Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За танкиста от Харков: Малко предизвикателство

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    За танкиста от Харков: Малко предизвикателство


    Е танкисте мисля че тези петлици ще са ти доста интересни и как би коментирал снимката без да знаеш нищо за Ото Баум. Какъв е - какво показва черепа и прочие. Въпросът е хем елементарен хем не толкова.



    Чакам коментарите ти.

    #2
    Само да уточня, че формата на черепа АБСОЛЮТНО нищо не значи. И нищо не може да се предскаже по нея, освен ако не е някоя малформативна тиква, характерна за дадена болест. Ще рече дадения танкист има глава като всички останали. Единственият верен извод за черепа му е че още не е имал среща със снарядите
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Ти за формата на кой череп мислиш че говоря?

      Comment


        #4
        Наскоро, в началото на лятото, някъде в Германия се появи архива на Ото Баум - СС-кортик, ордени, грамоти и какво ли не. Колекторският свят беше потресен, защото нещата бяха разпродадени от някакъв дилър на парче, групата беше разбита. Но и как иначе, при условие, че всичкото на куп беше около 300 000 евро... Просто нямаше как да се купи накуп /по-точно нямаше кой - аз по това време съм бил на почивка и изпуснах... :o/
        На нож!

        Comment


          #5
          Одзава ако не си ме разбрал говорех за Тотенкопфа на левия петлик.

          Ото Баум е интересна личност като се има предвид че е бил ако не се лъжа SS-Brigadefuehrer и командир на не една Waffen-SS дивизия. Ще пиша повече като се прибера в нас.

          Comment


            #6
            Видях закачката и по памет ще се опитам да импровизирам. Не съм специалист по униформите. За това си има справочници. Ние трябва просто да знаем да ги ползваме. И да ги имаме - ако можем да си го позволим.
            До колкото виждам, знака на десния петлик на германския юнак е на штурмбанфюрер от СС, което се равнява на майор от Вермахта. Ясно, че въпросът е в другия петлик. В черепа. Той се ползва от танковите части. Някъде бях чел, че е символ на безсмъртието. Но се е ползвал и в ПСВ. Германците си падат по този знак. В кавалерийските полкове, някой от батальоните, също мисля, че са имали за занак - череп. ², ²²² и ²V батальони. Опитвам се да се сетя къде го четох.
            В справочниците е описан черепа, като знак на СС танковата дивизия Тотенкопф. Обаче иконографията му е по-различна. Черепа гледа на дясно. А тук гледа на ляво. Сещам се, че може да е взет от шапка и монтиран на петлик, което е вмалко вероятно. Обаче е правено. Някъде в средата на 30-те г. има случаи, черепа от петлицата, да се слага на фуражката. Вероятно тук имаме подобно нещо.
            Наръкавната лента на СС Тотенкопф, също е променяна. Докато е моторизирана дивизия (окт. 1943 г) е череп, който гледа наляво, а след това е печатен надпис.
            Е сега след като написах сума ти глупости, можеш спокойно да изясниш загадката.
            Привет от Харков !
            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

            Comment


              #7
              За предизвикателството !

              Пускам таблицата на знаците на СС званията от книгата за СС, която познаваш.
              От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

              Comment


                #8
                Олеле всички петлици на СС генералите без СС-Оберстгрупенфюрер. Много са объркани. Утре ще сложа правилните петлци с правилните пагони.

                Comment


                  #9
                  Нищо не казваш за отговораа ми по поставената от теб задача. Любопитен съм да сравня беглите си познания с твоите, което на мирам, полезно за всички. Както сам разбираш грешките в знаците са ги наплавили в случая американците издали тази книга за СС.
                  От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                  Comment


                    #10
                    Тръгвам за училище ще прегледам всичко довечера и тогава ще сложа петлиците. Разбира се че американците са ги оплескали... А ти ела довечера на срещата. Ако не знаеш за нея - довечера 19.00 пред кино "Одеон"

                    Comment


                      #11
                      Много съм голям за срещи и не че имам нещо против, ама плановете ми са други. Радвам се, че толкова млад участник във портала, има такива задълбочени познания, по една доста трудна и не-много популярна тематика.
                      Привет !
                      От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                      Comment


                        #12
                        Ето ги петлиците които обещах


                        SS-Standartenfuehrer


                        SS-Oberfuehrer


                        SS-Brigadefuehrer


                        SS-Gruppenfuehrer


                        SS-Obergruppenfuehrer


                        SS-Oberstgruppenfuehrer


                        Reichsfuehrer-SS (Himmler)
                        Last edited by Док Холидей; 18-12-2004, 23:33.

                        Comment


                          #13
                          Какво стана с петлиците на Ото Баум? Чакам!
                          От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                          Comment


                            #14
                            Черепът използван от танкистите е съвсем различен и е двоен. Освен това е в хоризонтално положение. Този е типичен СС Тотенкопф череп и за мен това е напълно уникален петлик. Ото Баум не е бил командир на Тотенкопф но явно е един от важните офицери в дивизията. Впрочем той е бил командир на няколко СС дивизии - помня 16 и 17. Петликът с черепа е уникат.

                            Comment


                              #15
                              Танкисте я се порадвай на тези три красоти:
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X