Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Потурчването.. помохамеданчване

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Басон написа Виж мнение
    Доколкото разбрах в част от турските историци (Юджел,Айдемир, Авджъоглу, Севинч и т.н) боравят с два понятия за асимилиране: "Islamlaştirmak" и "Türkleştirmek". Това знак ли е за някакъв вид степенуване ? (ю-то защо излиза на маймунски)
    Ислямизиране и турцизиране, според мен ги плякат как им падне, най-често като синоним. Чак пък такава дъблочина на мисълта, за която говориш ти? Пък знам ли, зависи какво и как са писали. Яшар Юджел, ако се не лъжа е председател на Турското историческо дружество по времето на т.нар. Възродителен процес - пропагандата е незменна част от играта, затова четем внимателно и избирателно А, бива и някаква хигиена да пазим .

    Comment


      Благодаря за изписаното мнение, аз мисля същото, че се използват като синоними. Питам защото според О.Загоров, при цитираните автори по горе, турцизация се употребява само за завареното от османците непретопено в етническо и религиозно отношение тюркско население, а според Айдемир турцизацията е превъзходната степен на ислямизация. (нещо за което намекват дори Стефан Герлах и Пол Рико). Та затова се замислих.
      "Grandchild of the Horse"

      Comment


        Чудесен източник в който като авторитети са посочени един писател белетрист - Стефан Цанев и вестникарски публикации (то вярно, че автора им е археолог специалист по второто царство, но според статиите му, явно и по много други въпроси).
        Liberte, egalite, fraternite
        Viva la revolution
        Zalmoxis написа
        Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
        http://hristoen4ev.blogspot.com/
        dibo написа
        Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
        - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

        Comment

        Working...
        X