Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки ПСВ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Да уточним като царевича :"Мразя войната, разваля строя и къса униформите. Ех, кога ще свърши , да си направим едни хубави маневри..."

    Comment


      Даниц, това е лаф на английски сержант. Поне според Мороа и "Мълчанията на полковник Брамбъл".
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        Нц, Мороа не знае

        Comment


          Предполагам лесно ще се сетите, но все пак.Какво е показано на картинката?



          П.С:Все пак не натискайте вю имидж, защото не е интересно

          Comment


            е хайде де

            т.нар. Цар танк
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              А ето сега една много "трудна" загадка и от мене.На Солунския фронт през 1917 е тежко ранен в гърдите един германски пехотинец.Командването на пехотната рота решава да го изпрати на лечение в тила.По-късно придобива доста голяма известност с поразиите, извършени от него.Кой е войникът, в кой български град е настанен на лечение и как се казва мед-сестрата,превързвала раните му?
              "Последните думи в живота на мнозина някогашни владетели са били: „Не можеш да ме убиеш, защото имам магическа... Аааргх!“"

              Comment


                Това пък откъде може да го знае някой?! :1087:
                ________________________________________
                How happy is the blameless Vestal's lot!
                The world forgetting, by the world forgot
                Eternal sunshine of the spotless mind!
                Each pray'r accepted, and each wish resign'd.
                ________________________________________

                Comment


                  von Rihthoffen написа
                  А ето сега една много "трудна" загадка и от мене.На Солунския фронт през 1917 е тежко ранен в гърдите един германски пехотинец.Командването на пехотната рота решава да го изпрати на лечение в тила.По-късно придобива доста голяма известност с поразиите, извършени от него.Кой е войникът, в кой български град е настанен на лечение и как се казва мед-сестрата,превързвала раните му?
                  Ама войник ли е? Да не е един ефрейтор, дето насмалко не станал архитект във Виена?
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    Надали, тоя въпросния ефрейтор не е бил на Балканите. Докато фон Лееб е бил, но надали за него става дума, тъй като той има по-висок чин. Така че трябва да е някой друг, а не се сещам кой точно може да е. И то известен с "поразиите си" ... хм
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Медсестрата е я царица Елеонора, я княгиня Евдокия или княгиня Надежда.

                      Иначе се сещам за един немски спец по класически езици, който докато бил лечение в Св. Врач, разчел откъса за Спартак от Плутарх в смисъл, че Спартак бил от племето на медите. Името, мисля, че бе Циглер, но цялата история си я спомням доста мътно... Но пък кой знай какви простотии да е извършвал след това, аз поне не знам.

                      Дай да видим Гугъла кво казва

                      Comment


                        Отговорът е елементарен,затова не съм добавял допълнителна информация и снимка към "загадката".Между другото Sailor_Malan като че ли донякъде взе да затопля.
                        "Последните думи в живота на мнозина някогашни владетели са били: „Не можеш да ме убиеш, защото имам магическа... Аааргх!“"

                        Comment


                          von Rihthoffen написа
                          Отговорът е елементарен,затова не съм добавял допълнителна информация и снимка към "загадката".Между другото Sailor_Malan като че ли донякъде взе да затопля.
                          Не знам, аз поне не стоплям за кого иде реч Пък и няма как да знам боиграфиите на 30-40 000 немски войници

                          Само Фюрера не е - със сигурност - неговия 16 Резервен Баварски пехотен полк през цялата война е на Западния фронт. Значи е някой от големите военнопрестъпници - а сега де :sm186: Д-р Менгеле?

                          Comment


                            Доколкото ми е известно бъдещият фелдмаршала /макар и за един ден/ Фридрих Паулус е воювал на Слоунския фронт.Дали не става въпрос за него.За по известна личност не се сещам.

                            Comment


                              Паулус е воювал край Вердюн, жени се в Румъния, но това е след войната

                              Comment


                                von Danitz написа
                                Паулус е воювал край Вердюн, жени се в Румъния, но това е след войната
                                Моите данни са точно обратни - Паулус почти не е воювал на Западния фронт.Воюва основно срещу италианците в Алпите и кратко появяване на Източния фронт срещу руснаците /където за една седмица командва батарея/ и на Солунския фронт през 1917 г.Жени са румънка още през 1912 г.

                                Comment

                                Working...
                                X