Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Момчета, за какви обиди говорим! Че нали това е форум! Точно така трябва да е! Иначе просто няма прогрес!
    Тя, думата, дума отваря и това е главната причина дадена тема да тръгне в друга посока, но аз мисля, че е неизбежно.
    Една снимка от България (виж табелата).Лек брониран автомобил КФЦ 220
    на път към Горна Джумая. Колата е от 1-ва танкова дивизия на СС. Макар, че войниците са поставили тази броня отпред това не променя модела. Ако, обаче това нещо стане в завода, оттам нататък няма да е вече 220. Понеже тези означения са заводски и рядко се знаят, кръщават ги "ранни", "късни" и какво ли не още, но не е правилно.
    Извинете ме, че снимката е силно кропена. Виждате само една трета от нея!
    Last edited by еМГето; 07-04-2008, 22:11.

    Comment


      За "LEibsctandarte"

      Много интересно,МГ,от къде я взе? През април 1941 г. 1 SS дивизия настъпва на юг по солунското и струмишко-вардарското направление от изходен район около Петрич. По това време в съединението служат Курт (Panzer) Майер и МИхаел Витман :nod:
      Last edited by SSmart; 08-04-2008, 17:54. Причина: лоша връзка

      Comment


        Снимката е от април 41-ва, не 44-та! Тогава дивизията не е още танкова, а панцергренадирска! Дивизията е съсредоточена около Кюстендил. По-късно част от нея е групирана при Горна Джумая. Дивизията нанася удар към Скопие и Щип. След това към Прилеп, Битоля и Флорина (Лерин).
        Last edited by еМГето; 08-04-2008, 17:56.

        Comment


          ssmart, аватарът ти е малко неподходящ.

          Майер в Гърция.

          Comment


            ЗАЩО?

            Док Холидей написа
            ssmart, аватарът ти е малко неподходящ.

            Майер в Гърция.

            http://thirdreich.boinaslava.net/imena/KurtMeyer.htm
            Много си го харесвам!!! ...А щурмбанфюрер Курт Майер като командир на разузнавателния батальон на LAH си спечелва заслужена слава в Балканската кампания...

            ЗА MG: изходен район в тактиката и оперативното изкуство е районът , от който се преминава в настъпление.....

            Comment


              Пак снимка от България. Немци от разузнавателна част заобиколени от ученици и граждани. На резервоара на цюндапа се вижда емблемата на 9-та танкова дивизия. И тази снимка е кропена.
              Last edited by еМГето; 08-04-2008, 22:41.

              Comment


                Мотористите са заснети през пролетта на 1941г. на Балканите по-специално в Югославия-поне така гласи текста към картинката(имам я в едно списание).
                Beausйant

                Comment


                  Много си го харесвам!!!
                  Може, но влиза в разрез с правилата на форума. Така че ако обичаш го смени. Отдавна не съм оглеждал, но важи и за всички потребители - определен тип символика е нежелателна в аватарите.

                  Comment


                    Не зная, от къде ти е източника но тези хора не са югославяни. Пък има един със съвсем български шинел (горе вляво). Мисля, че е ученически. Имам снимка на баща ми с такъв.
                    Last edited by еМГето; 08-04-2008, 22:55.

                    Comment


                      Намерих информацията за действията на 1-ва СС.
                      Първоначално дивизията е съсредоточена около Перник, след което е прегрупирана около Кюстендил. Всичко това става през март. Тук съм
                      направил малка грешка. До 6-ти април цялата дивизия, а не част от нея
                      е прехвърлена около Горна Джумая. До вечерта на 8-ми тя овладява При
                      леп, а на другия ден Битоля. От Битоля елементи на дивизията се насочват към Поградец да търсят връзка с италианците. На 10-ти е взет Лерин. Действията при Кастория, които продължават още няколко дни са
                      водени само от отделни части. С това нейното участие в тази кампания приключва.

                      Comment


                        Пнеже стана дума за немските военни части на Блаканите...
                        Виждадли ли сте на много места в БГ, едни много груби, еднотипни ЖП и шосейни мостове с метална, винкелна констукция и едри нитове и очевидно датиращи от едно и също време. Та за тези мостове съм чувал, че немците са ги строили когато са минавали през България, защото нашите на са можели да издържат танковете и машините им. Някой чувал ли е такова нещо? И има ли снимка на такъв мост за по-голяма пригледност?
                        GOTT MIT UNS!

                        Comment


                          :38: Имам няколко снимки от началото на операция Марита, когато германските части се съсредоточават на наша територия.
                          Първата е танкова колона на 1 ТД в някакво наше село, на следващата се вижда наша мома, която гледа германците от 9 ТД
                          Третата е на част от 11 ТД в района на софийското поле.
                          :rock: Така ги дават, но колко е вярна информацията за отделните части не съм сигурен. :1087:


                          :fahr39:
                          От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                          Comment


                            При копирането на третата снимка са обърнали негатива. Картечницата
                            на Т-I е от ляво. Това е грешка не на Танкиста, а този който оригинално е побликувал снимката. И аз попадам на такива.

                            Comment


                              Може грешката да е направена и във вестника, в който са я препечатали, защото явно е отпечатана във вестник - доста ниско качество, а и прозира текста от обратната страна на страницата. ХУбавото е, че подобно нещо се оправя лесно .

                              Comment


                                Да, така е правилното. Аз също ще постна една такава.
                                Това е момент от може би най-успешната немска морска операция прове
                                дена в средата на войната - прехвърлянето на линейните кораби "Шарн
                                хорст" и "Гнайзенау" от Брест в Норвегия през Ла Манш. На снимката:
                                Артилерията на тежкия крайцер "Принц Ойген", обстрелва английските брегови батареи на най-тясното място при Дувър. Този, публикувал снимката е забравил, че щом кораб се движи в Ламанша на север, Дувър
                                остава отляво. Това е от "Сигнал".
                                Трябва да е така. Така, обаче надписа става огледален.
                                Last edited by еМГето; 09-04-2008, 15:23.

                                Comment

                                Working...
                                X