Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смешно: германските каски във Червената армия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Смешно: германските каски във Червената армия

    Още една шега на военна история. Скоро след завършване на ВСВ във 144-и стрелкови полк на 46-та гвардистската стрелкова дивизия на Червената армия, стационирана някъде във Германия, липсваше известен брой каските. Командира заповядаше да исползват германските М35, пребоядисани във советски светел каки и със червената петилъчка във чело

    Извор: http://community.livejournal.com/mil...ry/661680.html
    Attached Files
    http://m1kozhemyakin.narod2.ru/

    #2
    За пост-военната съдба на М-35 всички ние сме чували легенди- включително и че ламарините на най-старите Москвичи са се правили от претопени немски каски, както и лъжици, родно производство, направени от алуминия на бранниците на небето ни- Девуатин Д-520
    Last edited by peterpetroff; 06-04-2010, 18:25.
    GOTT MIT UNS!

    Comment


      #3
      Що да е смешно? По време на война се взимат пушки, дрехи, всякаква техника, една боя им се дава и се ползват тва е, като е немска да не би да има недостатъци? Най-много да е с по-високо качество.
      Кръвта из нашите гърди
      не е съвсем изляна!
      Народе, цял стани! Иди!
      Че Македония въстана.

      Comment


        #4
        В ходе Второй Мировой войны Вермахтом было захвачено большое количество различных образцов бронетанковой техники, многие из которых затем активно использовались как в боевых частях, так и для несения охранной и полицейской службы

        трофейные Танки, Пантера, Тигр, Бронетехника, PzVG, PzIVH, PzVIH, Pz38(t), PANZERKAMPFWAGEN, |||, армии, фото, ВМВ, ВОВ

        Военный альбом: Танкисты 1-й болгарской армии на трофейном немецком среднем танке PzKpfw IV в районе реки Драва, Венгрия. 1-я болгарская армия воевала в тесном взаимодействии с войсками 3-го Украинского фронта, снабжалась и перевооружалась СССР. С декабря 1944 года 1-я болгарская армия находилась на левом фланге 3-го Украинского фронта. В марте 1945 года участвовала в тяжелейших боях Балатонской оборонительной операции, с 6 по 19 марта при поддержке советских войск отразила наступление превосходящих сил немцев, удержала занимаемые позиции, не дав противнику выйти в тыл 3-му Украинскому фронту.
        Attached Files
        http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

        Comment


          #5
          Българските танкове не са пример за ползване на чуждо оръжие - те са си български.

          Comment


            #6
            Със сигурност ще ви кажа, че софийските зъботехници са секли парчета метал от парчетата останал от американските бомбардировачи и от него са отливали мостове и коронки!
            Блаженни са били онези колеги, които с идването на соц. реалността са съумели да скрият повечко от тази относително тънколивъка сплав!

            Comment


              #7
              Dany Boy написа Виж мнение
              Със сигурност ще ви кажа, че софийските зъботехници са секли парчета метал от парчетата останал от американските бомбардировачи и от него са отливали мостове и коронки!
              Блаженни са били онези колеги, които с идването на соц. реалността са съумели да скрият повечко от тази относително тънколивъка сплав!
              Това е много интересно! Как ли са успявали а намерят шрапнелите из софийската урбанистична действителност? При взрива си една авиобомба се 'разбива' на хиляди малки парчета, които изхвърчат на стотици метри от мястото на експлозията, ако не намерят преграда, в която да се спрат. Вероятността да се намери едно такова парче от бомба е била, според мен, въпрос на много щастлива случайност.
              И друго: материалът ,от който се изработва корпуса на авиобомбата не е ли някакъв вид стомана (или поне някаква доста твърда сплав- чугун, примерно)? И този метал, попадайки в нечия уста, най малкото няма ли да се окисли (все пак изработката на авиобомби от неръждаема стомана би излязло безумно скъпо,а и абсолютно безсмислено )? Нищо не разбирам от зъботехника! Затова само предполагам и питам...
              GOTT MIT UNS!

              Comment


                #8
                peterpetroff написа Виж мнение
                Това е много интересно! Как ли са успявали а намерят шрапнелите из софийската урбанистична действителност? При взрива си една авиобомба се 'разбива' на хиляди малки парчета, които изхвърчат на стотици метри от мястото на експлозията, ако не намерят преграда, в която да се спрат. Вероятността да се намери едно такова парче от бомба е била, според мен, въпрос на много щастлива случайност.
                И друго: материалът ,от който се изработва корпуса на авиобомбата не е ли някакъв вид стомана (или поне някаква доста твърда сплав- чугун, примерно)? И този метал, попадайки в нечия уста, най малкото няма ли да се окисли (все пак изработката на авиобомби от неръждаема стомана би излязло безумно скъпо,а и абсолютно безсмислено )? Нищо не разбирам от зъботехника! Затова само предполагам и питам...
                Не Петьо, не си разбрал правилно или аз не съм бил достатъчно ясен!
                Става дума за хром алуминиевите сплави от самите бомбардировачи, а не от бомбите!

                Comment


                  #9
                  Dany Boy написа Виж мнение
                  Не Петьо, не си разбрал правилно или аз не съм бил достатъчно ясен!
                  Става дума за хром алуминиевите сплави от самите бомбардировачи, а не от бомбите!
                  А, изглежда, че аз не съм разбрал правилно, за което съжалявам. По този начин поставени нещата изглеждат доста по-реалистични!
                  А между впрочем, в годините след 9-ти Септември, при превъоръжаването на българските въоръжени сили със съветска техника, цялото количество останала 'фашистка' авиационна техника е пратено за скраб и в последствие попада като суровина в призводствените мощности- имам предвид Д-520, Ме-109 и Авиа 534, до толкова са били 'ценни и незменими' металните сплави по тях, че не сме оставили нито една бройка за НВИМ- ей така, за спомен...
                  И когато страни, които никога не са имали на въоръжение Ме-109 го показват с нескрита гордост на посетителите на музеите си, ние- българите го гледаме само на снимки с българските символи по крилете и фюзелажа! Ироня някаква...българска.
                  Само се чудя онзи стар 'нацистки' хидроплан Арадо Ar-196 как е оцелял сред поголовната сеч?
                  GOTT MIT UNS!

                  Comment

                  Working...
                  X