Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Замаскирани немски транспортни самолети Ю-52 (нямат опознавателни знаци) очакват товарене с войници. Така германците са прехвърляли под
    крепления от Мароко за армията на генерал Франко в Испания. Офицера в центъра (гледа към нас), както и много други са германци независимо,
    че са в испански униформи.

    Comment


      1. всъщност щом управата не е казала нищо, не би трябвало да има проблем. 2. естествено става въпрос за гледна точка. ако аз тръгна да изсипвам пет-шест-десет хиляди снимки с германски офицери и те не са кои да е, а и на всичкото отгоре кажа по няколко думи за всеки един от тях, то спокойно форумът може да бъде прекръстен.
      3. голяма частот снимките са популярни и някои от тях наистина могат да лъдат открити в компилации в замунда. тоест са повече от достъпни. не виждам защо форумът трябва да се задръства с общодостъпни неща. почти същото е като да тръгна да копирам биографии от уикипедия или нещо от тоя сорт.
      всъщност, както и да е.

      Comment


        Първата снимка от пост 308 е от дивизията "Велика Германия" на източния фронт. Вижте пагона на командира (с бинокъла). Картечницата МГ-43 показва, че е правена или 43-та при Кременчуг или 44-та при Търгул Фрумос. Втората е "Бисмарк", а третата е от 1-ва СС танкова див.,Франция, 44-та.
        Last edited by еМГето; 07-04-2008, 02:28.

        Comment


          Коя е тая картечница МГ-43? :p
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Тази на снимката!

            Comment




              Това е MG43.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Чакай малко, че съм на много паламуд и Керацуда. Ще отговоря после.

                Comment


                  Картечницата мисля че е МГ-34 Пехотен вариант, от което следва, че снимката може да е правена от 1939 до 1945.

                  Ееее, еМГето, бива ли сега такива работи. Точно ти, дето най-много требва да чаткаш от немски картечници МГ.
                  GOTT MIT UNS!

                  Comment


                    През цялото време говоря за МГ-42, пък съм написал МГ-43!
                    Момчета пиянството не е хубаво нещо!
                    Петьо, не е МГ-34. Има два модела 34 и 42. Мод.42 има две версии. Най-лесно се различават по кожуха на цевта.
                    снимка 1 - МГ-34 (интересното е, че и този писал това също е бил на много Керацуда!)
                    снимка 2 - МГ-42 ранна версия и
                    снимка 3 - МГ-42 късна версия

                    Comment


                      Ааа, еМГето, моля да приемеш моите искрени извинения! Грешката е при мен.

                      Ето, виждаш ли как рицарски си защити ник-а! :tup:
                      GOTT MIT UNS!

                      Comment


                        Няма проблем Петьо, всички грешим!

                        Comment


                          - Какой туй ба мумче!
                          Бай Ганю гледа и не вярва на очите си. Щурмовото оръдие е от състава на 191-ви дивизион щурмови оръдия. Предната половина на емблемата е видима вдясно от кръста.
                          Нападащият зубър! Емблемата на 191-ви дивизион щурм. оръдия.

                          Comment


                            ЗА версиите

                            еМГето написа
                            През цялото време говоря за МГ-42, пък съм написал МГ-43!
                            Момчета пиянството не е хубаво нещо!
                            Петьо, не е МГ-34. Има два модела 34 и 42. Мод.42 има две версии. Най-лесно се различават по кожуха на цевта.
                            снимка 1 - МГ-34 (интересното е, че и този писал това също е бил на много Керацуда!)
                            снимка 2 - МГ-42 ранна версия и
                            снимка 3 - МГ-42 късна версия
                            Виж,това не са версии,а една и съща картечница на лафет и без лафет.КОжухът е "козметика". И MG-34 има същите изпълнения, и маса други картечници ,и тогава ,пък и сега. Просто лафета дава възможност за по-далечна прицелна стрелба, за стрелба по фиксирани цели и направления,както и за стрелба по въздушни цели. КОгато са на лафет се наричат ,в пехотата например ,''ротни картечници",макар че те могат и да са друг тип да речем от по-голям калибър.. До скоро и в нашата армия имаше такива....
                            Last edited by gollum; 08-04-2008, 09:30.

                            Comment


                              Никъде не съм споменал нещо за лафети! Писах, че най-очебийната разлика е в кожуха на цевите. Заводски си имат някакви означения, но аз не ги знам. Иначе е една и съща - мод.42.
                              Те на лафета казват "полева тринога".
                              Вярно е, че е козметика, но в случая ни помага да разберем,че снимката е от 43-та или 44-та.

                              Comment


                                ЗА версиите

                                Ок, не съм искал да те засегна! Разликата е само тази.ЕДва ли ще те ти кажа нещо ново ,но този модел (42) е направен за да се опрости и поевтини производството и за да се облекчи експлоатацията и ремонта на оръжието. Прави се от щамповани елементи . КОжухът е един от тях. Между другото, неостаряващ невероятно сполучлив модел картечница, които ми е един от любимите...... А, и поздравления за ника!

                                Comment

                                Working...
                                X