Съобщение

Collapse
No announcement yet.

20 юли 44г. - заговорът на офицерите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Без да оспорвам изчерпателната информация за германските съпротивителни групи искам да вметна една допусната според мен неточност. Става дума за материала за "Червения оркестър".
    Считам , че за тази група може да се каже много, а може да се открие и отделна страница. Тук имам предвид, че Канарис и неговата организация Абвер не са участвали конкретно при разкриването на отделните групи и радиостанциите им, защото задачите и целите им са други. Вероятно тук основни действащи лица са представители на Гестапо и СД.
    Тук може да се включи и участието на други групи и лица водили борба срещу фашизма. Сещам се за едно наше момиче-Кръстана Янева, която е била използвана от руското разузнаване като "бушон" или "жертвен агнец", като е пожертвана за да стане ясно, докъде са разкрити ръководителите на Роте капеле. Тези хора не бива да се забравят!
    Ето тайния полицейски знак на Гестапо, който открих в една американска книга за третия райх.
    Last edited by танкиста от Харков; 29-12-2004, 11:08.
    От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

    Comment


      #17
      Абе нещо тези картинки не ми се отварят, направете нещо по въпроса. Също така може да напишеш повече неща за тази г-жа или г-ца Янева ако имаш материали де. А за "Червения оркестър" наистина има много версии така че не е изключено някъде да бъркам.
      Last edited by Shelenberg; 30-12-2004, 17:33.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        #18
        Мисля че тук е мястото да сложа и една българска организация.

        Нарстуд - антифашиски съюз на български студенти в чужбина, изграден през 1923-24 г. седалище Берлин. Обединява студенти от Германия, Австрия, Чехия, Югославия, Полша, Франция и Белгия. Имат и печатен орган - сп. "Нарстуд" (1924-26 г.) Това е така наречения орган на съюза на българското нарстуденство в чужбина. Издадено в Берлин от април 1924 г. до ноември 1926 г. на български език. През 1925-26 г. се печата в Париж и са излезли 19 броя.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment

        Working...
        X