Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся информация за полк. Георги Хесапчиев

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Търся информация за полк. Георги Хесапчиев

    Здравейте, налага ми се да открия данни за живота на полк. Георги Хесапчиев, за когото знам само, че е участвал във войните 1912-1918, като през Първата световна е бил нач. щаб на Трета бригада от Седма Рилска дивизия (тази информация обаче също не е проверена). За съжаление нямам време да ходя по архиви и библиотеки тези дни, а ми трябва бързо, а в нета няма нищо. Благодарности към всеки, който се отзове.Ако има заинтересувани, ще споделя моята информация.

    #2
    Георги Николов Хесапчиев род.20 дек.1878г. Габрово.Завършил ВУ и ГЩА,подпоручик 1.1.1901г.,поручик 1.1.1904г.,капитан 15.10.1908г.,майор 1.1.1916г.,подполковник 1.1.1918г.Служил;4-и арт.полк,2-ри планински арт.полк,нач.щаб 2/8 дивизия,нач.щаб 1-ва в.област,инспектор в щаба на жандармерията.Уволнен на 2.12.1924г.

    Comment


      #3
      ng61,хиляди благодарности!!! Ако не е твърде нахално, възможно ли е да ми посочиш източника на тази информация, защото я търся за вписване в официален документ. Имаш ли представа този полк. Хесапчиев какъв е на ген. Христофор Хесапчиев? Явно са в роднинска връзка, аз мислех, че са баща и син, но от това, което научих за ген. Хесапчиев, очевидно не са. Всъщност, най-важното - от писаното от теб излиза, че последното му производство е подполковник, а при нас в музея се пази куртката му с полковнишки пагони; имаме и много снимки от ПСВ и навсякъде е описан като полковник. Да няма и друг Георги Хесапчиев?
      Last edited by d-r V.; 09-01-2011, 18:21. Причина: Допълнение

      Comment


        #4
        Източника е Офицерският корпус в България 1878-1944г.Друг Георги Хесачиев няма.Сина на ген.Хесапчиев се казва Иван Христофоров Хесапчиев.Възможно е да е полковник защото в корпуса има неточности.

        Comment


          #5
          И тук в "Списък на г.г. офицерите на действителна служба 1905-1911" има малко инфо за капитана от артилерията Георги Хесапчиев:
          Непълен списък с непълни списъци на офицери от царския корпус, които се намират в нашия сайт или на други места в мрежата. Списък на възпитаниците на ВНВУ по випуски Списък на г.г. офицерите на дей…

          Comment


            #6
            Още веднъж благодарности! След тези разяснения работата се наглася. Да живее Интернет и добрите хора в него!
            Last edited by d-r V.; 09-01-2011, 22:22. Причина: Допълнение

            Comment


              #7
              Ако не е късно да направя една корекция на името и да добавя малко информация!
              Точното име е Георги Никодимов Хесапчиев и през периода 1917-1918г. е началник щаб на 2-а пехотна бригада от 8-а пехотна Тунжанска дивизия и е награден с Народния орден "За военна заслуга" IVст. с военно отличие.

              Comment


                #8
                nedro написа Виж мнение
                Ако не е късно да направя една корекция на името и да добавя малко информация!
                Точното име е Георги Никодимов Хесапчиев и през периода 1917-1918г. е началник щаб на 2-а пехотна бригада от 8-а пехотна Тунжанска дивизия и е награден с Народния орден "За военна заслуга" IVст. с военно отличие.
                Благодаря! За информация никога не е късно. А откъде черпиш сведенията?

                Comment


                  #9
                  От различни източници(списък на офицерите от Българската войска, списък на наградените офицери за участие във войната).

                  Comment


                    #10
                    nedro написа Виж мнение
                    От различни източници(списък на офицерите от Българската войска, списък на наградените офицери за участие във войната).
                    А нещо линкче или заглавие да ти се намира?

                    Comment

                    Working...
                    X