Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    :rock: Съгласен съм с изводите направени от колегите.
    :kill_myse Снимката е пре-прескенирана от една полска книга за германските танкови части и за жалост трудно я разчитам. А там има интересни факти за отделни танкови сражения, при отделни операции на Източния фронт. А такива освен на Курската дъга, има достатъчно!

    Намерих още една снимка на ЛЩАХ, направена април 1941 г.
    Тя е направена точно срещу Витоша - вижда се билото, вероятно при табелата за влизане от юг в София, откъм селата в подножието и, която предлагам на любезното Ви внимание! :tup:


    :fahr39:
    Last edited by танкиста от Харков; 09-04-2008, 15:48.
    От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

    Comment


      Е, тук грешат. Тя е воювала само до Лерин.
      Още една снимка за преминаването през Ла Манш. На нея е "Шарнхорст"
      сниман от борда на "Гнайзенау". И тук мисля, че негатива е обърнат. Поре
      дицата ескорти би трябвало да е откъм английския бряг.
      Сега обърнах внимание. Втората снимка е правена на зелез и е съвсем логична. Операцията е проведена през февруари.

      Comment


        :38: :kill_myse Ами тия какви части са!?! Щото са баш от центъра на Атина! :rock: :1087:


        :fahr39:
        От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

        Comment


          Никоя не е от Атина! Как може щурмово оръдие с щит тип "свинска зурла"
          (мод. 44-та) да е в Атина през 41-ва? То вината не е твоя, ами на този "Чол
          панов" дето го е писал.

          Comment


            Това са снимки на български войници от ВСВ в Унгария.
            Българската Армия е в сърцата ни.
            http://vbox7.com/play:eb638c1e
            http://vbox7.com/play:f18d542d

            Comment


              ?!?!?!?!

              еМГето написа
              Намерих информацията за действията на 1-ва СС.
              Първоначално дивизията е съсредоточена около Перник, след което е прегрупирана около Кюстендил. Всичко това става през март. Тук съм
              направил малка грешка. До 6-ти април цялата дивизия, а не част от нея
              е прехвърлена около Горна Джумая. До вечерта на 8-ми тя овладява При
              леп, а на другия ден Битоля. От Битоля елементи на дивизията се насочват към Поградец да търсят връзка с италианците. На 10-ти е взет Лерин. Действията при Кастория, които продължават още няколко дни са
              водени само от отделни части. С това нейното участие в тази кампания приключва.
              Не знам защо ,но моята информация е друга?! Ползвам 2 книги на един шотландец GOrdon Williamson,където има и подробни карти (между другото всички топоними в Македония са български на латиница) kaкто и историята на LAH,които се намират лесно?! Там е широко описано как дивизията взима участие в преследването на английският експедиционен корпус до КОринт и Атическия полуостров,а командирът на разузнавателния и батальон Курт Майер се прочува с това ,че дори започва да събира гребни лодки от местното население за да продължи да гони англичаните изтеглящи се с кораби на кралския флот..... ?!?!??!
              Last edited by SSmart; 09-04-2008, 20:35. Причина: правопис

              Comment


                И с това твърдение не съм съгласен. Българската армия действуваше в Унгария от януари до април 45-та. Ха кажете ми кви са тези листа по дърветата. Пък и тези баири!
                Я постни една карта, показваща дивизията по на юг от р. Бистрица.

                Comment


                  Четох правилника

                  gollum написа
                  Може, но влиза в разрез с правилата на форума. Така че ако обичаш го смени. Отдавна не съм оглеждал, но важи и за всички потребители - определен тип символика е нежелателна в аватарите.
                  Не виждам с какво нарушавам правилата. Аватара ми съдържа моите инициали и не влагам идеология(ии). ?!?!?!??!

                  Comment


                    Аватара ми съдържа моите инициали и не влагам идеология(ии). ?!?!?!??!
                    Ти сериозно ли? Хайде де, написал си ги по определен начин, който едва ли неволно наподобява определена символика. Но независимо дали това е случайно и не съзнаваш аналогията или не, аватари с национал-социалистическа символика не се толерират на този форум. Затова най-учтиво те моля да го промениш. Ако държиш да изписваш инициалите си, сигурен съм, че можеш да сториш това с друг шрифт и форма.
                    Хубаво е, че си чел правилника (и на мен ми се слува да му хвърля по едно око), та съответно си попаднал и на това:
                    Използването от потребителите на идеологически натоварени подписи, аватари и потребителска информация също не се толерира и подлежи на санкция без предупреждение.
                    То засяга случая с твоя аватар.

                    Comment


                      gollum написа
                      Ти сериозно ли? Хайде де, написал си ги по определен начин, който едва ли неволно наподобява определена символика. Но независимо дали това е случайно и не съзнаваш аналогията или не, аватари с национал-социалистическа символика не се толерират на този форум. Затова най-учтиво те моля да го промениш. Ако държиш да изписваш инициалите си, сигурен съм, че можеш да сториш това с друг шрифт и форма.
                      Хубаво е, че си чел правилника (и на мен ми се слува да му хвърля по едно око), та съответно си попаднал и на това:

                      То засяга случая с твоя аватар.
                      Ок,щом намираш символика ще си сложа снимка. Тя нали не е аватар?

                      Виж ,Gollum, какво общо има между следните аватари (или вензели) и ми кажи кои да не поствам!
                      Първият е вензел на една "хуманитарна" организация от преди 70-тина години и със сигурност попада под член 2 от правилника,а вторият е част от надпис на името на една от любимите ми рок банди KISS?!?!?! Символиката ти е твърде субективно определяна .В другите членове пише и за някаква пропаганда . Къде я откри? Освен това къде е свободата на мисълта? Ако си сложа емблемата на някой рицар минал от тук по време на Кръстоносните походи ( не искам никого да засягам ,просто ми идва като пример ) не е ли доста по - аморално?
                      Last edited by SSmart; 09-04-2008, 21:24. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        Явно имаш желание да се заяждаш, нещо, на което не гледам с добро око. Работата е очевидна, но щом искаш... Въпросът не е в това какво постваш, а какво си си сложил за аватар (или подпис, не в твоя случай, а по принцип). "Аватар" в случая означава точно това - картинка към форумния ти прякор. По една случайност съм чувал за KISS само че те нямат нищо общо в случая - щяха да имат, ако ти бе написал "KISS" на картинката в аватара си. А това, което си написал в исторически форум като този създава една основна асоциация. Да повторя - защото е възможно да има и други потребители, които да имат подобни аватари (не съм оглеждал всички, всъщност, рядко обръщам внимание на аватарите, та затова и съм пропуснал твоя): не слагайте като аватари национал-социалистически или фашитски символи. Ако в момента има такива, то си ги подменете. Снимка може да се слага, защото има известна разлика (снимката е на конкретна личност и там дори и да присъства някакъв символ, той е нещо странично). Налагат ли се още разяснения? За нещо дотолкова очевидно?

                        Comment


                          ОК

                          Щом може снимки така остава! Къде видя заяждане? .....а на 16.05. съм на концерт...........

                          Comment


                            Слабо ме интересува на концерт ли си. Приятно изкарване.
                            Снимки на лица, осъдени за военни престъпления също не би трябвало да красят форума. А Курт Майер е такъв. Не се пробвай да ни правиж на дебили и да тълкуваш правилата превратно, защото спориш с някой, който ги е писал.

                            Comment


                              ССмарт имаш мойте извинения! Това, което грубо нахвърлих за 1-ва СС е
                              вярно, но с него приключва първата фаза от участието на тази дивизия.
                              През тази фаза заповедта на дивизията е да установи контакт с италиан ците. От тук нататък започва втория етап, който приключва когато диви
                              зията заема Каламата и други южни пристанища на Пелопонес, залавяйки
                              значителни количества пленници и трофеи.
                              Объркването е мой проблем. Спомням си, че СС дивизия е била изтеглена скоро след капитулацията на Югославия и го свързах с 1-ва. За късмет
                              ми попадна информация от която разбрах, че това е 2-ра СС, а не 1-ва.
                              2-ра СС е била съсредоточена при Тимишвар със заповед да завземе Белград. Продължих да ровя и намерих материалите и за втория етап.

                              Comment


                                :38: Снимките нямат връзка с Чолпанов.
                                Такава книга от него не съм чел! :sm113:

                                :rock: Както писах по нагоре, те са от полска книга, която претендира за голяма достоверност. Мисля, че парада в центъра на Атина е по-късно, след приключването на военните действия. Имам и снимка от тържествено издигане на германското знаме на Акропола, която е направена по същото време.


                                :fahr39:
                                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                                Comment

                                Working...
                                X