като коза и разгеле намирам плочата. Водя ги всичките при нея, галантно подавам ръка на една от колежките рускини (нали се сещаш защо). И криво-ляво обяснявам (на брилянтен руски), как цар Йоан Асен ²² превзел Пловдив и околностите, изгонил латинците и оставил в крепоста Стенимахос(Станимъка-Асеновград) Алекси севаста. И бил цар на всички българи и гърци. И че фанариотите някъде около 1880 г. повредили надписа, точно за това твърдение. И как наши родолюбци по-късно го поправили. А тоя, нашия доцент се обръща и ми казва: Хм!!! Это не оригинал!
        И ми се врътва и си тръгва. На мене! :twisted: Дето слънчасах да го отварям и пр. салати. Такава чисто-българска, страстно-патриотична и възмутено-историческа псувня, сигурно не сте чували. Е, изкрещях я, а тоя само се спря и не посмя да се обърне. Щото го бях прицелил с левачката и ако се беше обърнал, щях да го катурна из урвата. Така скромно, по националистически.
        След това го оставих да се чуства, като окупатор в завзета територия. Демек, оставих го да се придвижва на майната си, от където е дошъл. Без ориентир и без карта. Тогава много ги нямаше. Да пита, нали знае много да говори! Как са се прибрали в София, не ми беше ясно. Но нямаше и някакви забележки към деканата от моята екскурзоводна мисия.
        От тогава имам леки (съвсем леки) подозрения към определена категория историци и предпочитам да не споря с такива, които подържат идиотски и продиктувани от идеологеми теории. Например, до сега не съм чул правдоподобна хипотеза, за прабългарите, която да обяснява и историческите извори и археологическите находки по територията на Южна Русия, Украйна и Румъния. За Рюрик и бандата му да не говорим.
        Когато руските и румънски историци, официално признаят присъствието на тяхна територия на българската държава и народ, тогава ще мога да говоря с тях без задни, предни и пр. мисли. Останалото е суета! И гадна политика!!! :nworthy:
        Last edited by танкиста от Харков; 30-12-2004, 13:50.
        От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

        Comment


          #79
          Абсолютно си прав! Но боя се, че нещата ще си останат така идеологизирани и занапред, това е май неизбежно, главно поради оскъдните данни.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #80
            Това не ни пречи да си коментираме съвестно изворите и археологическите находки. Доколкото ги знаем. И да си пазим нашето!
            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

            Comment


              #81
              Вместо отговор

              Вместо отговор, един цитат от форума на дир.бг, на Darth Revan
              (адрес:http://clubs.dir.bg/?login.php?Cat=)

              Когато една приятелка ми прати линка, аз се чудех дали да се смея на глас или да псувам. После по точки се опитах да направя анализ на това смешно и жълто писание. Не съм авторитет, но просто се опитвам да мисля като чета нещо.
              Малко офф-че извън темата. Посещавам сбирките на клуб за фантастика и прогностика Иван Ефремов. Там често се канят различни гости, които говорят по къде повече, къде по-малко интересни теми. Така една вечер говори един доцент от СУ, който приказваше истории от типа "велика България на три океана". Но хита беше т.нар. "моноатомно злато", което българите обработвали от дълбока древност и чиято обработка и днес не била добре позната. На тези, които успешно са завършили 8 клас им е добре известно, че в свободно атомно състояние съществуват само благородните газове - онези елементи със запълнен с електрони външен слой на ел. обвивка. Но върха беше, когато въпросния доцент и неговата помощничка заявиха най-сериозно, че Златния век на България бил златен, защото.... в центъра на хема на хемоглобина имало златен, а не железен йон по онова време. Вярно, клуб за фантастика, ама чак толкова не сме за мезе! Това го разгазах, защото просто не може да се доверим сляпо на глупостите, които ни ги дърдори някой, па макар бил той и професор. Всъщност като се замисля, онзи беше доцент, може и същия гений на науката да е, случката беше преди 3 години...
              Та значи по точки...

              1.Археологическите разкопки в некрополите в Североизточна България показаха, че ръстът на скелетите е 175 - 180 см. Това е висок ръст дори за съвременните хора, а в Средните векове българите са изглеждали като исполини....

              Подвеждащо изявление. Никъде не са опоменати нито възрастта на разкопките, нито в каква точно гробница са намерени. Славяните са били едри хора, а траките определено са били доста високи, поне до колкото аз съм запознат. От друга страна както хората, така и конете са били с по-малки размери. Ха сега си представете легендарната българска конница - защото наистина има много източници, които споменават конницата на българите, та представете си 1.80 типове да яздят подобни на понита коне и петите им да се влачат по земята. Смешно.

              2.Съвременната наука отдавна е установила връзката между количеството консумирано месо и ръста на човека. А българите наистина са хапвали много мръвки тъй като са имали огромни стада от всякакъв добитък

              Глупост. Това го заявявам отговорно като човек с докторска диплома. Месото е от огромно значение за РАЗВИТИЕТО на организма, доставяйки му 8те незаменими киселини, които не могат да се синтезират. Ръстта, както и всичко, е генетично заложен от човека. Тогава генотипа на племената е бил относително еднакъв. Достигането на заложения ръст зависи изключително от условията на живот. Болести, тежък живот, и т.н. оказват влияние върху развитието. Господинът към края на статията се усеща, че за рационалното хранене са необходими и някои други неща освен месо, защото, както казваше асистента ми по Биохимия, без витамини няма ензими, но както и да е...



              3. Календарът на прабългарите (най-точен и до днес в света) е заимстван от китайския, но именно усъвършенстването му до тази прецизна точност свидетелства за добра астрономическа и математическа наука

              Не можеш просто да зяпаш звездите и да имаш най-точния календар. Абсурд. За такива изчисления са необходими някои уреди, пък наречете ги и примитивни и най-вече - постоянна локализация на "апаратурата". А и до колкото съм запознат, хората с най-точния календар в световната литература по въпроса са Маите. При тях са намерени огромни "каменни обсерватории". За съжаление на нашата национална гордост, такова нещо, направено от българи, не е намирано.


              4. Много черепи на погребани прабългари свидетелстват, че древните медици са правили и сложната и днес хирургическа операция трапанация

              Хм... Много народи са правили трепанации. Тук никъде не се казва обаче, дали мойте колеги от древността са били успешни... защото египтяните са били... А шумерите са наказвали колеги, които не са могли да махнат перде от окото на пациент с меден нож. Последното го има записано в глинените плочки на Хамурапи. За трепанациите на главите на нашите прадеди никъде няма нищо.


              5.Отличното въоръжение, за което са били нужни хиляди тонове желязо, означава и рудодобив, металургия и способни да обработват суровото желязо майстори.

              МУАХАХАХАХА. Направо очаквах да прочета в следващото изречение, че в българската армия танковете са били на въоражение още от древни времена.
              Предполагам, че всичко това е изчезнало вдънземя и сега археолозите, които бродят из тези земи се чешат по главите и се чудят аджеба къде са се скрили тези велики съоръжения на древната металургия.

              6. .... пренаселване на веднъж усвоената територия, която в един момент вече не може да изхрани порасналото поради демографска експлозия население на държавата. Това налага търсенето на нова земя На свой ред при пренаселване след време се появява следваща изселническа група, която създава друга българска държава по широкия свят.....


              Тук автора е пропуснал Хазари, Татари и Монголци, които леко са ни подпряли от изток и са ни помогнали в това преселение. Мога ли да попитам само колко български държави е имало? И след тези тонове качествена стомана, размахвана от гигантите на древния свят - българите, как ни е останала само една мъничка на Балканите? Абсурдно.


              7. Всичките ни въстания - от това на Константин и Фружин през 1404 г., та чак до Априлското през 1876 г. си поставят само една цел - възстановяването на държавата България.

              Това пък е толкова ... абе чудя се дали да се заливам от смях или да крещя. Представете си чернокожите роби в щатите първо да се бяха борили за социални права, а после за освобождаване от робство. Очевидно е, че авторът подценява интелигентността на българите. При условие, че турския ага е можел когато си поиска да му отнеме собствеността, да се бори за социални и икономически права, а не за независимост би било малко... тъпо?

              8. В последните 30 години при археологически разкопки на прабългарски селища в Украйна и в Североизточна България бяха открити делви със запазено жито и просо


              Както казах и по-горе, авторът се е досетил, че само на месо не може да се кара. Все пак намереното жито не е доказателство за обработване на земята. Жито се е търгувало и тогава. Доказателство би било намирането на СЕЧИВА за обработването на земята - плугове и разни други джунджурии. Такива намерени ли са питам? Сигурно на ковачите не им е останало време да ги изковат, с толкова тонове оръжия за армията... Пък знам ли, може би са били с комбайни...

              Айде нека се научим да мислим над това, което четем.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #82
                За месье Воланд.

                :sm100: Съгласен съм, че трябва да има разум в твърденията, особенно когато се касае за тема с много-оскъдни данни, каквато е тази за прабългарите. Има действително някой наши сънародници, които искат да докажат, че сме били винаги центъра на просветата. Е, не винаги сме били, колкото и да ни се иска. Но не съм склонен, заради такива увлечени в патриотарски изцепки, да омаловажавам или още по зле, да се съгласявам с твърдения омаловажаващи действителното място на нашите предци.
                Когато коментираме някой твърдения, аз мисля, че трябва да се позоваваме коректно на познатите ни извори и да размишляваме реално. За календара на прабългарите считам, че е един от известните слънчеви календари, които със сравнително голяма точност ориентират създателите си във времето. Какви обсерватории можем да търсим и къде, като още се спори и не е точно изяснено от къде идват прабългарите. Ако е от Памир и Хиндукуш или от Шумер и Акад. Там като, че ли има намерени доста такива съоръжения. Но прабългарите донасят на балканите своя календар, вече ползван над 4000 години. В книгите на П.Добрев има подробно описани теориите за календара и за неговата точност.
                :nut: За размера на прабългарите може да се говори и за и против, но винаги ще има опасност от изтърсване на голяма глупост. Ясно е, че храната е в основата на ръста. Затова големите хора от миналото са правели впечатление. Повтарям примерите с Калоян, Петър Велики и др. Обаче ако погледнете оригиналните брони от музея Владислав Варненчик, ще видите, че те са много малки. Ама много! Славяните са уседнал, земеделки народ. Прабългарите са също такъв уседнал народ, колкото и някой да се стреми да ги изкара номади и степни варвари. Довод зо тожва са грандиозните строежи, които дори твоя скепсис не може да отрече. Каменните крепости и километричните землени укрепления (валове), подобни на китайската стена не са случайни и измислени. Има ги все още. В защитаваните от тях предели се е развивало земедилие и скотовъдство. Гледани са многобройни стада, колкото и да не ти се вярва. Един пример от доста по-късно. Мисля, че беше го споменал Георги Акрополит за възтанието на Асен и Петър. Там се споменава, че за сватбата на византийския император Исак !! Ангел, бил наложен специален данък за животни. За да плюскат мръвки сватбарите! И понеже в земята на българите тези животни ги имало в повече, те били допълнително принудени да дадат такива. Това било в основата на възтанието. От там започнало. Като взели животните на българите. Тази традиция да се гледат много животни естествено се прави предимно за храна. Но има и голям износ от тези територии на кожи, жито, вино, мед и пр.А за да има за износ, значи има достатъчно производство за изхранване на населението. Независимо от разпределението. Когато има за селянина, ще има и за болярина, ще има и за търговеца. Не бива да се подценява икономиката в този период.
                По отношение на оръжието и желязото. Прабългарските селища са в райони където има добив на желязо от древни времена. А ако е нямало желязо, то е можело да се внесе като готово оръжие или като суровина. Спомнете си как от Британските острови се внася на балканите калай, за да се произвеждат бронзови сечива и оръжия. И защо този сарказъм и тия танкове. Може да се окаже, че действително т.нар. багатури, са предвесници на западноевропейските рицари и са били бронирани заедно с конете. Тази каста от прабългарското общество поради малкото извори е слабо проучена. И премълчавана. Желязото и другите метали са били винаги ценени. Затова ги няма много, там където са се водили големи сражения. Просто са обирани и взимани за военни трофеи. Прабългарите познават и ползват двойнорефлексния лък, който не е от желязо. Железни са върховете на стрелите. А такива върхове има, колкото искате по нашите земи и по всички наши археологически обекти. Има и конкретно прабългарски върхове. А като уцелят някой враг, нали се сещате какво става със стрелата. Или със намерените стрели. Те се използват вторично многократно. После спомнете си традицията и строгата дисциплина по подържането в изправност на въоръжението. В Отговорите нао папа Николай се вижда. За немърливо отношение към въоръжението, войника се наказва със смърт. От каменните надписи се вижда, че се води точна сметка за складовата наличност на въоръжението на всяка военна част. Това, че сега не се срещат такива оръжия е просто резултат на използването на желязото по нашите земи непрекъснато до днес. Защо искате то да се търкаля с тонове по нивите. През 17 в има документи, които гонорят за цената на желязото. Самоковските железари са снабдявали османската войска, като са давали по 11 оки желязо за направата на една цев. И то за доста пари. Златни! Така, че не търсете танкове по земята ни!!! И да е имало такива те просто са обрани и преработени.
                :tup: Ако търсите сечива, то те се намират в достатъчни количества в земите ни. Има и мотики, има и брадви и лемежи. И са железни. А някой път тези сечива стават на оръжия. И обратното. А остатъци от житни култури има във всички археологически обекти. Има ги и в гробниците на египетските фараони. Прабългарите отглеждат една житна култура известна като ;болгарское пшено; И защо да е чудно, че се намират делви със зърно. То така се е съхранявало и укривало.
                Това за размножаването и миграцията породена от него не ми е ясно. Но е известен факта, че прабългарите са част от онези многобройни народи, които участват във т.нар. Велико преселение на народите. И там заедно с по-слабо развити, или с по-многобройни и по-организирани племена и народи са се преселвали през обширнш територии и са отвоювали земи за заселване. Това е ! :sm186:
                Last edited by танкиста от Харков; 20-01-2005, 10:07.
                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                Comment


                  #83
                  Е, това е просто като противотежест на прекалените изцепки, както правилно си схванал . Поста горе е цитат и не е мой, аз само привеждах поста на друг човек, там има препратка.
                  А колкото до останалото, аз си мисля, че нашата история и без надувания си е достатъчен повод за гордост. А изкривяванията и в двете посоки ни правят да изглеждаме смешни, освен дето са вредни и ненужни.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #84
                    За Татарите да се изкажа,че много ме дразни тази тема.

                    Татарите са китаизирани и полу-стивилизовани монголи, вечни врагове на степните монголи, които Чингис кан покорява и обединява. Чингис ги покорява и избива до крак - буквален геноцид. Наименованието си остава презрителен термин за чужденец. Такова лепват на българите от Волга когато ги побеждават. Монголците след тва ги ползват за жив щит - волжките българи са в първите редици в бой или за превземане на крепост. "Татарите идат!" е нещо от рода на една полуистина, която след време се превръща в общо название за всички живеещи из земите на Волйка България. А монголците - Златната Орда - точно там се заселват.

                    За куманите не ми се спори, но се вливат в българския етнос така или иначе.

                    Нека спомена за прослсовутите тюрки, че тва е едно наименование на една не съвсем ясна категория на степни народи. Би било глупаво да се счита,че всички от тях говорият алтайски езици или пък,че сред тях няма индо-европейци. Самата алтайска езикова група е една такава каша, че може би някои ще трябва в скоро време да пооправи термина, че тва на нищо не прилича.

                    А за тези от вас дето се занимават с думите. Нека допълня думата 'баща'...
                    Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

                    Злобата крепи човека, а мързела го грози!
                    (собствен патент)

                    Comment


                      #85
                      Не знам напоследък постояно ми изчезват постове :wall: :oops: :grrr: :evil: :cry: а този беше отвратително дълъг но общо взето като на Танкиста така че смятаме въпроса за приключен.А защо изчезва скапаните постове :shrug:
                      Last edited by Araslan; 07-01-2005, 00:07.
                      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                      Comment


                        #86
                        Какъв пост ти е изчезнал Араслане? Аз не виждам да е трито тука. Днес по едно време (около обяд май) имаше някакви проблеми с достъпа до форума, да не би тогава да си писал?
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #87
                          Eто интересен сайт за чуждата гледна точка върху българската история като намеря още ще ги пусна http://sophistikatedkids.com/turkic/...e%201%20En.htm
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            #88
                            За месье Воланд

                            :fire: За това става дума. Изцепките и изхвърлянията като ч...я на пясък, само наливат вода в мелницата на антибългаристите. А такива дал господ много. Реалностите обаче не трябва да се премълчават и не бива да си даваме нашето. Това е!!! :1087:
                            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                            Comment


                              #89
                              Дам ама като почнем да го изваждаме на показ ведната почват да реват че сме шовинисти или че сме изкарвали от мухата слон...Ами да българите са били слонове не са били мухи колкото и да ви е неприятно.Били са високи 4 метра при холката имали са по 2 3 хобота и зъбите са им стърчали на 2 метра извън устата
                              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                              Comment


                                #90
                                OK, значи тук продължавам темата за българите от "Среща на националисти".
                                TVV написа
                                Добре, не сме монголоидни, но как са направени ДНК анализи на българите от ранното средновековие и кой ги е правил? Можеш да ни разясниш всичко това в съответната тема. Предлагам да продължим там.
                                Имах предвид не българите от ранното средновековие, а съвременните българи.
                                В наше време всеки може да си направи анализ на Y хромозомата, чрез което може да се определят всички клонове от родословното му дърво и към кои племена и етнически групи принадлежат предците му.Една дружка от Франция например изненадващо откри, че има славянски и маджарски корени.Подобен ДНК анализ може да се направи на няколко места в Западна Европа и струва от порядъка на 200-400 паунда.
                                Араслан:
                                А точно ариите искам да ти кажа че изобщо не са си запазили ЕВРОПЕИДНИЯ ПРОИЗХОД
                                Напротив.Ариите са запазили Европеидния си произход и даже мога да ти кажа част от кой съвременен европейски народ са...но няма да го направя защото знам каква ще е реакцията на другите форумци.Ще ме сметнете за абсолютна откачалка.Не че не съм де...:1087:
                                А искам и да ти кажа че ако в някой народ няма приток на свежа кръв то той ще се изроди
                                Така ли??? И как ще го докажеш ? Дай ми исторически пример.
                                А и не съм казвал, че не бива да има приток на свежа кръв в даден народ...
                                Изглежда че за нацистите биология е мръсна дума
                                По-скоро бих казал, че БИОЛОГИЯ и най-вече АНТРОПОЛОГИЯ са основополагащи думи за национал-социалистите.
                                от кумано-български произход са едни от най-големите управляващи династии на ВБЦ-Асеневци
                                Всъщност куманите са били остатък от неидентифицирано индоевропейско племе, попаднало сред множество тюркски племена, впоследствие на което се тюркизирали.Външният им вид издавал съвсем различен антропологичен тип- куманите били високи,снажни и светли хора.
                                Така че не виждам на какво се гради твоята "арийска" теория що се отнася до българите.Или тези които живеят в Мизия не са българи?Или тук не е имало славянско море?
                                Какъв е проблема със славянския елемент от българския етногенезис?
                                Явно не разбираш, че славяните са част от така-наречената Арийска раса? Дори самият създател на расовата идеология е славянин.Дори Хитлер не е имал нищо против славяните.Това е ционистка измама.Посочи ми ако можеш поне един пример за анти-славянско изказване или писание в някоя от книгите на Третия райх! Чел съм Моята борба на три езика- английски, френски и български, общо 8 пъти, но никъде не съм срещнал лоша дума за славяните.Точно за тази книга обаче се тръби, от няма да уточнявам кои кръгове, че била пълна с обидни квалификации за славяните.Няма значителна антропологическа разлика между чех и швед да речем.Нашата раса се дели на четири главни типа(незнам дали точно така се превеждат на български): Средиземноморски, Нордически, Alpine и Динарски тип, който представлява смес от предните три.Адолф Хитлер както и 70% от българите са именно от този тип на Европеидната раса. 90% от поляците, които са славяни също са нордически тип също както и 90% от датчаните да речем.
                                Тоест- славяни, германи и латини са по-скоро наименования на езикови общности, и във всички случаи не са наименования на подраси или раси.

                                Comment

                                Working...
                                X