Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската униформа от ПСВ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Сега се виждат картинките, благодаря.

    Comment


      #47
      Книжката може да си я вземеш, от тия на Osprey тъничките, казва се Armies in the Balkans 1914-1918. Както виждаш, много и готини картинки, макар че текста е писан от сърбин и ние естествено ламтим за териториални придобивки и тн
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #48
        Imperial Friedrich написа
        Книжката може да си я вземеш, от тия на Osprey тъничките, казва се Armies in the Balkans 1914-1918. Както виждаш, много и готини картинки, макар че текста е писан от сърбин и ние естествено ламтим за териториални придобивки и тн
        Аз от тази поредица бявно събирам по-интересните средновековни армии, а искам да си купя и траките (аз я купих, ама за баща ми и май трябваше да взема една и за мен) и т.н.т. Жалко че така и не докараха до края онази поредица, която започна със Сръбско-Българската Война и продължи с Балканската, те бяха най-точни във всяко отношение. Но ще си взема и тази на Оспрей. Гледам да ги поръчвам от Амазон по 3 наведнъж, че тогава разходите по изпращането са безплатни.

        Comment


          #49
          TVV написа
          Аз от тази поредица бявно събирам по-интересните средновековни армии, а искам да си купя и траките (аз я купих, ама за баща ми и май трябваше да взема една и за мен) и т.н.т. Жалко че така и не докараха до края онази поредица, която започна със Сръбско-Българската Война и продължи с Балканската, те бяха най-точни във всяко отношение. Но ще си взема и тази на Оспрей. Гледам да ги поръчвам от Амазон по 3 наведнъж, че тогава разходите по изпращането са безплатни.
          Аз имам тази и другата за ВСВ - Axis Forces in Yugoslavia

          Обаче имам страшно много други свалени от нета ))
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #50
            Imperial Friedrich написа
            Обаче имам страшно много други свалени от нета ))
            Чи да ни дадеш списък за да си ги поръчаме то теб бре-я не се стискай:fire:
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #51
              Хм... Тъй де. Възможно ли е да се преправят линковете към снимките приложени от Парабелум примерно. Пък и всичките снимки приложени от Капитана въобще не ми зареждат.
              "На рилеца герой
              титан калимански,
              герой от Булаир
              с гърди от желязо
              и воля от гранит."

              Comment


                #52
                Една униформа на ник от традитция
                ЗА славата на бъларската армия(за почест) :salute: :bulgaria:

                За вражеските армий(по 5 на нож,изколете ги)
                :sm229: :beatdeadh :fire:

                Comment


                  #53
                  Moже би ще задам глупав въпрос, но пък да си питам.
                  На раницата на ефрейтора от 9 плевенски пехотен полк има 5 дялани колеца с различни размери. Някой има ли представа за какво са служели? Да не ни в снаряжението на пехотинците ни да е имало нещо като палатка, или примерно са служили за опъване на платнището върху тях по някакъв начин?
                  Ще съм благодарен ако някой хвърли светлина, понеже ми стана интересно.

                  А и една молба, така и така сте запускали картинки, пуснете и такава с британските униформи от периода ако ви се намира.
                  Впрочем като стана дума за шефските полкове, интересен факт от историята на британската армия - почти няма полк, който да си няма шеф и не са само британски благородници. Шеф на единия от полковете(не си спомням дали беше Grenadier Guards или Royal Scots, всеки случай на единия от шотландските пехотни полкове) е бил Николай II. Много се съмнявам обаче да са виждали някакъв кяр от тая работа, "от шефа", по-скоро е било вид подмазване на Хановерската Династия (преимернувана на Уиндзор след ПСВ) към братовчедите Романови.
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #54
                    Sailor_Malan написа
                    Moже би ще задам глупав въпрос, но пък да си питам.
                    На раницата на ефрейтора от 9 плевенски пехотен полк има 5 дялани колеца с различни размери. Някой има ли представа за какво са служели? Да не ни в снаряжението на пехотинците ни да е имало нещо като палатка, или примерно са служили за опъване на платнището върху тях по някакъв начин?
                    Ще съм благодарен ако някой хвърли светлина, понеже ми стана интересно.
                    Точно така. По устав всеки войник е трябвало да има плащ и колчета.Като се съединят няколко плаща се получава палатка.

                    Comment


                      #55
                      Да българската униформа е отлична за времето си.Шаечни панталони и куртка и шинел [зимна униформа].Аз лично имам всички тези военни дрехи но от комунистическо време а не от първата световна но знам,че са от една материя и топлят еднакво и,че са отлични за температури от -20 градуса.
                      Българската Армия е в сърцата ни.
                      http://vbox7.com/play:eb638c1e
                      http://vbox7.com/play:f18d542d

                      Comment


                        #56
                        Сега като съм участник в клуба Традиция и имам възможност да испитам по-подробно униформите от ПСВ
                        Българската Армия е в сърцата ни.
                        http://vbox7.com/play:eb638c1e
                        http://vbox7.com/play:f18d542d

                        Comment


                          #57
                          Ще съм ви благодарен ако ми помогнете в едно мое начинание. Започнал съм да си правя униформа на български войник от ПСВ но срещам много затруднения в цвета на формата (И това какво оцветяване са имали различните подразделения в армията т.е. доктор, редник, старшина, свързочник и т.н.), също и със снаражението (манерки, шансови инструмнти, раници, паласки, каски/шапки и т.н.). Ако може да сложите снимки още по-добре. За сега намерих една снимка на войник от 3-ти Бдински полк но имам проблеми именно със задната част (т.е. гърба) какво се е носело. Ето я и нея.


                          Click image for larger version

Name:	войник 3 бдински &.jpg
Views:	1
Size:	657.7 КБ
ID:	531414

                          Comment


                            #58
                            Показаната от теб рисунка е на униформата от Балканската война.
                            Всичко за реконструкцията на униформата от ПСВ тук

                            Domain for Sale. Traditsia.com. Request Price. What Are the Advantages of a Super Premium .Com Domain? Increased Traffic. Search Engine Ranking. Brand Recognition. Immediate Presence. Higher Profits. Great Investment. #1 in Premium Domains. 300,000 of the World's Best .Com Domains.


                            Регистрираш се и четеш.Всичко е обяснено и показано-има и връзки към майсторите на отделни аксесоари и т.н.
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #59
                              Имам проблем с регистрацията ми в форума не ми я приема опитах по всяакъв начин, правих нова, но нестава. Незнам дали епроблем със сървара на форума и ли е заключен за външни лица, но след като имам регистрация а не ме пуска я вно проблемът е друг.


                              /ПРОБЛЕМЪТ Е ОПРАВЕН/
                              Last edited by Heinrich; 25-12-2012, 22:14.

                              Comment


                                #60
                                Е аз във форума "Традиция" така, уж имам регистрация пък не мога да вляза.

                                Comment

                                Working...
                                X