Страница 2 от общо 2 ПървиПърви 12
Показване резултати 26 до 27 от общо 27

Тема: Американска гражданска война

редовен
    Регистриран
    Nov 2014
    Възраст
    31
    Всички ли?
    Аз пък съм за Санта Ана.
    Тексас си е бил част от Мексико, а един от основните проблеми с американските заселници там е бил, че в Мексико робството вече е било забранено, а американците заселили се в Тексас отказват са спазват този закон и да дадат свобода на робите си. Освен това те отказват да дадат клетва като граждани на Мексико. Така наречените "Теханос" се бият не за тяхната свобода, а против свободата на робите си и за запазването на големите и доходоносни плантации и са силно подкрепени от САЩ. Не случайно само 9 години след като Тексас става независим от Мексико той е анексиран от САЩ, което води до война с Мексико и до анексиране на огромен брой територии от тогавашно Мексико - Калифорния, Аризона, Ню Мексико и тн. Американската политика тогава е да завоюва нови територии или да ги купува и да се разширява за сметка на съседите си и индианците. Тъй че не ми разправяте какви герои са тия. Те са били предатели и са си заслужили съдбата

ветеран Sula's Avatar
    Регистриран
    Feb 2009
    Възраст
    46
    Цитат onefen написа Виж мнение
    Всички ли?
    Американската политика тогава е да завоюва нови територии или да ги купува и да се разширява за сметка на съседите си и индианците. Тъй че не ми разправяте какви герои са тия. Те са били предатели и са си заслужили съдбата
    А на кой не е по онова време? Да се съди за отминали епохи според днешните разбирания е меко напосано, неправилно. Жителите на Тексас в болшинството си са англо-саксонски преселници, така че обединяването с Щатите е въпрос на време и то съвсем не е толкова насилствено, че да предизвиква негативно коментари. Жалко за Мексико, съгласен съм. Но, ако се върна към Вашия подход, от днешна гледна точка какво можеше да даде Мексико през вековете на Тексас? или по-точно какво повече от това, което му дадоха Щатите?
    Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

Гюстав Льо Бон

Страница 2 от общо 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента има 1 потребители, разглеждащи тази тема. (0 потребители и 1 гости)

Правила за писане

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да добавяте приложения
  • Не можете да редактиране своите мнения.
  •