Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Византийската войска

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Е, чак тайничко, просто ще държа по малко наведнъж там

    Osprey - Men At Arms n.360 - The Thracians 700BC-AD46.rar

    тоз път виждате е архив с картинки
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Вече я изсмуках. Сенкю-както казват руснаците на чист английски език тук у наше село
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        Римската ако искаш да ти я шитна по ицкюто?
        или я си я тегли от мулето....
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          Ми аз я имам вече
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Грей, сигурно е тъп въпроса ми, но линкът, към тези книжки, които си ги дал, не е активен, така че как да си ги дръпна?

            Comment


              Той не е давал никакви линкове аз ще ги кача по някое време.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Да, тва бяха само заглавията Той шефа има монопол по качването на книжлетата
                :imprulz:
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  Винаги съм искал да попитам тия синичките ние ли сме
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment


                    Ба, оказа се че съм ги имал и двете (кавалерията и пехотата) и ненужно съм ги теглил наново :weird: Голям хаос е тука :1087:


                    Osprey - Warrior n.009 - Late Roman Infantryman 236-565AD.pdf



                    Osprey - Warrior n.015 - Late Roman Cavalryman 236AD-565AD.pdf
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Araslan написа
                      Винаги съм искал да попитам тия синичките ние ли сме
                      Е.....


                      че кой друг?
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Няколко въпроса.

                        Не мислите ли,че именно ударите от север съсипват България? Бях чел изказване на професор от Охфорд, които беше на мнение, че българите винаги са подценявали тази заплаха и са се надявали да насъскват противниците от север един срещу друг. Нашите усилия са предимно били концентрирани на юг. Ние взаимно се изтощаваме от тия войни с Византия.

                        За маджарите ми се струва много интересен въпроса. Първо, държавата им е основана от българския принц Арпад... Той е син на кан Алмъш от Волжка България и отцепва орда, вероятно с преобладаващи фино-угри. Държавата им все пак се казва Унгария, демек Оногурия, не Маджария (Унгарците дан са праят на луди!!) Арпад, при нахлуването си в тази част на Европа заявява (забележете нахалство), че тя земи му принадлежат понеже е потомък на Атила и рода Дуло...

                        След време обаче тази държава ни се явява голям противник, а и се случва да делим граница. Така и не разбрах какъв е случая със Симеон и маджарите. Нащо момче като привършва с Византия и печенегите има някаква разправа с тях. Какво всъщност става? ПИтам щото гледам има разединени мнения.
                        Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

                        Злобата крепи човека, а мързела го грози!
                        (собствен патент)

                        Comment


                          Аз сега останових че нямам winrar, така че как да отворя rar файлчето?

                          Comment


                            Ами ще си свалиш рар от сайта му. Без пари е.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Batko Charly написа
                              Не мислите ли,че именно ударите от север съсипват България?
                              Не бих казал. Самите маджари Симеон ги принуждава да се заселят в сегашните си територии.
                              Просто този владетел съсипва България с многобройните си войни, после пък синът му Петър, не успява да се възползва от 40-годишният мир с Византия.
                              Аз бих казал- за един период от близо 100 години двама слаби владетели
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                Parabellum написа
                                Не бих казал. Самите маджари Симеон ги принуждава да се заселят в сегашните си територии.
                                Просто този владетел съсипва България с многобройните си войни, после пък синът му Петър, не успява да се възползва от 40-годишният мир с Византия.
                                Аз бих казал- за един период от близо 100 години двама слаби владетели
                                Ама кво значи не мисля ся??

                                Аз говоря за нахлувания от север като цяло. Руснаците на два пъти съсипват държавата ни, особено втория път, когато Светослав освен разоряването на северна България и избиването на сумати боляри, превзима Преслав, коли, беси, опожарява и избива още сумати боляри. Подобни проблеми сме имали с узи и печенези, а маджарите по-късно не на малко пъти нападат северните и северо-западните ни територии и/или ги отцепват завинаги.
                                Last edited by Imperial; 21-01-2005, 07:43.
                                Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

                                Злобата крепи човека, а мързела го грози!
                                (собствен патент)

                                Comment

                                Working...
                                X