gollum написа
Виж мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Среща между Рибентроп и Молотов през 1943 година.
Collapse
X
-
Гоги написа"личи си" е доста забавен аргумент
Гоги написаИли под "тотална война" разбираш да избият всеки поданик на съюза нерушим?
---
Гоги написаТочно карай значи, без тези кораби няма мащабни настъпателни операции.
Гоги написаА като се говори за "другите" самолетоносачи се влиза в надпревара къдеот на всеки апонски американците вадят 5 + свои >край, пациента е още жив но патоанатома вече точи ножовете.
Отделен въпрос е, че и всичко да беше минало добре при Мидуей, нито ще завладеят острова (нямат и как), нито могат да го задържат. Т.е. единствената смислена цел е самото морско сражение. Но дори и да имаха голям късмет и да разменят два от своите за два от чуждите самолетоносачи, нищо генерално не се променя.
Comment
-
Gaden Gogi написа Виж мнениеТочно карай значи, без тези кораби няма мащабни настъпателни операции. А като се говори за "другите" самолетоносачи се влиза в надпревара къдеот на всеки апонски американците вадят 5 + свои >край, пациента е още жив но патоанатома вече точи ножовете.
Comment
-
gollum написа Виж мнениеПод "тотална война" в случая разбирам, че за Хитлер има само един вариант - пълна капитулация на СССР (т.е. общо взето той така ги е виждал нещата). Точно затова и пиша, че нямат шанс да го постигнат.
Такъв сценарий е мечта за германофилите
Допълнителни бонуси германия за да не воюва с друг то тя не е нападала Полша...а това значи че поляците моат да са на тяхна страна, а те при подходящо материално подпомагане воюват доста успешно, след ПСВ са млатили рашките..до момента в който спонсорите ги оставят...изобщо много забавна алтернативка...и светът би бил по-добро място.
Comment
-
Крамър, въпросът е, че "настъпателна операция" (според мен) в контекста войната в Тихия океан има смисъл само когато крайната цел е да се завладее някаква земя. Сама по себе си, т.е. с цел да се стигне до решително (мащабно) сражение не е баш "настъпателна", а може да се каже, че в стратегически смисъл си е отбранителна (за японците, във всеки случай). А японците към средата на 42-р са достигнали максимума на наличните си сили и на логистичните си възможности. Те затова и на този етап планират някакви офанзивни действия почти по инерция, а реално вече мислят за защита на периметъра си.
---
Гоги, не ми приписвай неща, които не твърдя. Целият разговор тръгна от това дали през 41-ва, към съществуващата тогава ситуация, Германия може да победи СССР - моята реплика беше към пост на друг потребител, съмняващ се в смислеността на действията на Хитлер. Та, в този контекст аз не смятам, че Германия има шанс за успех в тотална война срещу СССР - дори и при пълна пасивност от страна на Великобритания. Не говоря за някакви други алтернативки, при които Германия не е започвала въобще ВСВ и прочее. Тях другаде сме ги обсъждали. Моята теза е, че Германия има шанс да спечели ограничена (нормална в този смисъл) война срещу СССР, стига да има готовност да се постигне компромис при преговори. И посочих, че пречката е Хитлер и неговите планове за СССР. Той не желае ограничена война, след която да има мир при запазване на СССР в някакви граници. А Германия няма потенциала да постигне пълна победа над СССР в обозрими времеви граници (в рамките на две или три години).
Да не говорим, че без Полша Германия просто няма граница със СССР, т.е. няма и как да го нападне.
Comment
Comment