Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доклад от РОА

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Хъмм.Такива доклади всеки може да напише и то без да се труди да събира доказателства.Случаи на зверства по време на ВСВ колкото щеш независимо от коя страна.
    Интересното е че тези зверства може да са извършени от руски части.Не знам дали сте чува ли и ако сте,дали намирате някаква доза истина в тази теза:

    Че в Естония,Литва,Латвия,Украйна голям процент от населението (явно и не чак дотам)са симпатизирали на германците.Създавали са се и военни подразделения от местно население, които са се борили с партизаните и комунистическите съподвижници) действали даже и съвместно с немските части.
    За да се справи с това антисъветско мислене, Сталин виждайки ,че не може да действа по стандартната процедура предприема ужасно хитра тактика.А тя е да изпраща диверсионни групи преоблечени и дигизирани като месните съпротивителни части(анти-съветски) но за сметка на истинските те са вършили жестоки мизерии и безчинства(с цел месното население да ги намрази, и да мине на страната на болшевиките)В този случай може да е нещо подобно:
    "В началото на май, в района на село Кобилники в една от ямите видяхме около три хиляди разстреляни селяни, предимно жени и деца. Оцелелите жители разказваха, че с разстрелите са се занимавали 'хора, разбиращи руски, носещи череп на фуражката и червено-бяло-червени превръзки на левите ръкави' - латишките СС."-Демек някакви хора дето приличат на латишките СС но дали са те... не се знае .Същото е било при Украинците и всички останали.
    В някакви забутани населени места се появяват някакви дето се представят за едикакви си и бесят,колят наред.След това заблуденото местно население се моли Сталин и неговата армия да дойде да ги освобооди от тези така наричащи се НАЦИОНАЛИСТИ и борци пртив комунизма.
    Last edited by Политкомиссар; 25-08-2005, 03:43.

    Comment


      #17
      Има още един, който формално е командвал българските доброволчески дружини в Егейска Македония- оберщурмбанфюрер Хайдер. Фактически трите дружини са били командвани от български офицери- например във Воден е бил начело Георги Димчев.

      Comment


        #18
        Да... Освен това Сталин е изпращал преоблечени офицери от "Смерш" в Аушвиц, Треблинка, Майданек и Заксенхаузен, за да избиват там невинни хора предизвиквайки по този начин нетърпимостта на световното обществено мнение към режима на Хитлер. Може пък да е изпратил и самия Айхман за да организира Холокоста. Представям си как преоблечените енкаведисти се разхождат свободни и необезпокоявани из немския тил и избиват десетки хиляди хора. Уважаеми Политкомисарю, когато срещнеш на улицата котка, най-вероятно е да си направиш извода, че това наистина е котка, а не дегизирано куче, изпратено с цел да предизвика недоволството на плъховете към котешкия вид.
        Last edited by Uncle Joseph; 25-08-2005, 09:33.

        Comment


          #19
          Uncle Joseph написа
          Да... Освен това Сталин е изпращал преоблечени офицери от "Смерш" в Аушвиц, Треблинка, Майданек и Заксенхаузен, за да избиват там невинни хора предизвиквайки по този начин нетърпимостта на световното обществено мнение към режима на Хитлер. Може пък да е изпратил и самия Айхман за да организира Холокоста. Представям си как преоблечените енкаведисти се разхождат свободни и необезпокоявани из немския тил и избиват десетки хиляди хора. Уважаеми Политкомисарю, когато срещнеш на улицата котка, най-вероятно е да си направиш извода, че това наистина е котка, а не дегизирано куче.

          Ако се позамислиш над написаното от мен ще видиш че правя предположение по темата "Доклад от РОА" с дочута теория без доказателства и факти .Не твъдя че е вярно но и не отричам просто си обсъждам

          Comment


            #20
            TПодобни случаи са много характерни за тази война и от един не може да се правят генерални изводи. Спомням си как очевидка разправяше как есесовци отвели баща и и никога повече не го видяла, същия ден партизани застреляли брат и и майка и. Абе трагедията на хората е била страшна, всеки е "воювал" с местното население.
            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

            Comment


              #21
              Относно SS ви препоръчвам да гледате "Gladiators of WWII - Waffen SS" . Те скоро го даваха по Канал 1, но ако не сте го гледали може да си го свалите от ТУК . 427 mb е и може да ви отнеме доста време да го свалите...но няма да съжалявате.
              The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.

              Comment


                #22
                ВладиSSлав написа
                Ребят, а по теме.... в русском варианте у кого-нибудь???
                Наверно оригина русский. Откуда-то все таку взяли.
                Вобщем написано, что РОА установили что латишкий СС расстрелял и звесрки убил русских в одном деревне.

                /Странно, прибалты кажется не такие .../

                Uncle Joseph написа
                На същите тези герои от SS сега масово се издигат паметници в трите прибалтийски държави, а на все още живите ветерани се отпускат държавни пенсии и помощи. Подвизите им се възхваляват от всички демократични правителства, а в същото време на ветераните от съветската армия се забранява да носят ордените си. И въпреки тази официално провеждана политика, /а може би именно благодарение на нея/, Литва, Латвия и Естония бяха експресно приети в НАТО и Европейския съюз и постоянно се сочат като пример за подражание на всички бивши съветски републики.
                Т.е, Латвия е приета в НАТО, а на СС са дадени пенсии, защото те през войната са избивали мирно население?!
                Last edited by ; 25-08-2005, 11:54. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                Comment


                  #23
                  Miroslav написа
                  Относно SS ви препоръчвам да гледате "Gladiators of WWII - Waffen SS" . Те скоро го даваха по Канал 1, но ако не сте го гледали може да си го свалите от ТУК . 427 mb е и може да ви отнеме доста време да го свалите...но няма да съжалявате.
                  Мирослав, не всеки филм на който пише, че е за Вафен-СС значи че предава нещата прилично. Не казвам правилно, щото е субективно. Прилично ми звучи относително и пак бива.
                  Спрете да гледате мизериите на дискавъри - това може да става с единствената цел да се позабавлявате.

                  Аман от тия Дискавъри. И куцо и сакато само тях цитира.
                  Що не хванеш да научиш криво ляво английски и да попрочетеш малко. Обаче нали с Дискавъри е по-лесно смилаемо... Да ама така няма да знаеш в кой момент изтърсват глупостта и после го цитираш дословно.

                  Comment


                    #24
                    Е, не беше необективно във филма, напротив. След войните, особено в 20 век, победителите не пропускат да подчертаят неизменно съпътсвтващите ги военни престъпления. На победените, естествено. Реалността показва, че такива се вършат от всеки.
                    Филма беше достатъчно обективен според мен.

                    Comment


                      #25
                      Този филм е меко казано евтина пропаганда. Много, много слаб филм. Но не всички британски филми са такива. Дискавъри имат и не лоши филми, но те обикновенно са на тематика различна от военната.
                      Наистина препоръчвам на хората да не се осланят само на Дискавъри при изграждане на личните си представи. Гладиаторите е изключително слаба серия, не съм сигурен но стила ми напомня на 80-те и то ранните. Може и да греша, но за мен това е леко обновена, пропагандна серия от миналото наследила най-лошите черти на тогавашните тенденции.
                      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                      Comment


                        #26
                        Erich Von Manstein написа
                        Мирослав, не всеки филм на който пише, че е за Вафен-СС значи че предава нещата прилично. Не казвам правилно, щото е субективно. Прилично ми звучи относително и пак бива.
                        Спрете да гледате мизериите на дискавъри - това може да става с единствената цел да се позабавлявате.

                        Аман от тия Дискавъри. И куцо и сакато само тях цитира.
                        Що не хванеш да научиш криво ляво английски и да попрочетеш малко. Обаче нали с Дискавъри е по-лесно смилаемо... Да ама така няма да знаеш в кой момент изтърсват глупостта и после го цитираш дословно.
                        Виж сега! Не е нужно да знам чужд език за да науча нещо ново. Чел съм за SS и въз основа на прочетеното твърдя, че филма е обективен и хубав. Относно SS има много материали на Български, но тъй като съм гледал филма ми се стори по удачно да предложа него. Това че не харесваш филма, няма нищо общо с това дали знам чужд език или не. А изобщо гледал ли си филма? Май не, а? А като не си го гледал как си правиш изводи ? А на теб какъв ти е проблема с моите чуждо езични познания? Или се чудиш с кой да се заяждаш? Задължително ли е да знам чужд език за да седя във форума? Ако е така нека някой Администратор да ме уведоми или да ми сложи BAN. Регистрирах се във форума за да науча нещо, а не Господин Еrich Von Galfon да ми държи сметка какво знам и какво не. Сигурно ти и другите имате солидни познания по История, но аз ги нямам и затова съм тук, за да се уча от вас, ако това не ви се харесва, махам се, няма проблеми. Аз ако знаех чужд език нямаше да питам във форума. Трябва ли да съм учител по история за да пиша тук? А ти вместо да се заяждаш можеше да ми напишеш два реда за "Линията Мажино" ама е по сладко да се гавриш. Не съм тук за да се заяждам или карам с някой и искрено те моля да престанеш да обсъждаш знанията ми.
                        The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.

                        Comment


                          #27
                          Наистина няма смисъл от заяждания и каквито и да е изяснявания.
                          Филмът е слаб като текст и формулировки, но ценното на цялата поредица са кадрите и възстановките. Добре е изобщо, че пуснаха подобно нещо, по повод годишнината от края на войната, предполагам. Сега, откъде го извадиха, от кой забравен шкаф, както и да е. Много редактори по телевизиите също са луди фенове на темата, имах добър познат от Нова Телевизия, киснеше само в Криле и сутрин към 8 пускаше на колежките, представете си как им въздействаше, стари кадри, сваляни от Нета, за Райха.
                          Манщайн е стар войник, но млад диверсант и не помни времената, когато само Мосфилм пускаха някой и друг кадър, и то адски несъвършени и скалъпени. Така че, спри звука и си гледай на воля

                          Comment


                            #28
                            Miroslav написа
                            Виж сега! Не е нужно да знам чужд език за да науча нещо ново.......
                            Не се ядосвай, човек. Сигурен съм, че фон Манщайн, който е голям познавач, изразява раздразнение от филма, а не атакува тебе.
                            Има какво да се научи на това място /ало, управата, чакам облаги за рекламата/. Освен това, тука понякога се говори по-директно, което не е нито заяждане, нито нещо такова.

                            Comment


                              #29
                              Присъединявам се към горното мнение. Филмите на BBC и Discovery за войната са предназначени явно за хора, които изобщо преди това не са чували за тези събития, или имат далечна и бегла представа за тях. По отношение на фактологията що-годе се спазва някакво благоприличие, но когато започнат коментарите, изводите и анализите, наистина става страшно. Огромен проблем на Discovery е и преводът - от английски на руски с изключително чести, елементарни и понякога чак предизвикващи смях грешки. Подобно е и качеството на българските субтитри.

                              Comment


                                #30
                                На мен пък ми се струва, че са доста обективни. Не докрай, обаче.

                                Comment

                                Working...
                                X