Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    :kill_myse Направих справка с книгата, от която пуснах снимката на СтГш 4 и се оказа, че наистина е от Гърция, само че от Солун. Дали е правена при стоварването или изтеглянето на някаква част, не ми е ясно, но е в района на пристанището! И доста по-късно от началото на 1941 г.
    И аз имам едно интересно списание, за жалост само корицата! На нея се вижда нашенска баба, която шие хитлеристко знаме.
    Така, като я гледам ми мяза на подделка?!? Доста нескопосан монтаж, като е махната плетката и турено знамето! :rock:

    :fahr39:
    От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

    Comment


      Може и да е монтаж, но във всеки случай това знаме не е дошло от Германия (параметрите на кръста не са спазени).

      Comment


        ALLE deutschen Fahrzeuge HALT!(ВСИЧКИ немски превозни средства СТОП!)
        GESPERRT vom OBKDO. d WEHRMAHT (Пост на Главното ком. на Вермахта).
        Една снимка от Париж. Не се наемам да кажа кога е правена. Забелязах, че "Сигнал" помества снимки от предни години. Вероятно 42 - 43-та. Този
        брой е от март 44-та.
        Last edited by еМГето; 17-04-2008, 05:54.

        Comment


          Снимките са от Битката за Окинава.
          Българската Армия е в сърцата ни.
          http://vbox7.com/play:eb638c1e
          http://vbox7.com/play:f18d542d

          Comment


            Снимка на военния дописник Ханс Хубман, показваща найстина необятните простори на южна Русия. 1942-ра год. Забележете какви са пътищата в Русия!
            Още една снимка на същия дописник, правена малко по-късно.
            Last edited by еМГето; 16-04-2008, 22:13. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

            Comment


              Немска противотанкова засада. 37.2 мм. ПАК 35/36 в засада. Каква позиция! Завоя пред засадата е обърнато S-образен. Каква убеденост, че идящите насреща са полуобучени смотаняци! А, може би не е случайно!
              Обърнете внимание, че всички имат брезентова обложка на газовите маски, вероятно за да не ги удрят болезнено когато бягат.
              Last edited by еМГето; 17-04-2008, 15:06.

              Comment


                Още една засада (няколко стотин метра зад предната). Зад тях има и други (изобщо "На всеки километър"). Обърнете внимание, че всичко е като калъп с предната снимка!

                Comment


                  За снимката на предишната страница на щурмовите оръдия- това са типичните за късни StuG IV амбразури(оградените в червено) при ранната и късната версия люковете на механик водача се различават по форма.
                  Beausйant

                  Comment


                    Разбрах, че става въпрос за марка 4, те са такива. Имам само няколко
                    снимки и само една е от ъгъл дето се вижда. Взе ми време да я намеря.
                    Тази снимка е от 43-та (на Танкиста), когата германците, опасявайки се от съюзнически десант в Гърция прехвърлят там доста войски. Ще постна снимка.

                    Comment


                      Ервин Ромел и неговото погребение:

                      Интересно ми е, дали според вас последната снимка е автентична или е някаква шега?
                      Last edited by jamega; 18-04-2008, 00:58. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        Не е шега- това е AS-6, експериментално летало с двигател Argus As 10C-3, 240 к.с. Ето малко повече инфо за него - http://www.airwar.ru/enc/xplane/as6.html
                        Quae fuerant vitia, mores sunt.

                        Comment


                          А кой е генерала от първата снимка на пост #385? Очевидно не е от 'заговорниците' след като присъства на погребението на заслужилия фелдмарашал Ромел.
                          GOTT MIT UNS!

                          Comment


                            peterpetroff написа
                            А кой е генерала от първата снимка на пост #385? Очевидно не е от 'заговорниците' след като присъства на погребението на заслужилия фелдмарашал Ромел.
                            А според тебе кой е така като гледаш?Баш най-големия виновник за смъртта на Ромел.

                            Comment


                              Bojilov написа
                              А според тебе кой е така като гледаш?Баш най-големия виновник за смъртта на Ромел.
                              Искаш да кажеш, че това е самия Ромел?!?
                              Незнам, но никак не ми прилича на него, с тоя нахлупен каскет!
                              GOTT MIT UNS!

                              Comment


                                Баш той си е-освен ако нещо не съм окьорвял....

                                Comment

                                Working...
                                X