Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български войски на западния фронт?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Български войски на западния фронт?

    Ню Йорк Таймс от две години предостави напълно дегитализирани своите архиви от 1851 година до 1922 за свободен достъп. Това е съкровищница, но не за това ми е приказката. Разрових се по моите теми, и що да открия? Чудна новина от 1918 г. Ето моят превод и оригиналния текст.

    Вашингтон няма да предприема никакви действия, докато мълвата от Белгия не се потвърди

    Амстердам, 17 септември - Български полкове са пристигнали в Мобеж, за да оперират съвместно с германските войски на Западния фронт, според Еcho Belge

    Вашингтон, 17 септември - Получените неофициални съобщения, че българските войски са се появили на Западния фронт, привличат вниманието тук днес, но въпросът за официалното присъединяване на България към списъка с враговете на Съединените щати няма да бъде поставен, докато по темата не постъпи официален доклад. Държавният департамент припомни, че разследването на подобни неверни слухове, само преди няколко месеца, показа че те са несъстоятелни.

    Ако българите се бият на запад, това ще означава признаване на официалното състояние на война между САЩ и България.

    Публикувано: 18 септември, 1918 Copyright © The New York Times



    BULGARS ARE REPORTED ON THE WEST FRONT

    Washington to Take No Action However, Until the Rumor from Belgium Is Confirmed.

    AMSTERDAM, Sept. 17.—Bulgarian regiments have arrived at Maubeuge to co-operate with the German troops on the western front, according to the Echo Belge,

    WASHINGTON, Sept. 17.—Unofficial reports that Bulgarian troops have appeared on the western front attracted attention here today, but the question of formally adding Bulgaria to the list of enemies of the United States will not be considered until there is an official report on the subject. The State Department today recalled that investigation proved а similar rumor untrue several months ago.

    If Bulgarians are fighting in the west, it will mean recognition of a state of war between the United States and Bulgaria.

    Published: September 18, 1918 Copyright © The New York Times


    НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ НЕЩО ПО ВЪПРОСА?

    #2
    А да напишеш, че си ми го копнал от ариергарда се не сети! И че аз съм го превел? А?

    Ню Йорк Таймс от две години предостави напълно дегитализирани своите архиви от 1851 година до 1922 за свободен достъп. Това е съкровищница, но не за това ми е приказката. Разрових се по моите теми, и що да открия? Чудна новина от 1918 г. Ето моят превод и оригиналния текст.
    Ура, не ме цитират, но ме ползват. Полукласик съм!!!!

    Comment


      #3
      а имало ли е наистина българи на западния фронт.защото аз не знам за такова нещо

      Comment


        #4
        Не е имало.


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          #5
          сори пич ама наистина не се сетих !!!

          Comment

          Working...
          X