Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки ПСВ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Thorn написа Виж мнение
    Някаква дупка, наречена Тавета. Най-романтичната част от първата световна война.

    Не лош отговор, но аз говоря за самостоятелна, отчетливо различима територия. Това е било част от Британска Югоизточна Африка или Кения. Отговорът ти до някъде е точен, но нямах предвид Taita Taveta. Иначе Летов е влизал и в Северна Родезия, а Крес фон Кресенщайн е взел почти цял Синай, вярно, с турци.

    Comment


      Иначе аскарите свирят пруската "Глориа"

      Comment


        Занзибар?


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          В днешна Танзания има и още един остров, който е бил британски протекторат - Пемба. Обаче не съм чувал там да е ставало нещо особено. Покрай Занзибар поне минава Кьонихсберг.

          Comment


            През ВСВ окупират островите в Ламанша - да не са успели да сторят нещо подобно и през ПСВ с някои от тях за кратко? Със сигурност би било много по-трудно, но като някаква единична операцийка?

            Comment


              Не, територията е континентална. Анклав.

              Comment


                Ахааа, явно значи става дума за Уолфиш бей – британски анклав, заобиколен от Германска Югозападна Африка. Ето карта. В началото на войната германците наистина превземат анклава, но през 1915г. те вече са разбити от южноафриканците.

                Comment


                  И на мен първата ми мисъл беше за Уолфиш бей, но ровнах съвсем набързо и не видях да са го превзели. След като се оказа, че не става дума за Тавита, мислех да ровя повече, но Бенджамин ме изпревари.


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    А така

                    Comment


                      Какви са първата и втората и четвъртата пушка ?
                      Click image for larger version

Name:	109.jpg
Views:	1
Size:	103.0 КБ
ID:	539012

                      Comment


                        Без да гугля, първата и втората приличат на американски "Шоша", а последната на Танкгевер.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          А броните приличат на руски щурмови нагръдници.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Амазон написа
                            А броните приличат на руски щурмови нагръдници.
                            Обратното (вероятно имаш предвид "съветски"): прилича си на немска, първосветовна броня за щурмоваци.

                            Comment


                              Да точно така, "Съветски". От ПСВ съм виждал австрийски, те също малко приличат на тези. Съветските от ВСВ май нямаха тези ламели в долната част на бронята.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Шоша не са ли френски ? И странно защо са във ръцете на немски шурмоваци вместо МП-18 или е екип за борба с танковете ? Снимката е от края на войната щом имат и танкгевер .

                                Comment

                                Working...
                                X