Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Византийската войска

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами, книжките по принцип не са наистина сериозни източници, основно са предназначение за хора без някакви знания за тия неща и най-вече за хората, които играят настолни военни игри с фигурки (на запад са много, у нас малко, понеже това е доста скъпо хоби).
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Мен този горе на картинката нещо не ми се вписва в представите за император.Картината ромейска ли е?!
      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

      Comment


        Стилът й хич не изглежда да е византийски, по-скоро мирише на западен Ренесанс (или дори Северен).

        Comment


          Немирх я случайно в нета и я пуснах тук.
          Лошо няма нали
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            Никой не е казал че е лошо просто и на мен ми се струва доста Ренесансов стил и ще е интригуващо ако е ромейска съвременничка на патрона си.
            ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

            Comment


              Импириъл, можеш ли да дадеш за сваляне и книжката за римската конница 3-6 в., пак по темата за Византия е

              Един въпрос - вижте този линк (вече съм го давал). Какви са според вас ризниците на византийците - плетени, кожени или митални? На мен ми приличат на плетени, но май плетените ризници обикновено не ги изобразяват така в този период.

              We're sorry, but the page you were trying to access is not available or has moved. What to Do Next? Check the spelling and retype the webpage address. Use Search to find what you are looking for.

              Comment


                Тази книжка я нямам, значи ще я пусна да се тегли, може би до 2-3 дни ще я имам.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Imperial Friedrich написа
                  Ами, книжките по принцип не са наистина сериозни източници, основно са предназначение за хора без някакви знания за тия неща и най-вече за хората, които играят настолни военни игри с фигурки (на запад са много, у нас малко, понеже това е доста скъпо хоби).
                  Не съм съгласен. Това е вярно само за по-ранните книжки от тази поредица, а тези по-скорошните с правени не за ролеви игри, каквито вече никой почти не играе, а за реенакторите, чието хоби особено тук в Щатите е набрало доста инерция. Аз имам книжката за византийската армия от ранния период (6-9 век), имам и тази за ранните армии на Исляма, бях разглеждал и тез за траките, унгарците и падането на Източна Европа (тази е доста интересна и ще си я купя сигурно), както и една от елитната серия за степните народи и възстановките са направени въз основа на археологически находки и изображения на воини от периода. Така че книжките издадени след 90-та година са общо взето достоверни.

                  П.С. Между другото, тези няколко книжки, които помести тук се канех да ги купувам и ми спести към $30

                  Comment


                    TVV а снимки кога ще видя от твоите книжлета?Няма ли и за нас от баницата(това с баницата ми хареса )
                    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                    Comment


                      Няма снимки, аз ги имам всичките тука, вкл. тези, които иска да си купува И траките, и унгарците, и хуните Кое да качвам?
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Дай траките първо, че е най-интересна. После хуните (там има и кумани) и накрая унгарците и Източна Европа (в нея има един българин, куман, и други интересни неща). Аз вкъщи си имам цветен принтер и ще си ги изпечатам.

                        Comment


                          Как кое да качваш?Всичко искам картинки да им се радвам направо може да пуснем темичка.Нещо от сорта на картинки средновековни войни и да блъскаме кой каквото интересно намери?!
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            ТАзи римската аз я имам
                            ей тая нали? - Osprey - Warrior No. 015 - Late Roman Cavalryman 236-565.pdf

                            Освен това имам и пасващата пехотинска
                            Osprey-WAR09-Late.Roman.Infantryman.236-565AD.pdf

                            за тракийците аз само това имам има ли други?
                            osprey-men360-the.thracians.700bc-ad46.pdf

                            нещо интересно за Араслан може би
                            Osprey - MAA 137 - The Scythians 700-300BC.pdf

                            а и това
                            Osprey - Men at Arms 175 - Rome's Enemies 3 Parthans & Sassanid Persians.rar

                            тия последните май Империал ги има
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              Е ти не си играеш като мен да ги преименуваш да са еднотипни

                              Мисля че само за кавалерията нямам от тези, но се тегли, пък и толкова много се изтеглят, че докато не ги картотекирам просто не знам какво имам :mhehe:

                              Значи за траките ще кача първо.

                              Вижте, по принцип бих ги държал повече и подредени на сайта, обаче ме е страх някой да не вземе да изпорти работата и да ми бучат за нарушени права и тн. Затова гледам да са по малко наведнъж.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Ми по-добре тайничко ни кажи чрез лс откъде да си ги изтеглим. Другия вариант е да се обновяват и променят непрекъснато и да има само по една-две качени. А ако някой изпорти работата, да му мисли :twak:

                                Comment

                                Working...
                                X