Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки ПСВ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ред, мир и спокойствие

    Comment


      А ти като видя пояснението на Даниц не видя ли, че има грешки? Неволни разбира се! Едва ли той не знае тези неща!
      Last edited by еМГето; 15-07-2008, 23:27.

      Comment


        В коя армия е бил на въоръжение този звяр и за какво е използван?
        Last edited by ; 14-01-2009, 18:44.

        Comment


          valo написа Виж мнение
          В коя армия е бил на въоръжение този звяр и за какво е използван?

          Явно никой не знае, айде казвай, че ми стана интересно кой е верния отговор.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            Shelenberg написа Виж мнение
            Явно никой не знае, айде казвай, че ми стана интересно кой е верния отговор.
            Абе, някои хора знаят, ама си мълчат...
            Жокер - за коя нация е характерна такава здрава, но груба и грозна машина?

            Comment


              Сега като гледам снимката ми се струва, че е изплзвано във френската армия, но не съм сигурен просто гадая Дано тези които знаят отговора да го кажат скоро, защото така се чуствам примерно, когато знам нещо и ми е на езика, а не мога да се сетя името и се дразня
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                valo написа Виж мнение
                Абе, някои хора знаят, ама си мълчат...
                Жокер - за коя нация е характерна такава здрава, но груба и грозна машина?
                Грубо и здраво-ще рече РУСКО?! Или греша..

                Comment


                  багатур написа Виж мнение
                  Грубо и здраво-ще рече РУСКО?! Или греша..
                  Позна...
                  Last edited by ; 14-01-2009, 18:44.

                  Comment


                    А за какво се е използвало?
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      За разкопаване на пътищата при отстъплението на армията, с цел да не бъдат използвани от противника. /То пък, какви ли пътища са имали.../
                      През ВСВ този вид дейности ще бъдат наречени "Тактика на изгорената земя".

                      Comment


                        Интересна загадка.

                        Comment


                          въпрос

                          здравейте,
                          знае ли някой къде са погребани българските войници, умрели от раните си през първата св. война в болницата на гр. Велико Търново? От военния архив ми отговориха официално на мое запитване, че нямат никаква информация по въпроса.

                          Comment


                            Тъй като последното явно не е към загадките, а към въпросите, а и защото няма отговор все още, тъй като той е очевиден, ще си позволя една нова и много лесна загадка, която се надявам да е интересна за някого:

                            Един от последните и най-"зрелищни" походи на германския кригсмарине, но под турски флаг в края на войната е излаза на Гьобен и Бреслау, в съпровод от 4 миноносеца от Дарданелите през януари 1918 срещу блокадните сили на Антантата. Походът е интересен по много причини, например потапянето на два британски монитора край Имброс и Лемнос, британското противодейсвие с авиация и действията на германския адмирал Ребейр-Пашвиц в минно поле, при което Бреслау потъва, а Гьобен се натъква четири пъти на мини, но остава на вода. Но повредите остават. Нямаме време за това. Но въпросът ми е, Истанбул е слаба ремонтна база за кораби от класа на Гьобен в тези времена. Сеща ли се някой, къде е ремонтиран германския средиземноморски флагман?
                            Last edited by von Danitz; 19-11-2008, 20:02.

                            Comment


                              Смирна?
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                Не, все пак е загадка

                                Comment

                                Working...
                                X