Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Партийни, СС и военни рангове и звания - съпоставка.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    за изтриване
    Last edited by Док Холидей; 14-05-2007, 22:21.

    Comment


      #17
      Ето малко за Франц Кутшера:
      Франц Кутшера е роден на 22.02.1904г. в гр.Обервалтерсдорф в семейството на градинар. През 1918г. постъпва в австро-унгарския ВМФ. Завършва школа по морска механика в Будапеща, а след демобилизацията започва работа като градинар. От 1920 до 1928г. живее в Чехословакия. На 05.12.1930г. се записва в редовете на НСДАП /билет номер 363 031/, а на 01.01.1931г. става член на SS /билет номер 19 659/. През февруари 1933г. е произведен във хауптшарфюрер SS. от 1934г. замества гаулайтера на Каринтия. От 01.07.1935г. до 16.03.1938г. командва 90-ти щандарт SS "Каринтия" - Клагенфурт. След забраната на НСДАП във Австрия от 20.02. до март 1938г. е гаулайтер на Каринтия. от март 1938 до ноември 1941г. замества гаулайтера на Каринтия. Същевременно от март 1938г. до юни 1943г. командва 30-ти абшнит на SS във Касел. От април 1938г. е избран за депутат от Райхстага. На 22.09.1939г. е упълномощен за имперски комисар по отбраната на 8-ми военен окръг. От 10.03. до 11.11.1940г. служи в 6-та планинско-стрелкова дивизия с чин старши егер. На 09.11.1940г. е произведен във бригадефюрер от SS. Участва в боевете за Франция. На 14.04.1941г. е назначен за началник на гражданската администрация в Крайна, по -рано влизаща в състава на Югославия. От 30.01.1942г. е представител на Главното щабно управление и комисар по укрепването на германската нация в щаба на висшите ръководители на SS и полицията в Централна Русия. В това си качество, Кутчера е бил близък сътрудник с Бах-Целевски.. От 20.09.1942г. командва наказателни отряди, действащи срещу партизаните в Централна Русия. На 09.11.1942г. е повишен в генерал-майор от полицията. от 20.04.1943г. е ръководи SS и полицията в Могильов-тиловия район на група армии "Център". От 25.09.1943г. ръководи SS и полицията на територията на дистрикт Варшава. В това си качество Кутчера е един от организаторите на полицейския терор в Полша и Русия. Убит е от членове на "Армия Крайова" на 01.02.1944г. През октомври 1944г. по-рано командвания от него 90-ти щандарт SS получава почетното име "Franz Kutschera".

      Ето и снимка на Франц Кутчера. Док май си ме изпреварил с текста.
      Last edited by viking heart; 14-05-2007, 22:08. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      They march in full battle dress
      With faces grim and pale
      Tattered banners and bloody flags
      Rusty spears and blades...

      Comment


        #18
        страшен си )))
        телепатия
        ето ти една снимка бог знае откъде

        Comment


          #19
          SSGrail това което ми прави впечатление в цитирания от тебе текст, е че някои от изброените дивизии са с объркано име. Ето правилните имена:
          "Leibstandarte Adolf Hitler"
          "Totenkopf"
          "Wiking"
          А за етническия състав на Waffen-SS смятам да пусна отделна тема, където да изложим по-подробна информация.

          Ще ми се да пусна малко инфо за Шмидтхубер. Ще видя и в нета какво има, така че да го разширим и го поместим в биотата. Би се получило добре.

          Ха ха това Кутчера ли е?
          Last edited by viking heart; 14-05-2007, 22:21. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
          They march in full battle dress
          With faces grim and pale
          Tattered banners and bloody flags
          Rusty spears and blades...

          Comment


            #20
            axa
            Аз може да видя другия оберкамп

            Comment


              #21
              SS-mann написа
              SSGrail това което ми прави впечатление в цитирания от тебе текст, е че някои от изброените дивизии са с объркано име. Ето правилните имена:
              "Leibstandarte Adolf Hitler"
              "Totenkopf"
              "Wiking"
              А за етническия състав на Waffen-SS смятам да пусна отделна тема, където да изложим по-подробна информация.
              Точно така прав си :tup: , много бързах, пък и в тая обедна почивка кое по-напред та за това изяждам или слагам по някоя грешна буква . За напред също може да допускам правописни или други грешки, просто много ми е ограничено времето и за това, ама ти няма да ми се сърдиш нали

              Comment


                #22
                не не няма проблем. В самата книга просто така е написано с грешки. Имам я същата и за това ти казвам. Че тези, които са я писали са допуснали правописните грешки. Не е болка за умиране
                They march in full battle dress
                With faces grim and pale
                Tattered banners and bloody flags
                Rusty spears and blades...

                Comment

                Working...
                X