Съобщение

Collapse
No announcement yet.

честит празник...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    честит празник...

    )


    според нетинфо се е случило следното:

    55 млн. души загиват във Втората световна война по света, а близо половината от тях са от Съветския съюз, дал 26,6 млн. жертви, 18 млн. от които мирно население. 8,6 млн. са военните загуби на СССР, от тях 3 млн. са избити от немците съветски военнопленници.

    В общия брой на жертвите не са включени 5-те млн. жертви на Холокоста, изтребени в концентрационните лагери.

    Загубите в жива сила на Германия и нейните съюзници (Румъния, Унгария, Италия, Финландия, Словакия) са 7,2 млн.

    На финала на войната най-големите 50 германски града са в руини, 600 000 от жителите им, предимно жени и деца, са избити при съюзническите бомбардировки, а 17 млн. бягат от източния регион, който остава в съветската зона.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Честит празник на всички, които го празнуват. Империал, едва ли можеш да очавкваш дори отгоре-отгоре точност в подобни откъсчета, пускани по повод на някаква "историческа дата", че и свързана с празник.

    Comment


      #3
      Честит празник на руснаците!
      Не зная дали гледахте някоя руска телевизия, обаче се бяха постарали хората. Направиха много добър концерт и парад.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        #4
        Честит , най-вече на руснаците, за които е и национален празник. С колегата Крилов си го честитихме още сутринта, но май наистина трябваше и тема на форума, но така, без излишен патос и без политика. Спокойно и както подобава на празник, както и подобава на нашия исторически форум, а и за да не заприличваме на останалото българско интернет пространство, където този ден стана още един повод да се прояви нетолерантност и ниско ниво на писмена култура между привържениците и противниците .
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #5
          Честит празник и от мен! По руската телевизия видях величествени неща- 60 години по-късно хората помнят, хората тачат историята и подвига си.
          Хехе...да, то за всяко нещо си има привърженици и противници...Аз мисля, че на такъв ден е излишно да се връщаме и да разплитаме брънки и интриги от мръсните чорапи, да драскаме политически краски или нещо такова. Подвиг на обикновения човек е това- на обикновения селянин, който оставя ралото и взима пушката, на обикновения здрав и жилав руски човек, когото Шолохов описа в "Съдбата на човека". Това е то..
          Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

          Comment


            #6
            А на парада казаха, че през войната са загинали 20 милиона. Нямат акъл тия преводачи. И децата знаят, че са 55 млн. Както и да е. Трябваше да отбележа поредния случай на некадърност. Някой ще запомни тая цифра и ще си я повтаря...

            Comment


              #7
              Има някои яки снимки тук

              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Честит ден на победата и национален празник на руснаците и на всички, които го чувстват такъв
                П.В.

                Comment


                  #9
                  Честит празник и от мен.
                  Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                  Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                  Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                  Comment

                  Working...
                  X