Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    колегата от Харков ) ако имаш Time Life серията, в томчето The conquest of the Balkans има хубава голяма снимка на цяла страница с колона от щурмгешутцета доста близо до Акропола.

    Comment


      Танкиста от Харков, първата снимка просто няма начин да е от Атина 41-ва. Причината не е само в "свинската глава", а и в много други неща,
      които тогава просто не са съществували. Тези коли имат дългоцевни оръдия, дулни спирачи и цимерит т. е. все неща несъществуващи по него
      време. Втората снимка е толкова кропена, че може да бъде представена
      като такава от всяка европейска столица. Споменах нашия "историк" защото той пише разни небивалици (едновремешната историография имаше пълен информационен монопол - с други думи иди и дакажи, че написаното не е вярно). Вероятно някой от неговата величина е писал и това. То иначе и нашия претендира за точност. Такава груба грешка е просто недопустима! Във всеки случай изобщо не е твоя вина!

      Паказаното на снимката щурмово оръдие е мод. Г (късен). Правена е през втората половина на 44-та или 45-та.
      Last edited by еМГето; 10-04-2008, 13:59. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

      Comment


        Бъркаш!

        Док Холидей написа
        Слабо ме интересува на концерт ли си. Приятно изкарване.
        Снимки на лица, осъдени за военни престъпления също не би трябвало да красят форума. А Курт Майер е такъв. Не се пробвай да ни правиж на дебили и да тълкуваш правилата превратно, защото спориш с някой, който ги е писал.
        Нещо си се заблудил! К.Майер загива при бомбандировка през юни 1944г. в Нормандия . Нямам никакви податки ,че е замесван някакви действия интересуващи Нюрнбергския процес , камо ли да е съден посмъртно?!?! Ако има нещо такова напиши ми къде да го търся защото биографията на този изключителен офицер ме интересува живо и ще се поправя! Ако няма просто се излагаш!
        Ако сайта е за дебили щях ли да се занимавам?
        Горния абзац е абсолютно погрешен! Объркал съм първия командир на LAH с втория!!!

        еМГето написа
        ССмарт имаш мойте извинения! Това, което грубо нахвърлих за 1-ва СС е
        вярно, но с него приключва първата фаза от участието на тази дивизия.
        През тази фаза заповедта на дивизията е да установи контакт с италиан ците. От тук нататък започва втория етап, който приключва когато диви
        зията заема Каламата и други южни пристанища на Пелопонес, залавяйки
        значителни количества пленници и трофеи.
        Объркването е мой проблем. Спомням си, че СС дивизия е била изтеглена скоро след капитулацията на Югославия и го свързах с 1-ва. За късмет
        ми попадна информация от която разбрах, че това е 2-ра СС, а не 1-ва.
        2-ра СС е била съсредоточена при Тимишвар със заповед да завземе Белград. Продължих да ровя и намерих материалите и за втория етап.
        REspect,колега! "DAs Raih" превзема Белград по много интересен начин.Тъй като е ранна пролет и тя затъва в калищата северно хауптман Клиненберг ,от това съединение,решава на своя глава и заедно с 10 доброволци в една лодка се спуска по Дунав и акостира на белградския кей. Там разпитва местните къде е кметството и отива при кмета като поисква ключовете от града. Преди това Луфтвафе вече е нанесло удар по сръбската столица. Кметът отначало отказва като отговаря ,че не е в правомощията му , но Клиненберг блъфира като го заплашва с нов нальот на авиацията, макар че не е имал радиостанция. БЕлград веднага се предава!
        Last edited by SSmart; 10-04-2008, 18:23. Причина: Груба грешка

        Comment


          Снимката побликувана от Танкиста е изключително рядка. Още вчера ми
          направи впечетление, но нямах време. Макар че са мод. Г тези оръдия
          имат една особеност, която не е характерна за тях (опитах се да я обознача с червено). Защо амбразурата е закрита от тази особеност. Аз имам
          подробен каталог, но там нищо не се казва по въпроса. Остава да гадаем
          какво е и защо е?
          Last edited by еМГето; 10-04-2008, 15:11.

          Comment


            Тази "особеност" ми прилича на отворен люк, от който се е подал човек.

            Comment


              Да, но къде е амбразурата? Връщане към фердинандите?

              Comment


                Нещо си се заблудил! К.Майер загива при бомбандировка през юни 1944г. в Нормандия . Нямам никакви податки ,че е замесван някакви действия интересуващи Нюрнбергския процес , камо ли да е съден посмъртно?!?! Ако има нещо такова напиши ми къде да го търся защото биографията на този изключителен офицер ме интересува живо и ще се поправя! Ако няма просто се излагаш!
                Ако сайта е за дебили щях ли да се занимавам?
                Въпросът ти е към Док, но докато той ти отговори може да видиш тази статия.



                Ако не се лъжа, даже той я е писал.
                "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                Comment


                  Sorry

                  Извинения,Dok Holliday ,аз съм се заблудил! Очевидно бъркам Фриц Вит с Курт Майер! Благодаря на Stormbringer! Къде има още подобни статии?

                  Comment


                    недей да поправяш някой, който е писал сайтовете, от които немногобройното, но запалено множество се е ограмотявало по въпросите за германските офицери. Фриц Вит и Курт Майер са двама дълбоко различни лица. Малко по-горе вече са те поправили.
                    Запетайките, правописът и граматиката ги нямаш за нищо и няма да е много смело да кажа, че заради хора като теб извън БС много хора имат мнение, че тук е нацистки форум. Защото се подвизават хора с подозрителни никове и скандирания. Запален си и искаш да ни покажеш колко много те бива, но "ние" тия неща ги знаем. Доста по-добро впечатление би направил ако си редактираш мненията и проверяваш информацията.
                    мисля, че по-ясен от това не мога и не искам да бъда. ще те коригирам навсякъде, където смятам, че има нужда. и или ще се научиш да спазваш правилата, или ще си идеш. ще се постарая да направя всичко, което мога, за да стане поне едно от двете.

                    thirdreich.boinaslava.net

                    Comment


                      Извиних се вече ,Холидей, и смятам ,че си прав за всичко с изключение на личния ти пример . Като оставя на страна тонът ти ,които след като съм се издънил в случая ,може да бъде оправдан , виж как си ги написал твоите критики към моя правопис ,запетайки и граматика!

                      Comment


                        Хайде стига! Личните отношения ги изяснявайте чрез лични съобщения. За останалото съм съгласен с Док - за съжаление, твърде много хора с национал-социалистическа символика, било то по прякори, аватари и подписи, се подвизават тук. Но това ще се промени.

                        Comment


                          Как, с възродителен процес и принудително преименуване ли?

                          Аз нямам какво да изяснявам. Нещата, които казвам, важат не само за този образ, но и за всички подобни нему.

                          Comment


                            :kill_myse Емгето се съмнява във моята втора снимка по-горе, обаче текста към нея пояснява, че фелдмаршал Лист приема парада в Атина. Виждат се колона Т-2 и др. И като така, аз съм длъжен да му вярвам(донякъде)!!!
                            По-запознатите могат да преценят, като направят сметка до кога Лист командва частите в Гърция и от кога е фелдмаршал.Ако има разминаване значи снимката е по-късна. А и Т-2 съвсем нормално е да е на парад в Атина. Ако бяха Пантери или тигри е хептен ясно!!!
                            :1087: Не мога да намеря книгата и да пусна още снимки от Атина! където точно на Акропола има някаква германска част, която вдига тяхното знаме. Имам и една снимка на строени германци на Олимпия, но е на две страници и е кофти за преснимане.


                            :fahr39:
                            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                            Comment


                              Първата снимка, която събрах с панорамната програма. Отне ми време,
                              докато и хвана цаката.
                              Снимка от пролетта на 1943-та от т.н. орловска издатина. Надписа гласи:
                              "През линията на фронта към позициите на съветите постоянно се промъкват бойни патрули. Тяхната задача е, избивайки непредпазливите болшевики, непрестанно да безпокоят и контролират неприятеля".
                              Обърнете внимание на калъфа с резервната цев за картечницата. Също
                              забележете, че патроните в лентата се редуват - лек (по-къс) и тежък.
                              Last edited by еМГето; 15-04-2008, 18:09.

                              Comment


                                А това е предната корица на едно от списанията.
                                В долния десен ъгъл (червения кръг) е написано:"Знамето на един новоор ганизиран казашки полк, който се бие на Източния фронт срещу болшеви ките".

                                Comment

                                Working...
                                X