Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ото Гюнше

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ото Гюнше

    Никога досега не бях обръщал внимание на човека далеч вляво. Винаги съм пазел снимката заради Хитлер, Борман, Кайтел и Рибентроп. И така не ви ли прилича на Ото Гюнше? Вижда се че е SS-Hauptsturmfuehrer, а по мои бегли спомени той завършва войната или с този ранг или като SS-Sturmbannfuehrer
    Attached Files
    Last edited by Док Холидей; 16-01-2005, 18:21.

    #2
    Съмнявам се че някой е чувал за този тип
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Ото Гюнше е човекът който кремира Хитлер. Ето снимки
      Attached Files

      Comment


        #4
        Този расов ариец не е ли адютанта на Фюрера ?

        Comment


          #5
          Май да. по принцип не се интересувам от канцеларите SS които обслужват канцлеството не че няма интересни неща просто не съм стигнал дотам. гюнше изкарва много години в съветски лагери мисля и няма възможност да разкаже историята от последните дни на април `45. това прави Хю Тревър Роупър. Книгата му си струва и другаде сме говорили за нея. Битката за Берлин винаги ми е била интересна.

          Comment


            #6
            Гюнше почина наскоро, той беше интересен източник, доста много беше видял от кухнята, където са сготвени едни от най-важните събития в досегашната човешка история
            На нож!

            Comment


              #7
              Разбирасе, че сме чували за Гюнше.

              Гюнше е роден на 24.9.1917. Кариера прави във Waffen-SS (личен адютант и капитан). Той е до Хитлер и при опита за атентат на 20.6.1944 и от тогава е постоянно зачислен към щаба на фюрера. Към края на войната, след смъртта на Хитлер и Ева, Гюнше напуска бункера с първата секретарка на фюрера Герда Кристиан.Двамата се измъкват през метрото, но Гюнше прекарва няколко години като затворник в Русия. Когато се завръща в Германия (освобождението му се дължи на инициативата на Конрад Аденауер) заживява много уединено и изхранвайки се с частен бизнес. Не разказва за миналото си на историците, защото смята, че целите на повечето от тях са меркантилни.Има двама сина и една дъщеря.
              Гюнше умря на 2 октомври 2003 в дома си в Ломар. Тялото му е кремирано, а пепелта му е разпиляна над Северно море.

              Otto Guensche

              Роден 1917,
              SS Begleit-Kommando на 1 май 1936,
              SS Ordonnanzoffizier (1940-1941),
              Фронтова служба,
              Личен адютант на Хитлер (януари-август 1943),
              Фронтова служба,
              Личен адютант на Хитлер (март 1944-30 април 1945),
              арестуван от съветски военни и затворен за 10 години в СССР и Източен Берлин

              Награди:
              Medaille zur Erinnerung на 13 март 1938,
              Medaille zur Erinnerung на 1 октомври 1938,
              Spange «Prager Burg»,
              Medaille zur Erinnerung an den Heimkehr des Memellandes,
              EK-II,
              Verwundeten Abzeichen in Schwarz,
              Infanterie Sturmabzeichen,
              Hitlerjugend Abzeichen in Gold,
              WH-Dienstauszeichnungen 4 jahr.

              Manstein, Рибентроп го няма на снимката, която си сложил. Предполагам, че си искал да напишеш Гьоринг.
              http://thirdreich.boinaslava.net/

              Comment


                #8
                Извинявай моя грешка. Та как мислиш това вляво дето не се вижда много ясно не е ли SS-Hauptsturmfuehrer Ото Гюнше?

                Comment


                  #9
                  Той е
                  http://thirdreich.boinaslava.net/

                  Comment


                    #10
                    Яааа, свърши ли казармата?
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Да! Още на 29.12.2004! Хехехехе! Даже се каня да качвам нови неща на сайтчето ми.
                      http://thirdreich.boinaslava.net/

                      Comment


                        #12
                        Eisenherz поразгледай нещата които съм превел в Оста докато те нямаше. Може да ти се сторят интересни.

                        Comment


                          #13
                          Хвърлих им бегъл поглед. Поздравления.
                          http://thirdreich.boinaslava.net/

                          Comment


                            #14
                            Eisenherz добре дошъл отново във форума липсваше ми както и новите ти материалчета в сайта ти. :tup: които ги очаквам с нетърпение.

                            Иначе Манщайн то просто като сравниш твойте снимки с тази в която Гюнше е далеч вляво си личи че е той. Иначе Манщай за този човек (Eisenherz) ти говоря че е същия маниак като тебе и с него направо ще си паснете. :drink: :tup:
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment

                            Working...
                            X