Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Японската авиация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    По-скоро ми се върти в главата, че имаха един стандарт от максимално допустимо ниво на загубите в един рейд около 10%.
    Криле бяха публикували една малка книжка на тема Б-17 и рейдове над Германия, там имаше рейд по рейд колко са загубите. Първоте атаки наистина са към 20% загуби (в това число се броят и машините отписани като невъстановими след полета), има и много повредени машини и такива с убити/ранени хора прии екипажите (какво точно се брои за загуба е много мъгляво, оттам и много различни данни). За съжаление книгата не е у мен, чак следващата седмица ще мога да я взема .

    "Зеро" с двете му 20 мм оръдия
    Зерото е различен случай от немците, защото самолетът не е брониран и много по-уязвим, в началото дори резервоарът не е самозапушващ се. А и неговите 20мм оръдия са като на Bf-109E, тоест Оерликони. Докато Bf-109G, който се ползва срещу крепостите има едно MG-151/20, което е със скорострелност колкото два Оерликона, а и началната скорост на снаряда е по-голяма. При това месерите имат и 2х13 мм картечници на носа, тоест цялото въоръжение е на сноп и така е много по ефикасно.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #47
      Пилот написа
      3ерото е различен случай от немците, защото самолетът не е брониран и много по-уязвим, в началото дори резервоарът не е самозапушващ се. А и неговите 20мм оръдия са като на Bf-109E, тоест Оерликони ...
      В това няма съмнение, все пак "Зеро" не са създадени с идеята да се борят с тежки бомбардировачи. Но аз имах предвид нещо друго - свалянето на голям четиримоторен бомбардировач, когато разполагаш с две или три 20 мм оръдия е много сложна работа. Затова и се въвеждат 30 мм оръдия. И когато я вършиш, задължително попадаш в обсега на отбранителното му въоръжение, а в този случай 12,7 мм картечници са опасни като това важи и за немските изтребители. В крайна сметка нещата се свеждат до това, че колкото по-голяма е формацията бомбардировачи, толкова по-трудно е да бъде атакувана. Когато формацията се разпадне е по-лесно да бъде свален отделен самолет и постепенно немците (а част от тях се копират и от японците, котио изработват и собстевни вариации) създават различни тактически подходи към проблема. Но никой от тях не им гарантира безопасност по време на атаката и изтребителят също рискува.
      Връщам се към темата за японската авиация - един от недостатъците на "Зеро" (не по идея, но на практика) е липсата на радиостанция, което не позволява да се координират атаките срещу бомбардировачите, което е много съществено. Освен това японските пилоти не са добре организирани и действат всеки сам за себе си, което означава, че често си пречат.

      Comment

      Working...
      X