Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Originally posted by "messire Woland"

    scharfschutze написа
    Хе, интересно.
    Този, последния със Шпагена, сигурно е политкомисаря. :lol:
    Всъщност, надали. По-скоро (от това, което знам за съв. армия) по-вероятно командния състав да е около, а не в строя. Там, ако обърнеш внимание, има едни хора отстрани, в по-спретнати дрешки, те ще да са от политическия и командния състав. А и ако обърнеш внимание, само редниците има "войнишки торби", така че, този последния си е обикновен солдатин.
    Най-вероятно е така.

    Войнишките торби са т.н. "мешки". Това си е руска дума.
    scharfschutze ®
    _______________________________________
    Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

    Comment


      #92
      "вещьмешок" всъщност, но това е русизъм, а аз се старая да ги избягвам. Също, както се старая да избягвам "американизмите"
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #93
        а

        Originally posted by "messire Woland"

        "вещьмешок" всъщност, но това е русизъм, а аз се старая да ги избягвам. Също, както се старая да избягвам "американизмите"
        Поздравления! И аз се стремя да не използвам чужди думи, но има някои, като например компютър, кибрит, куплунг, джойстик, джъмпер, запуск, флюгерка..., които са навлезли в езика ни, повечето като термини и избягването им е невъзможно.
        Иначе много се дразня на накои, когато кажат "презентация", вместо представяне.... :evil:
        scharfschutze ®
        _______________________________________
        Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

        Comment


          #94
          Re: а

          за мен "презентация" е удобна дума за "представяне на нов продукт / идея / план / ... пред публика, използвайки графики и чертежи"
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #95
            fotograf R.Capa.Този тип ми мязи на някой от Panzer General

            Comment


              #96
              ето една доста интересна снимка която предполагам, че имате, но за всеки случай я слагам

              Comment


                #97
                Велика Волжка България - Волга Българска река

                Robar Capa -Фотограф снимал в пет войни като последната е Виетнам кадето и умира настъпвайки противопехотна мина по време на снимки.Има една снимка малко преди да умре ще се опитам да я намеря тъйкато съм я виждал в едно списание.Самата снимкане не е нещо особено просто едно поле с настъпваща спокойно пехота.(но полето е било особено :x )[/b]

                Comment


                  #98
                  Ramazai написа
                  Robar Capa -Фотограф снимал в пет войни като последната е Виетнам кадето и умира настъпвайки противопехотна мина по време на снимки.Има една снимка малко преди да умре ще се опитам да я намеря тъйкато съм я виждал в едно списание.Самата снимкане не е нещо особено просто едно поле с настъпваща спокойно пехота.(но полето е било особено :x )[/b]

                  Мисля че преди време попаднах на доста негови снимки, но май бяха за Нормандия. Ако искаш ще ги сложа - имаше и добри попадения :tup:

                  Comment


                    #99
                    ОК.Ти го каза
                    А този е Български танкист

                    Comment


                      сложих тази снимка и в една друга тема с въпроса КОЙ Е ТОЗИ но никой не знаеше. Дано някой от вас има идея и ми помогне.

                      Comment


                        България във Втората Световна Война

                        Хайде да ви видя сега Някой да знае от къде идват тези слова написани на танка?

                        Comment


                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Статистика на населението

                            Можете ли да ми дадете сайтове където да гледам снимки на Р. Капа,защото аз не намерих подходящи. И също така Manstein айде, ако можеш сложи снимките от Нормандия. Тука предлагам да пишем и за по известни военни фотографи и да качваме тяхни снимки.
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment


                              Ето този линк към една фотографска агенция казва се МАГНУМ и е основана от Робърт Капа и още 2-3-ма фотографи.http://www.magnumphotos.com/c/htm/Tr...;E=29YL53IQQBBСега тя е едана от най-големите такива в световен мащаб.

                              Comment


                                За съжаление нещо не работи:
                                The Magnum Photos web Site is currently under Maintenance.

                                Comment

                                Working...
                                X