Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преврат ли е 9 септември?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Ето няколко примера за преврат ( ще дам примери само от Българската история ):
    преврата 1886 г. - детронирането на Батемберг.
    преврат - владайското въстание.
    преврат - 9 юни 1923 г.
    преврат - май 1934 г.
    Именно! Жестоко! Нещо се присмиваш, но става...
    За катастрофата на германците по островите , просто не е вярно, за въпроса имаме ли шанс: не знам някой някога да няма шанс в историята. Опрян на народа, опрян на правото си , например Батемберг обединява България. Например 1 наша дивизия е спирала 6 съглашенски при Дойран. Примери!
    Не знам случай да е революция нещо направено от съзаклятници за да да дойдат на власт. Не знам да е преврат селяни да плетат козни срещу царя и правителството, обещавайки на офицери, провалили се в предишни заговори да се реабилитират. Гадна капитулация си е, тази която Корней заклейми преди три века: "Срамът да си паднал, без да си се бил!"

    Comment


      #47
      von Danitz написа
      Например 1 наша дивизия е спирала 6 съглашенски при Дойран. Примери!
      И въз основа на това, една наша ще спре 6 немски, а? :lol:
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #48
        руски, камерере, руски...

        Comment


          #49
          Вие пишете бързо, ама на мен ми плащат за извършена работа
          Изяде ми главата тоя форум
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            #50
            von Danitz написа
            За катастрофата на германците по островите , просто не е вярно
            Ок, заебаваме островите и поглеждаме състоянието на немските подразделения на Балканският полуостров - в ситуацията когато България обявява война на Германия мислиш ли, че това няма да доведе до логистичан катастрофа? Или хайде, да не е веднага "катастрофа" то със сигурност е много сериозна криза, особено за подразделенията в Гърция, която криза се решава или с прегазването на България или с изтеглянето на немските подразделения от Гърция, а впоследстиве и от Югославия.

            von Danitz написа
            Не знам случай да е революция нещо направено от съзаклятници за да да дойдат на власт.
            Не знам, аз от тези неща не разбирам. Май все съзаклятниците парвят такива неща, но вероятно просто нищо не разбирам. А революция спрямо държава аз си мисля че е коренна промяна в упарвлението и принципите на организация на една държава и в този смисъл понятието е съвсем парвилно спрямо станалото след 9.²Х.1944 г. Впорчем, Албирео пак ще ме обвини, че се повтарям, ама какво да правя...

            von Danitz написа
            Гадна капитулация си е, тази която Корней заклейми преди три века: "Срамът да си паднал, без да си се бил!"
            Т.е. според теб, Даниц, значително по-правилно би било първо бълбгарската армия да окаже съпротива, да се сражава срещу съветската, независимо от това какви ще са последиците. Това означава въпросното твое изявление, нали?
            А след като си написал това:
            von Danitz написа
            за въпроса имаме ли шанс: не знам някой някога да няма шанс в историята. Опрян на народа, опрян на правото си , например Батемберг обединява България. Например 1 наша дивизия е спирала 6 съглашенски при Дойран. Примери!
            То вероятно смяташ, че ако българската аримя бе оказала съпортива на съветската би имала шанс да победи, нали?

            Comment


              #51
              Dinain написа
              Вие пишете бързо, ама на мен ми плащат за извършена работа
              Изяде ми главата тоя форум
              На мен също, но гледам да съм бърз и да върви и едното и другото.

              даниц написа
              руски, камерере, руски...
              Надали. Не е същото нивото, а за опита да не говорим. А и да се опънем на руснаците, какво? Пак ще сме в соцлагера (както писаха и Голъм и Албирео), само дето най-вероятно със значително орязана територия ...
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #52
                @Голъм
                Да победи, нямам идея, наистина, въпросът е принципен, става дума за огнищата на народа ни, някакви нашественици идват, със своят ред и принципи, те не са наши... Същото като отбраната на София.



                Всичко което имаме е тук. Друго нямаме. Трябва да го браним. Кога не е било така? По мъдро ли е да се оставим да накажат със смърт девет военнопрестъпници в Нюрнберг и 2000 врагове на Народа в София? Как мислиш?

                Comment


                  #53
                  Т.е. според теб, Даниц, ако българската армия се беше била срещу съветската през септември 1944 г. тя има някакъв шанс да победи, аз поне така те разбирам.

                  von Danitz написа
                  По мъдро ли е да се оставим да накажат със смърт девет военнопрестъпници в Нюрнберг и 2000 врагове на Народа в София? Как мислиш?
                  Аз лично мисля, че е по-мъдро да загубиш около 2000 души от народния съд и още около 30 000 души във войната срещу Германия (ако не греша някъде толкова бяха), но да не загубиш 200 000 - 300 000 души във война срещу СССР, която според мен е абсолютно без перспективи, като към това се добави загуба на територии, че и след това така или иначе държавата се съветизира. Поне за мен това уравнение изглежда така. Не смятам, че съпротивата само за да можеш да кажеш, че си се съпротивлявал си струва. Като оставя популизма настрана така ми изглеждат на мен нещата.

                  Comment


                    #54
                    Т.е. според теб, Даниц, ако българската армия се беше била срещу съветската през септември 1944 г. тя има някакъв шанс да победи, аз поне така те разбирам.

                    Цитат:
                    von Danitz написа
                    По мъдро ли е да се оставим да накажат със смърт девет военнопрестъпници в Нюрнберг и 2000 врагове на Народа в София? Как мислиш?
                    Аз лично мисля, че е по-мъдро да загубиш около 2000 души от народния съд и още около 30 000 души във войната срещу Германия (ако не греша някъде толкова бяха), но да не загубиш 200-300 000 души във война срещу СССР, която според мен е абсолютно без перспективи, като към това се добави загуба на територии, че и след това така или иначе държавата се съветизира. Поне за мен това уравнение изглежда така. Не смятам, че съпротивата само за да можеш да кажеш, че си се съпротивлявал си струва.
                    А аз разбирам , извинявай, че 9 септември е умно нещо?!

                    Comment


                      #55
                      За "умно", не знам, неизбежно в тогавашната сиутация - да. Разбира се, ако си поляк и красивият жест е най-важен за теб, то има и друг вариант - изходът е съвсем същият, но заплащаш гордостта си с няколкостотин хиляди трупа.

                      Comment


                        #56
                        Е, добре, не мислим еднакво, не става дума за жест, особено като се сетя за бай Тошо или за близки, чийто живот е разбит от тая "неизбежна практичност"

                        Comment


                          #57
                          Това, че не мислим еднакво е ясно, което не изключва разбирането на другия. Та в тази връзка, какво виждаш ти в тази съпротива ако не жест? Какво би могал тя да промени, да постигне? Можеш ли да опишеш това?

                          Comment


                            #58
                            Даниц извинявай ама не си прав.
                            Всичко което имаме е тук. Друго нямаме. Трябва да го браним.
                            и именно за това не започваме да воюваме на 7ми Септември. На това му казват здрав разум. Проявата му в такива моменти от страна на тези които носят отговорността за взимането на решението е въпрос на държавническо мислене. Ако искаш - това е способността да отидеш "отвъд Корней".
                            Recalibrating my lack of faith in humanity...

                            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                            Comment


                              #59
                              @ Голъм Не знам, знаеш че съм писал в темата за съпротива срещу Германия с конкретни идеи, на оперативно ниво. Ще помисля и ще постна. И няма да забравя.

                              @Албирео И кво запазихме?Живота си?..Знаеш, ти знаеш, колко хора са умряли
                              Бих искал да ви покажа как падат гигантите, ама съм затруднен. Само бих ви помолил, без да искам да е нещо специално, моля ви, отделете пет минути да прочетете последното съобщение на главната квартира на въоръжените сили на Германия. Не е гадна нацистка заповед, упование в бъдещето е, след невъзможни работи. Ако има забележки по превода ми, ще се радвам да ги чуя!

                              Тук

                              Comment


                                #60
                                Ок, давай, създай план за успешна отбрана срещу СССР, изложи го оперативно и не забравяй. Аз така или иначе от военните неща нищо не разбирам, хеле пък от оперативно изкуство, такитка или старетгия. Но на другите ще им е интересно, а и вероятно все ще намериш, някой, който разибира от тези неща колкото тебе, та да ти се възхити, че и да обсъдите нещата.

                                ПП А и много забравям.

                                Comment

                                Working...
                                X