Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преврат ли е 9 септември?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Абе какво е това заяждане? Голъме, ти си бил цял Гудериан
    Въпроса е да се избере по-малкото зло и на 9-ти септември това наистина е отказването на съпротива на ЧА. Само една буква, а каква разлика

    Мен ме интересуваше дали е можело да се избегне това положение България да избира по-малкото зло или е можело картите да се изиграят по-добре. В началото на септември 1944 "коня вече е у ряката" и съпротивата срещу съветите е практически безпредметна (да кажем че има някакъв илюзорен шанс за паритет ) - дори да не могат да отделят достатъчно сили в този момент и българите да се бият като лъвове (т.е. да ги спрат временно), след няколко месеца братушките ще се завърнат. И няма да забравят
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #62
      Абе какво е това заяждане? Голъме, ти си бил цял Гудериан
      Че кой се заяжда, Динайне? Пишем си кой к`вто може и така, аз заяждане не забелязах, ама сигурно защото съм си забравил параноята вкъщи . А за второто - какъв ти "цял Гудериан", у мен и частица военни умения или разбиране за тез неща няма да намериш, признавам си без бой. Тук таме се правя, че нещо разбирам, ама то е повече от фукня.

      Comment


        #63
        Даниц, страхотна е - наистина въздействаща. И изцяло подкрепя това което аз казвам. Вътре в нея не забелязвам нищо за Alpenfestung и призиви района да се защитава докрай нали? Каквото би било следването на "корней" и на принципа
        "това имаме, това браним" нали?
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          #64
          Не знам, наистина, но го има, и остава

          Comment


            #65
            Голъм, нямах предвид само теб. Нещо минахте на лични нападки, така и не разбрах защо.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #66
              "съпротива срещу Германия на оперативно ниво..."? на нож срещу танковете? аре моля ви

              Comment


                #67
                Dinain написа
                Остава варианта с нахлуване откъм Румъния, но и там инфраструктурата е лоша
                А от къде нахлуват през 1941?

                Dinain написа
                безизходни положения (май България е единствената страна капитулирала 2 пъти в една война :lol:
                Гърция капитулира общо 3 пъти през ВСВ.
                Last edited by Sturmpionier; 14-06-2006, 21:48. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                Comment


                  #68
                  Dinain написа
                  Ако питаш мен, предпочитам неутрална България без Южна Добруджа пред комунистическа България с Добруджа. Ти какво предпочиташ
                  :stupid: :noway: :o :x :twak: :1087: :sm202: :damnyou: :stop: :tdown

                  нищи лично, но не казвай това дори на шега, защото дядовците ти или прадядовците ти в момента са се обърнали не един и два пъти, и не само твоите. дори не си го и помисляй. аз не съм човек на ниво среден атакчия (мисля си, че съм малко по-нагоре) и пак много силно ми задяваш националното чувство.

                  Dinain написа
                  Мен ме интересуваше дали е можело да се избегне това положение България да избира по-малкото зло или е можело картите да се изиграят по-добре.
                  Ако можеше са щели да го направят - колкото и да не ми харесва възвеличаването на Борис си мисля, че не би пропуснал възможността, кабинетът също - без никакво значение дали е бил или не германофилски. Но нито тогава, нито по-рано са можели да играят по собствени правила, защото са решавали трима души, рисували на салфетка по време на обед!
                  Last edited by 3F122; 14-06-2006, 22:45. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    #69
                    Пионер, през 1941-а немците не нахлуват, а си прецапват Дунава без съпротива, така че стига смешки
                    За Гърция моля да поясниш - къде ги преброи 3?

                    3Ф122, без да желая да засягам националните ти чувства повече от необходимото, ще спомена че множество народи и държави са вземали/преглъщали далеч по-тежки решения/"ощетения" през историята и продължават да ги вземат - на чиито фон загубата на Южна Добруджа не изглежда чак толкова впечатляваща. Чрез т.нар. национални катастрофи една нация израства и спира да се мисли за най-велика на света... спирам преди да почна да плещя глупости за национален дух, съзнание, визия и т.н.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      #70
                      Занимавате се с глупави дреболии. Въпросът опира до два основни момента вече достатъчно ясно определени по-нагоре из темата:
                      1. Военно България няма шанс нито срещу Германия, нито срещу СССР.
                      2. От едно ритуално самоубийство няма никаква полза, ясно е, че то с нищичко няма да промени геополитическата ситуация (или по-точно разпределение)
                      Следователно, макар и аз да съм малко "Death or Glory" тип (е, сигурно щото никога не се е налагало да изпитам на практика тея си убеждения ) като Даниц смятам, че в случая решението наистина е правилно избиране на по-малкото зло. Или по-точно избира се по-лекия начин за стигане накрая до все същото зло - и със съпротива, и без съпротива си ставаме СССРска губерния.
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #71
                        Вожда каза и отряза...
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #72
                          Да Sir Grаy....... много точно казано. За съжаление си адски прав..... ставаме съветска губерния.
                          Това по новому ( след 1917 г. ) се нарича съветска република, а след новата политическа игра ( техеран 1943 г. ) НАРОДНА РЕПУБЛИКА.
                          Затова когато се включих да дискотираме по тази тема ясно и категорично твърдях, че 9 септ. е съветска окупация придружена с безусловна капитулация.
                          Всъщност като се замисля, нас са ни управлявали доста умни хора.
                          Попаднали сме ситуация Цуг-цванг, т.е. между два камъка които се търкат и хвърлят искри, и нашите хитри управляващи са търсили врагове далече далече извън Европа.
                          Бих казал да обявиш война на Англия и Америка е божествен ход, но това непроменя ситуацията в цуг-цванга.

                          П.П.
                          За тези които незнаят какво е цуг-цванг - немски термин от шаха, при който едния играещ изпада в ситуация, че какъвто и ход да предприеме все е грешен т.е. ще загуби партията.

                          Comment


                            #73
                            А за незнаещите да пишат:
                            дискОтираме ПО тази тема
                            е грешен израз+правописна грешка - "дускУсия" няма общ корен с "дискотека", а тема СЕ дискутира, а не се диксутира ПО нея

                            Просто не можах да се сдържа
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #74
                              Браво, Dinain..... страхотно. Радвам се че има образовани хора, особено с читмо и писмо. На такива аргументи трудно се изваждат контрааргументи.
                              Прав си и за това, че се граматика се учи в началното училище, само че вече съм на светлинни години от него.

                              Аз бих искал да, чуя твоето мнение, ясно по темата за 9 септ. 1944 г.

                              Comment


                                #75
                                Dinain написа
                                Пионер, през 1941-а немците не нахлуват, а си прецапват Дунава без съпротива, така че стига смешки
                                Е значи все пак преминават в България от към Румъния. Нали така? А ако България не беше подписала тристранния пакт, от къде щяха да нападнат според теб?

                                За Гърция моля да поясниш - къде ги преброи 3?
                                Списание "Военноисторически сборник" бр 1, 2005 година. "Трикратната капитулация на Гърция през 1941" от Бисер Петров.

                                Comment

                                Working...
                                X