Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Erich Von Manstein написа
    Е Шеленберг! Аз точно за такъв се стягам! Много искам да съм танкист ама май съм височък...

    Знам че е много трудно и въпреки всичко точно такъв бих искал да бъда.
    До 1.75 или малко повече може и да ставаш! За 1.80 вече не съм сигурен, но не знам днешните норми.

    Не ги слушай ти пехотата, дето я е страх от тясното. Първо не е толкоз тясно и второ, не мааш пеш като изоглавен. Има обаче други немалки тежести и като цяло не е сред най-хигиеничните видове служби. Затова пък мирисът на нафта ще ти стане роден!))

    А, да. Усещането, като тръгне напред не може да се сравни с каквото и да било друго МПС. Няма джипове, няма ферарита, няма разни дреболии!

    Comment





      The battle for Carevo Selo on 6.April 1941 starts...

      ????????????????????????????????????????????2
      Историята не обединява хората. Историята никого с нищо не задължава. Но без нея всичко се лишава от основи.

      Comment


        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

        Много интересно немско инструктивно филмче от ВСВ, показващо нагледно как се използват противотанковите оръжия от ново поколение.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Две снимки от едно и също гробище. Надали ще познаете кое. Всички си приличат.

          Comment


            Dinain написа
            http://www.youtube.com/watch?v=dQiQO2kOcwI
            Много интересно немско инструктивно филмче от ВСВ, показващо нагледно как се използват противотанковите оръжия от ново поколение.
            Кое е първото оръжие?
            Нещо не го разпознавам, не ми прилича на безоткатно, не видях да излиза отзад струя от снаряда. Не ми прилича и на панцершрек.
            Моля да ме "светнете" .
            "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

            Comment


              Трябва да е едно от леките оръдия с клиновидна цев, стесняваща се от по-голям към по-малък калибър (стрелят с волфрамови подкалибрени снаряди). Мисля че по размерите е калибър 42/28 мм (в началото е 42 мм и се стеснява до 28).

              Comment


                gollum написа
                Трябва да е едно от леките оръдия с клиновидна цев, стесняваща се от по-голям към по-малък калибър (стрелят с волфрамови подкалибрени снаряди). Мисля че по размерите е калибър 42/28 мм (в началото е 42 мм и се стеснява до 28).
                Възможно е, но не ми се струва да тежи 560кг. а и не е на лафета на 37мм. оръдие, на къкъвто следва да бъде. Странно изглежда и цевта, освен да има кожух.
                Довечера ще поровя из енциклопедия на артилерията.
                "...а крилете биват всякакви-каза враната..."

                Comment


                  Отначало реших, че става въпрос за по-лекия вариант - 2.8cm SPzB41, но всъщност съм сгрешил, съвсем друго оръжие е и съвсем на място е показано в това филмче. Става въпрсо за "Пупхен" - 88 мм безоткатно оръдие-гранатомет на колесен лафет. Ето тук има картинка, а тук - данни.
                  Last edited by gollum; 02-03-2007, 17:33. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment


                    Малко не е по темата, но пък е във връзка с поста на виталий:
                    вижте анимационното филмче на този линк - http://youtube.com/watch?v=Y-UZyNssGj0
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      Обаче е налице влиянието на Кръстника, портокаловата горичка опръскана с кръв в началото, класика

                      Comment


                        Ги, това е феноменално. "You illegitimate atheist, I will kill you." Всъщност не знам за какво е тази тема и как е стигнала до това филмче.

                        You illegitimate atheist, I will kill you
                        Това е истинската класика...
                        Last edited by Dinain; 08-03-2007, 01:16. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Dinain написа
                          Ги, това е феноменално. "You illegitimate atheist, I will kill you." Всъщност не знам за какво е тази тема и как е стигнала до това филмче.

                          You illegitimate atheist, I will kill you
                          Това е истинската класика...
                          Лудница е филмчето :fire:
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Момчета, 70% от снимковия материал се е затрил. :vb_sad: но най-странното е, че липсват и линкове. Отделно тия, дето не се отварят...
                            Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                            Comment


                              Вчера получих около 200 МВ озветени снимки от ВСВ, разбира се 95% са за флота
                              Ако някой иска мога да ги сложа на "Вимпел" да си ги дръпнете. И един въпрос по този повод - Защо фюрера, когато приветства някого с лявата ръка се държи между краката . Ето тук например приветства новосъздадените си подводни сили и вижте лявата ръка -
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                Разбира се, че има кой да иска
                                Quae fuerant vitia, mores sunt.

                                Comment

                                Working...
                                X