Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Германците в България, преди Марита

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Германците в България, преди Марита

    Малко снимки на германската 73 дивизия в Търново и и преминаването на Шипченския проход
    Attached Files

    #2
    Ето и от Шипка, включително и руската църква
    Attached Files

    Comment


      #3
      Германците при Юндола и в Родопите
      Attached Files

      Comment


        #4
        Шопите помагат на пета танкова, без коментар
        Attached Files

        Comment


          #5
          И последна снимка, пускам я самостоятелно! Ще ме разберете, македонките са хубави момичета!
          Attached Files

          Comment


            #6
            Аз съм от Сандански. Би ли ми казал дали германците са посещавали този град?

            Comment


              #7
              Св. Врач се е казвал тогава града ти, не мога да намеря снимки, но със сигурност, ще ти изкопая коя част действа в района, оттам не е много удобно за атака на Запад, през Раздол е твърде тесен пътя, а и натътък няма шосе до Кочани, но от юг, откъм Струмица е имало пробив на Запад.

              Втора танкова дивизия, действа по Струма , надолу към Солун, заобикаляйки гръцките позиции пред Серес, при Демирхисар, откъм Струмица и Дойран, т.е. преминава западно от Беласица, по пътя който и дне се ползва. За малко там е бил и щабът на корпуса на 18-ти планински корпус на генерала от планиските войски Франц Бьоме
              Last edited by von Danitz; 04-10-2005, 20:04. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

              Comment


                #8
                Благодаря!

                Comment


                  #9
                  На мен са ми казвали, че е имало битка около Петрич. Да си чувал за нея нещо?

                  Comment


                    #10
                    На българска територия няма сухопътни сражения. Има бомбардировки над София и Кюстендил, а при Драгоман бие артилерия. Сраженията са били след Промахон, оттатък, към Демирхисар, сега Сидерокастро, на около 20 км от Петрич.

                    Comment


                      #11
                      Благодаря!

                      Comment


                        #12
                        Click image for larger version

Name:	wehrmacht in plovdiv.jpg
Views:	1
Size:	264.9 КБ
ID:	554887Click image for larger version

Name:	wehrmacht in plovdiv.jpg
Views:	1
Size:	264.9 КБ
ID:	554887 в Пловдив

                        Comment

                        Working...
                        X