Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки ПСВ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Имам някакъв смътен спомен за някаква странна случка по време на десанта на съюзниците в Галиполи (мисля февруари 1915-та). Нещо беше свързно с мъгла и изчезването на някаква войскова част, май британска...
    Някой знае ли нещо повече по това (за мен това си е загадка и досега не знам отговора...)?

    Comment


      Става дума за изчезване на войниците и офицерите от батальон на Британския Норфолкски полк в Галиполи през август 1915г. За повече подробности виж линка: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%...BB%D0%BA%D0%B0
      They march in full battle dress
      With faces grim and pale
      Tattered banners and bloody flags
      Rusty spears and blades...

      Comment


        Въпрос?

        Притежавам този орел. Може ли някой да каже нещо за него? От кои години е? На шапка или каска е поставян и пр.?
        Attached Files

        Comment


          Май зависи от големината, но общо взето е от пикелхаубето на някой пруски пехотинец.



          Трябва да е около 125 мм

          Comment


            Е, не е от стандартна каска от ПСВ, по-скоро от параден Helm.

            Comment


              Точно това е което показва линка.Големината е около 125 мм. Ако това е пруски знак, каква ли стойност би имал днес се питам?

              Comment


                Не намерих тема за загадки в "Междувоенен период", затова пускам тук. Мисля, че за конкретния въпрос не е пагубно. Що е тоз?
                Click image for larger version

Name:	GatankaCut.jpg
Views:	1
Size:	35.8 КБ
ID:	530185
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  що е тоз?
                  Полски театрал!


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    Thorn, признавам ти 50%. Полски - да речем "да", но защо театрал?
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Театрал, предполагам защото цялата тази идея с полските "колониални войски" и "колонии" си е театрална . Иначе трябва да е капрал от полски колониален "корпус".

                      Comment


                        Да, от полските туземни войски е. Но като гледам картинките - поляците са се вземали насериозно.
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment




                          Comment


                            Коя е единствената британска територия - пълен суверенитет - завладяна от германците през Първата световна война? подсказка - било е за кратко.

                            Comment


                              Добре, не мисля, че трябва да подсказвам. Това е география, по-скоро, не е история толкоз. Намерете някоя стара карта, някой атлас!

                              Comment


                                Някаква дупка, наречена Тавета. Най-романтичната част от първата световна война.


                                Last edited by Thorn; 01-07-2013, 23:55.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X