PDA

Виж пълната версия : Зъл и коварен план за завземане на света

Deimos
13-08-2008, 13:00
Още е в процес на измисляне, засега само тествам правата :whistle:

Warlord
26-08-2008, 00:10
Първоначално да уточним освен кой каква позиция ще заема, ще приемаме ли още съотборници в нашия лагер и др. подобни

Deimos
26-08-2008, 12:27
Аз мисля да поема икономическо-търговската част, евентуално и дипломацията ако никой не изяви специално желание за това. Корабчетата и човечетата ви ги оставям на вас да си ги местите по картата :P

Sir Gray
26-08-2008, 15:30
ъъъ, предвид че ни съм чел правила, ни съм се ориентирал още в играта, да поема дипломацията а? Квалифициран съм да омажа всичко :)
Уарлорд, ти коя роля искаш? Като се замисля, може би е добре да разделим 2те командирски роли между двама души, за да стане по-интересно.

Deimos
26-08-2008, 16:02
Ами добре, ти поемаш дипломацията тогава, като се изясните и за другите неща ще е хубаво да постнем крайния резултат в темичката с участниците :)

Иначе Хорхе преди малко ми е пратил това:

Здравей, кой от отбора ви се занимава с дипломацията. Надявам се да започнем активни отношения, че старта наближава а предварителната подгоовка си е мн. важна - освен ЛС тука ето ми координатите - Кю 263319483, скайп gbbonev (за предпочитащите като мен да говорят и да си вършат работа едновременно).

Та може да започнеш да дипломатстваш оттам. И с Imperial си писахме преди някакви неща, ама нищо специално, та може и там да видиш какво се случва. А правилата са няма такива, като знам на мене колко време ми отне само да схвана в общи линии за какво иде реч, направо не ми се мисли Одзава колко пъти ще трябва да обяснява едно и също :rolleyes1:

Sir Gray
26-08-2008, 16:04
Някакви общи постановки? какви са ни главните цели, с кой ще се караме, с кой ще се уважаваме?

ПС. Япония ни предлага сепаративен мир при наш отказ от претенции към Циндао и завладяните от тях острови.

Deimos
26-08-2008, 16:53
Ми аз предлагам Англичаните да са лошите, щото все пак някой трябва да яде бой :medieval:
Японците щом искат мир няма лошо, не съм сигурен тези острови които искат дали изобщо ще са ни от някаква полза така или иначе, ако успеем да привлечеме САЩ за съюзници няма да имаме проблеми мисля.

Sir Gray
26-08-2008, 16:54
Американеца иска сериозно съюз, срещу инглизите.

Sir Gray
26-08-2008, 16:57
Вероятно ще агитирам Франция и Русия за затопляне на отношенията. Руски ресурси са ни много нужни, Франция не е за подценяване като участник в мазалото. Лошото е, че си имаме история и с двете. Нещо да се правим на цивилизовани и да дадем независимост на белгия/холандия?

Deimos
26-08-2008, 16:58
Ами значи всичко е ясно тогава, те предполагам че и другите два отбора са решили да действат заедно, но то такава беше и първоначалната идея на Одзава доколкото разбрах.
Сега остава само да завземем света и готово :D

Warlord
26-08-2008, 19:32
Ами ок, може ли примерно да съм Военен министър?

п.п. и на мен ще ми трябва малко време да прочета правилата, а и да се ориентирам в дипломатическата обстановка.

Sir Gray
28-08-2008, 12:38
Я вижте какво иска Англия за мир.
Относно търговията да каже Деймос
Относно флота пък Уарлодр :)

Neonix
01-09-2008, 18:55
Здравейте!

Моя милост, фон Кнайпе, в кой ъгъл на масата ще го сложите :)

Deimos
01-09-2008, 19:05
Ами мисля че флота е достатъчно обширен в тази игра, за да има работа за повече от един играч. Ако нещо друго ти е мерак казвай и ще го измислим :)

Иначе аз днеска май поприключих със сменянето на работата и обикалянето като идиот, така че тази седмица би трябвало да ми остане повечко време за играта :)

Neonix
01-09-2008, 19:08
Още не съм чел правилата, но бих взел сухопътните сили, и ако флота е много голям за един човек може и някой флот, флотилия или флотченце.

Тази вечер и утре ще гледам да попрехвърля правилата за да съм малко по наясно с нещата.

Neonix
01-09-2008, 21:16
... Иначе аз днеска май поприключих със сменянето на работата и обикалянето като идиот, ...

Е да, да работиш Кайзер е свързано с доста формалности ;)

Честито!

П.П. Попрехвърлих правилата - флот не искам. :facepalm:

Sir Gray
09-09-2008, 16:22
Хей, я малко мобилизация.
Казвайте какво да правя политически?

Deimos
09-09-2008, 20:23
Ами политически мисля, че е доста важно да се спогодим с американците, би било от полза на всички. Иначе другите засега си траят, ще видим този ход какво ще стане.

Иначе другите неща утре се надявам да мога да ги подкарам, днес пак бях цял ден в другото бачкане и нямах достъп до нета ама утре изглежда ще е по-спокойно и ще мога да направя някакви системи :)

Odzava
09-09-2008, 23:13
Може ли да получа хода до четвъртък? Ако има проблеми съм готов да помагам.

Warlord
10-09-2008, 00:50
Ами ако ви трябва моето мнение за външната политика - съм за споразумение и с японците и с американците, мисля че на този етап няма да е много трудно да се постигне в някаква форма, но като цяло оставям тези ходове на вас, ако се приема че вече съм военен министър и ще бъда по-активен когато започнат военни действия.

Утре вечер ще съм на линия, така че може да се съгласуваме тогава за 2-ри (нашият 1-ви;)) ход в играта и да го предадем до другиден (четвъртък) ако не тук - и двамата трябва да ми имате айсикю-то.

Sir Gray
10-09-2008, 10:45
Англичаните искат мир, какво да ги правим? Ще търсим ли тупаник още от началото ( значи да им откажа и да агитирам амитата да помагат) или да приемем и в по-късен етап да си им го върнем?

Deimos
10-09-2008, 11:30
Odzava, ще направя всичко възможно днес да имаш ход, поне моята част, но мисля че армията така или иначе още не сме решили къде ще я пращаме :)

Иначе те англичаните може и да искат мир, ама не мисля че ни е изгодно кой знае колко това, ако американците се съгласят да по,магат аз викам да ги подкарваме направо, още повече че не знам на Одзава докога ще му стигне търпението да се занимава :)

Sir Gray
10-09-2008, 12:36
Ок, ще видим какво ще каже Империал.
Аз ще представя неизпълними изисквания на Англия - да ни върнат всички колонии, право на равен на техния флот и подобни

Deimos
10-09-2008, 14:29
Добре, дайте все пак да направим едно разпределение на длъжностите :)

Така, до момента поне това дето аз разбрах е:

Sir Gray - дипломация
Deimos - бумащини :D
Neonix - сухопътни сили
Warlord - флот и авиация

Казвайте как ги виждате нещата, Грей ти само дипломат ли ще го раздваш, нещо самолетчета там, тва онва не искаш ли, щото подозирам че дипломацията съвсем скоро няма да е основното :)

Аз разгледах съотношението на силите и имаме доста голямо превъзходство от към авиация спрямо Англия, мисля че ако заложим на това и понаправим още известно количество самолетчета ще можем да контрираме донякъде флота им, а и да ги бомбиме на сушата.
Още повече, че английската авиация е разхвърляна по корабите им и това допълнително би ги затруднило при масирана въздушна атака.
Проблема е, че ако се случи кофти време сме прецакани, но мисля че рискът си струва. :medieval:

Аз малко наизуст говоря де, още не съм препрочел всичко ама засега това ми направи впечатление.

Няколко въпросчета към посредника, задавам ги тук от съображения за сигурност :)
1. Одзава, имаме ли щатни метеоролози в щаба? :D
2. Контрашпионажа как работи, пак ли е на брой операции или просто заделям някаква сума на ход за това?
3. Не знам аз ли нещо бъркам в сметките ама в табличката ни пише че прихода ни е около 5 хиляди, в правилата пише че за сформиране на само една ескдрила от 30 тежки бомбардировача трябват 50 хиляди, тоест дохода за 10 хода? Правилно ли съм го разбрал това че тука смятам от сутринта някакви работи и изглежда странно. Също ето това изречение "Освен това общия брой самолети в сформираните ескадрили не може да надхвърля самолетите произвеждани от съответната страна" не ми е много ясно ако може да разясниш малко :rolleyes1:
4. Предполагам хидроавиотранспортите стават само за превоз на разузнавателни самолети?
5. Къде се намира това файлче Avio.xls, че нещо го нямам на пощата?

Толкова за сега, след малко още :)

Sir Gray
10-09-2008, 15:16
Аз може да помагам с флота евентуално, че там ще е сложнотевица май. И със самолетчетата де :)

Sir Gray
10-09-2008, 15:31
Японците явно са хвърлили око на Китай:

2. по предварителни данни през изминалия период в манджурия са били разбити няколко диверсационни китайски групи извършващи подривна дейност насочена срещу Япония. Ако тези сведения се подтвърдят след водените в момента разследвания, Япония ще бъде принудена да отговори на тази агресия от страна на Китай. Тъй като смятаме че военното решение е невъзможно и само ще задълбочи кризата, като вариант предвиждаме икономическа блокада на Китай ограничавайки износа и вноса на тази страна само до неща от първа необходимост (храни и растителни продукти). Ако данните наистина бъдат подтвърдени от нашето контраразузнаване и Япония започне блокадата, ние очакваме официално дипломатическо одобрение от страна на Германия на тази санкция докато китайското правителство не започне да води адекватни преговорни действия за окончателно уреждане на спорните въпроси между Китай и Япония.
Някакви проблеми за нас относно това?
Е, и вероятно ще си загубим всички бази там (Циндао главно), които обаче така и така са завладяни от тях :)
Но ще подписваме мир поне с тях.

Deimos
10-09-2008, 16:08
Ами аз не виждам някакъв особен проблем, още повече че с Китай нямаме дори търговски отношения така че реално май не губим почти нищо.

Warlord
10-09-2008, 19:07
За флота определено ще трябва да ми помагате ;) предлагам да не ги почваме англичаните преди да е дошъл окончателен отговор от САЩ, защото поне във флота със сигурност ни превъзхождат в момента. Нека да изчакаме този ход и да започнем превъоръжаване и подготовка за бъдещия тупаник.

Sir Gray
10-09-2008, 19:14
Ъъъ, в другите подфоруми ни виждат какво си говорим и лошите (или евентуалните лоши ;) )

Odzava
11-09-2008, 09:04
Няколко въпросчета към посредника, задавам ги тук от съображения за сигурност :)
1. Одзава, имаме ли щатни метеоролози в щаба? :D
Разбира се - има. Техните метеосводки ще получавате ако започнете сражения. Самите метеосводки ще са за хода и прогноза за следващия. Но достоверноста им ще пада за отдалечени райони където нямате свои метеорологични станции - например в Тихия океан.

2. Контрашпионажа как работи, пак ли е на брой операции или просто заделям някаква сума на ход за това?
Контрашпионажът не е нищо повече от разузнавателна операция на своя територия. Правилата са същите както при разузнаването, но задачите са други.

3. Не знам аз ли нещо бъркам в сметките ама в табличката ни пише че прихода ни е около 5 хиляди, в правилата пише че за сформиране на само една ескдрила от 30 тежки бомбардировача трябват 50 хиляди, тоест дохода за 10 хода? Правилно ли съм го разбрал това че тука смятам от сутринта някакви работи и изглежда странно. Също ето това изречение "Освен това общия брой самолети в сформираните ескадрили не може да надхвърля самолетите произвеждани от съответната страна" не ми е много ясно ако може да разясниш малко :rolleyes1:
Доходът ви (Краен златен запас) е 13 300 хиляди. Цената от 5 хил. се дава при разполагане на новосформирана ескадрила или предислоциране на вече сформирана такава. Например в магдебург имаш разположен 2-ри Бомбардировачен корпус. Ако искаш 1 авиополк да го предислоцираш в Берлин плащаш 5 хил и го местиш. Това не е само нова писта, а са по-скоро разходи по организацията на новото базиране. Ако искаш да сформираш нов авиополк тежки бомбери - плащаш 50 хил. за самите самолети, организация на полка, гащи на летците, лак за ремонт на самолетите и 5 хил. за организацията на базирането - всичко 55 хил.
Това за броя на сформираните авиополкове/ескадрили започва да работи по време на война. Тогава ще ви дам какво ви е количеството произвеждани авиомотори месечно и съобразно него (имате си ТТД на самолетите) ще си сформирате ескадрили. Броят на произвежданите авиомотори ще може да варира в разумни граници, като правилата за нарастване обема на производството съм сметнал, че са ясни и не съм ги споменал отделно. Но да кажем, че ще е правопропорционален на обема произвеждана Тежка промишленост и отделена такава за въоръжение.

4. Предполагам хидроавиотранспортите стават само за превоз на разузнавателни самолети?
Ами ако си пръчате поплавкови самолети от друг тип стават за транспорт и на изтребители и леки бомбери. За сега имате само разузнавателни. :)

5. Къде се намира това файлче Avio.xls, че нещо го нямам на пощата?
Намира се на моя комп в диск D://My Documents/Вариант 1922-бис/Работен. На пощата си го нямаш защото както и корабния калкулатор мисля, че не е удачно да ви ги дам по време на играта - ще започне строеж на техника съобразена единствено и изцяло със сметките, а то особени тайни там няма. Закономерностите са съобразени (доколкото е възможно) с основните закономерности на самите сражения. Разбира се инаги са възможни изненади като барон Рихтхофен да свали цялата противникова авиация, но такива събития няма как да се пресметнат като случили се. Отделно трябва противника да е тежък идиот, което на практика не е така :)

Толкова за сега, след малко още :)
Ще се радвам да отговоря на всички въпроси. Успех!

Deimos
11-09-2008, 10:19
Добре, нещата са ми ясни, моята част от хода е следната:

Ако може да получа 3 проекта за:
- Поплавков изтребител, по възможност с поне 300-400 километра оперативен радиус.
- Хидроавиотранспорт който да може да носи поне една ескадрила (30 ед) от горният тип изтребители, не знам дали е възможно при текущото технологично ниво ама ти ще кажеш вече колко ще можем да го товарим. Нямам претенции за бронираност или въоръжение, както прецениш че е удачно за такъв тип съд, не съм много навътре с корабчетата :)
Всъщност транспортите които имаме в момента могат да носят само по 4 самолета, така ли да го разбирам?
- Щурмовак за бой по линкори, да може да носи 250-килограмови бомби, може и една всъщност, но държа да има поне 400-500 км оперативен радиус. Тук пак не знам дали не се изхвърлям малко с изискванията ама... :)

Така значи исках да продам това което ни е в излишък от тежката промишленост (6 ед.) и от леката (2ед.) но не знам дали не е прекалено късно.
Както и да е, пускам следните оферти до Австро-Унгария,Турция, Русия и Италия: тежка промишленост 290/ед и лека промишленост 145/ед, съгласен съм на вариант за еднократна продажба или търговско споразумение за няколко хода. Не знам дали е по правилата така да го задавам ама ти ще кажеш.

Също заделям 1000 пари за контрашпионаж и още 1000 за шпионаж в Англия, интересува ме техническите данни на авиацията им, по-специално на изтребителите им.

За момнета няма да строим нищо, така че останалите пари са резерв.
Армията и флота мисля, че остават по местата си, там вече другите ще кажат.

Надявам се това да е достатъчно, ако нещо друго трябва ще допълня, просто не се сещам в момента.

Odzava
11-09-2008, 11:58
ОК. Хода ще го приема така за сега, но следващия се надявам да е подготвен по правилата. Това, което не сте ми написали ще си го допиша сам. резултатите може и да ви ... изненадат :)

Neonix
11-09-2008, 16:45
Деймос, може да попиташ например и англичаните за продажба на ресурси. Съответно да се опиташ да договориш по-високи цени. Иначе дългосрочно може би е по-добре с неигрови.

Sir Gray
15-09-2008, 18:21
Ехо, икономиста ни да каже откъде ще гепим ресурси и манджа, че гледам бая сме го закъсали. Амитата питат как я смятаме с Русия - според мен трябва да гепим колкото се може повече търговия там.
Също не забравяйте Франция - добър начин да заобиколим блокадата.

Deimos
15-09-2008, 20:03
Ъъм ми не, не сме го закъсали за нищо, храна си внасяме от Полша и Русия точно толкова, колкото ни трябва. Доколкото разбрах не е хубаво да имаме много излишък на нещо, защото вреди на икономиката, така че щом балансът е на нула сме екстра. Само другия ход остава да спазаря тежката промишленост дето ни е останала някъде и сме идеални, въпреки че се чудя дали да не я оставя за да правим корабчета с нея, всъщност май така ще стане в крайна сметка.

Sir Gray
16-09-2008, 10:37
Франсетата се мърдат - трябва да ги придърпаме в нашата орбита :) Същото и за Австрия и Русия :)

Deimos
16-09-2008, 13:25
Мда, Франция е важна, ако искаш издипломатствай ги там през Одзава :) Може да пуснем малко разузнаване там другия ход да видим какво се случва.
За следващия ход предлагам командващите армията да си предвидят някакви учения, не е хубаво да мърезлуват толкова време самолетчетата и корабчетата ;)

П.С. Одзава, бях ти дал едни проекти миналия ход за самолети и кораби, но видях че си пуснал правила за да може всеки да си ги смята сам, да чакам ли нещо от теб или да действам по новите правила?

Odzava
16-09-2008, 13:36
П.С. Одзава, бях ти дал едни проекти миналия ход за самолети и кораби, но видях че си пуснал правила за да може всеки да си ги смята сам, да чакам ли нещо от теб или да действам по новите правила?

За самолетите действай съобразно новите правила. А корабите - би ли ги пуснал като заявка в отделна тема?

Sir Gray
17-09-2008, 11:07
САЩ ще ни продават каквито суровини искаме, транспортирани през Русия. Казвайте какво ни трябва и давайте по-щедро - и да натрупаме някакви резерви, не е на зле :)

Sir Gray
18-09-2008, 18:05
Отговор от Дийп:

Май на този етап е по-добре да продължим на ЛС, че нещо на младежа му прегряха бушоните. Ако сте съгласни на предложеното, не мисля че ние ще пострадаме особено ако ви позволим един ход търговия. А след това може да продължите преговорите с официалната власт, разбирай Воланд. В моите пълномощия за момента е само блокадата.
Аз отвърнах, че е неимоверен израз на добра воля това деблокиране за 1 ход :) И обещах да не правим лудории с флота през това време.
Не знам каква полза от това, но пък щом ни го предлагат ей така....
Също така вижте там в другата тема как се развива дипломацията с неигровите държави и предвиждайте действия за хода.

Deimos
19-09-2008, 10:32
Хахах ама тоз пич рецидивиста е няма такъв галфон, направо ми оправи сутринта с писанията си :D
Грей, ще предвидя средства за подпомагане на държавите които си отбелязал, на Русия можем да помогнем с малко авиация за контрола на Черно море, корабчета ще ни е трудно да пратим, а и без това имаме стари самолети които не мисля да ползваме, освен в краен случай, обучените им пилоти биха били много по-полезни на нови машини (които мисля да имаме от следващия, максимум по-следващия ход).

Одзава, съвсем сериозно те примолвам да обмислиш наново идеята си дадеш на играчите възможността сами да си сглобяват самолетчета, при сегашните правила и с калкулатора който ти даде, аз успях да си направя някакъв космически кораб с 50 картечници, 10 оръдия и 2000 км радиус на съвсем поносима цена и с вероятност за успех 100% :wave:
Да знаеш че ако нещата останат така, това ще ни е главният изтребител, така че да си подготвен :D

Също искам да те питам за старите модели самолети които имаме в наличност продължава ли да важи правилото за 5/15/30/50 пари за 30 броя?
И какво всъщност е "Година на създаване на прототипа в ТР"

Sir Gray
19-09-2008, 10:39
С франсетата какво ще правим обаче?

Deimos
19-09-2008, 10:54
Според мен исканията им са крайно неприемливи, засега предлагам да изчакаме малко, в крайна сметка ако с Англичаните се разберем без бой, може да набием тях, те така или иначе си го просят :medieval:

Одзава, още едно нещо, не видях никъде в правилата цена за нови подводници, аз ли нещо не съм догледал или няма?

Warlord
19-09-2008, 10:54
Ок, ми да направим някакво учение на флота тая година тогава, щото в тез мирни времена на политически пазарлъци само кисна кат парцал на простора :)

Ама в правилата нещо не откривам уточнение, какви точно подобрения донася провеждането на учения. Но е ясно, че поне няма да излезне много скъпо - по 3% от стойността на всеки кораб който ще вземе участие.

Колкото до англичаните съм твърдо против каквото и да било съкращаване на флота. А тия двамата са пишлемета, аз викам да ги подкарваме докато го няма Воланд :grin:

Warlord
19-09-2008, 11:31
Грей, гледам че предлагаш размяна на азиатските ни колонии за африканските на англичаните, ама ние вече не ги ли дадохме на Япония?

А за споразуменията - май е по-добре да ги накараме да вдигнат блокадата отколкото да търсим подкрепа срещу Франция.

Sir Gray
19-09-2008, 11:36
Те и англичаните са ни гепили там нещо, но пък и да сме ги дали вече на Япония още по-добре - нека се скарат за тях ;)
Иначе вдигането на блокадата се подразбира като първо и основно условие, но принципно ние с тях само си бистрим сега политиката. Те май са повече на зор от нас за мир, та ние ще ги натискаме и протакаме докато или ни дадат супер условия, или решим да ги бием.

Warlord
19-09-2008, 12:01
Звучи добре, даже май трябва така дискретно да им се помогне да се скарат :smart: само, че ако официално ги отстъпим и на Англия японците ще се скарат и с нас.

Явно и този и следващия ход ще бъдат пасивни откъм придвижване на войски и бойни действия, така че да насочим усилията към неутралните държави засега, търговията с А-У и Русия най-вече (дайте им там старите самолети да се радват, щото при тая оскъдица на колонии ще ни трябват техните суровини.

А нещо за строеж на нови бойни кораби ако мога да изврънкам от икономиста тоя ход? :rolleyes1:

Deimos
19-09-2008, 12:19
Ами за корабчета ако ти е мерак казвай какво искаш и ще отпуснем средства, така или иначе имаме доста пари в момента. Само внимавай да не го закъсаме от към хора че имаме около 6000 за мобилизация, не вярвам в хода на играта да нарастнат с много, а примерно за един голям линкор екипажът е доста сериозен като бройка, въпреки че тук не съм сигурен този моблизационен резерв дали не е само за пехотата, Одзава ще каже като намине насам :)

Sir Gray
19-09-2008, 12:20
Подгответе и изпратете един експедиционен корпус в помощ на Мусолини, тъкмо да не е съвсем пасивен тоя ход. време е за тупаник :)

Odzava
19-09-2008, 13:37
Одзава, съвсем сериозно те примолвам да обмислиш наново идеята си дадеш на играчите възможността сами да си сглобяват самолетчета, при сегашните правила и с калкулатора който ти даде, аз успях да си направя някакъв космически кораб с 50 картечници, 10 оръдия и 2000 км радиус на съвсем поносима цена и с вероятност за успех 100% :wave:
Да знаеш че ако нещата останат така, това ще ни е главният изтребител, така че да си подготвен :D

Също искам да те питам за старите модели самолети които имаме в наличност продължава ли да важи правилото за 5/15/30/50 пари за 30 броя?
И какво всъщност е "Година на създаване на прототипа в ТР"

Deimos, можете да си проектирате каквото искате на каквато ви е угодно цена, затова съм дал и калкулатора. НО, вероятността за реализация на проекта зависи от това:
1. има ли реализиран такъв тип самолет с такова въоръжение?
2. има ли реализиран такъв тип самолет с такива размери и двигатели?
Ако отговорите са "да" смятаме вероятност. Ако отговорът е "НЕ" следва хвърляне на зар по техническата графа разузнаване за всеки от параметрите 1 агент и наличие на контраразузнаване. Ако се окаже, че все пак имате успех с проекта можете да получите самолет с 50 картеници, в който няма място за стрелците. Нали не вярваш, че всяка фантасмагория ще мине. Както половинкилометровия дирижабъл на Крилов.
"Годината на създаване на прототипа в ТР" е годината, когато е създаден такъв самоет реално. Например Ме-109 е създаден през 1936 или 37. Ако искате самолет с тези параметри - пишете тази година.

Проектите за кораби ако може ги отделете в отделна тема и ще ви ги пусна довечера. Не мога да се ориентирам като пишете на 1 място всичко. :)

Odzava
19-09-2008, 13:39
Ами за корабчета ако ти е мерак казвай какво искаш и ще отпуснем средства, така или иначе имаме доста пари в момента. Само внимавай да не го закъсаме от към хора че имаме около 6000 за мобилизация, не вярвам в хода на играта да нарастнат с много, а примерно за един голям линкор екипажът е доста сериозен като бройка, въпреки че тук не съм сигурен този моблизационен резерв дали не е само за пехотата, Одзава ще каже като намине насам :)

Мобилизационния резерв смята основно пехотата. Сега за 8-10% флот няма да ви правя проблем. А и като не съм сложил графа "екипаж" как да сметна състава на ВМС? :)

Deimos
19-09-2008, 15:09
Добре, разбрах всичко, благодаря :)

За новите самолети и корабите ще пуснем отделни теми.

Ако може само да ми отговориш и на тези два въпроса, направо си златен :)

Одзава, още едно нещо, не видях никъде в правилата цена за нови подводници, аз ли нещо не съм догледал или няма?

Odzava
19-09-2008, 16:20
Уф, да щях да отговарям:
За сформирането на новите ескадрили (независимо от самолетите, които имат на въоръжение) важи цитираното правило. Цената на единичен самолет е необходима ако превъоръжавате вече съществуваща ескадрила. В смисъл асовете получават нови самолети.

Цената на подводниците я научавате като си поръчате такава в "Одзава&Ко Шифбау". давам ви 3 проекта с цени и срокове на строеж (евентуално и други изисквания) и вие си избирате 1, 2 или всичките 3 и строите в хода.

Odzava
22-09-2008, 18:22
Ако имате проблеми с хода казвайте да помагам. Срока е до днес вечерта, но може и тре да го засилите, няма да е фатално.

Deimos
23-09-2008, 10:04
Съвсем забравих, ще го пусна до няколко часа, извинявам се за закъснението.
Само да те питам при предвиждането на бюджета за нови проекти, тъй като ти каза, че проектът ми за изтребител е съвсем реален, това означава че трябва да заплатим само цената която показва калкулаторът ти (543х.ф.) или трябва все пак да отделим и няколко хиляди за да е сигурно?

Odzava
23-09-2008, 11:46
Само каквото покава калкулатора за самата разработка.

Deimos
23-09-2008, 13:15
Господа военни министри, имаме нужда от нови проекти за кораб клас ЛК както и за подводница с голям обсег, ако някой има желание може да направи проекти, иначе аз ще изготвя някакви, но няма да са много подробни, тъй като корабчетата не са ми от силните страни и честно казано не знам какво да си поръчам :)
Ако до утре никой не изяви желание ще ги направя аз де, google и wikipedia винаги помагат ;)

Odzava
23-09-2008, 14:22
Проектите за корабите ги правя аз. Казвате ако имате някакви ограничения (тонаж, скорост, оръдия, броня и т. н.) и аз ви давам 3 варианта. Вие си избирате и строите по който ви хареса.

Warlord
23-09-2008, 22:22
Ок, къде можем да видим възможните проекти за одобрение и ъпгрейд евентуално?

Deimos
24-09-2008, 16:26
Грей, можеш ли да издипломатстваш един общ план за атака с Мусолини, по начални данни армията на Северната лига е близо до Рим, така че не би трябвало да имаме проблеми да овладеем северната част на Италия и после да ги биеме от две страни. Ще имаме и пълно въздушно превъзходство, така че не мисля че ще отнеме много време. Искам всичко да свърши по-бързо за да можем да ползваме ресурсите на Италия, а и защото се опасявам, че англичаните ще се намесят ако се замотаем.

Ако може и Neonix (или ако e изчезнал някъде Warlord) да изготви един план за придвижване на сухопътните части които сме предвидили (в таблицата са отбелязани местоположенията на всичките ни дивизии), от местата където са в момента, през Австрия и съответно навлизането в Италия след това(самолетите можем да ги броим направо там)

Odzava
24-09-2008, 16:38
Вижте войските на Мусолини в общия файл за разузнаването и можете да управлявате и тях. Освен това е препоръчително да обърнете внимание и на СТА - там има интересни четива. Засега войските на севера ще управлявам аз, но ако се намери желаещ за тях - моля. Така само ще се подобри отиграването.
Сухопътните сражения ще ги водим на 3-месечни кампании в рамките на хода. Така, че надявам се да се виждаме по-често по форуми, пощи и т. н. за да става оперативно. Иначе ще минем на 6-месечни и годишни.

Sir Gray
24-09-2008, 16:52
Вижте войските на Мусолини в общия файл за разузнаването и можете да управлявате и тях.
Е, явно договорката е вече готова :)

БДУ, англичаните сериозно ни канят да правим общоевропейска търговска зона, където външни страни няма да имат право да търгуват. Какво да им отговоря, ако се съгласим можем да подпишем мир, но имаме ли полза от това? От друга страна пък нашата търговия май се съсредоточава в Европа, така че да няма външни конкуренти ще ни е от полза.

Deimos
24-09-2008, 17:25
Ами не знам честно казано за какво ще ни е този мир, ние в момента си доставяме всичко нужно, като сме готови с Италия и от там ще можем да купуваме евтино, не виждам какво печелим от подобен договор. Принципно няма лошо де, ама то тоя мир ще е докато стане някакъв конфликт с Франция, защото те ще са на тяхна страна като ги подпукаме с танковете :)
Не знам, каквото и да решим няма да има голямо значение, така че както прецениш :)

Warlord
25-09-2008, 01:14
Опс отварям темите отзад напред - ами ако кажете да окупираме Северна Италия? За англичаните - както ти прецениш Грей, макар че и аз клоня към мнението на Деймос - лесно можем да изградим търговски връзки в Европа и да наложим нашите си интереси, а доколкото се опитаме да съгласуваме това с Англия е ясно че те ще се стремят повече да ни попречат.

Deimos
25-09-2008, 10:34
Ами добре, засега ти поемаш сухопътните сили, ще командваш и войските на Мусолини, (Одзава, в данните за Италия липсват точното разположение на тези части, ако може да ни ги пратиш? ) Идеята ми е да тръгнем с нашите армии от север, биеме наред всичко и прекъсваме снабдяването на Северната лига, от юг тръгваме с частите на Мусолини и така докато не приклещим врага между двете ни армии, въздушното превъзходство ще е пълно, така че дори и да се стигне до бой ще е за кратко. Направо почвай да изготвяш план за атаката и го поствай в отделна тема като е готов, за да можем да задвижим нещата :medieval:

Sir Gray
25-09-2008, 19:09
Хайде, военните, давайте, че да не се изложим пред света ;)

Odzava
25-09-2008, 19:12
(Одзава, в данните за Италия липсват точното разположение на тези части, ако може да ни ги пратиш? )

Точното разположение на частите зависи от вас. След като ще командвате имате право да си ги разположите както желаете. По презумпция и двете страни са разположили равномерно до сега частите си, но от тук нататк едва ли ще е така. Отделно, че Мусолини е увеличил малко армията си за сметка на внесените пушкала :)

Neonix
30-09-2008, 13:09
Извинявам се много момчета, но при мен нещата малко се попромениха и нямам никакво свободно време. Нямам възможност да следя играта в момента и да поема ролята си.

Извинявам се още веднъж, и вярвам че ще се справите дори по добре без мен :)

Успех :hooray:

Warlord
03-10-2008, 16:43
Май пооредяхме нещо... сега ако се окендзам срещу италианците направо и аз си подавам оставката :blush:

Трябва да си изясним какво точно искаме да стане в Италия, като овладеем Северната част какво да правим? Да продължи ли гражданската война? Също така се оказа, че Дучето има и бая корабчета, ще избомбиме ли някое и друго пристанище, да заформим ли някое меле с флота на противниците му или искаме Италия все пак да запази флота си като противовес на английския в Средиземноморието?

Deimos
16-10-2008, 16:49
Пичове, излезе отчета за хода, французите са вкарали техни войски в Италия, аз предлагам докато армията им се чуди къде да се бие да ги наплескаме ние. Warlord-е, замисли един план за нахлуване на оставащите ни войски във Франция, засега само ще придвижим всичко към границата и като почне боя в Италия ги подкарваме и от горе.

Някой ако има възражения сега е момента :medieval:

Warlord
17-10-2008, 01:10
Да естествено и преди да разбера за тяхното влизане в Италия вече ми се въртеше идеята да ги изплющиме от двете страни - през общата ни граница и през Северна Италия. Утре ще предложа за обсъждане план и за война срещу :rifle:Франция

Warlord
24-10-2008, 15:03
Ъммм... обаче не би ли трябвало да разиграем първо войната в Италия, която започна през изминалия ход?

И още един въпрос към Одзава - в тази реалност французите започнали ли са да строят линията "Мажино" и ако да - докъде са стигнали към днешна дата?